Od stycznia każdy musi mieć i dostęp do silpweb

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Sten pisze: Wszystko jasne i trudno się pomylić, bo zaraz wytyka błąd.
Nie przeczę. Jest tylko mały warunek. O tej delegacji to trzeba wiedzieć z wyprzedzeniem. :P
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Może być tak, że będziesz wiedział z wyprzedzeniem, bo sam ją sobie przygotujesz i będziesz z wypiekami na twarzy czekał na jej zatwierdzenie przez szefa :-)
A co do wielodostępu, to powoli możemy spodziewać się częstszych maili tego typu co dziś:
Informuję, że ze względu na awarię serwera bazodanowego ‘silp2’ , która wystąpiła w dn. 29.12.2016 r. o godz. 13.20 , około 1/3 jednostek LP nie ma dostępu do swoich baz danych.
O ile oczywiście nie padnie serwer pocztowy :lol:
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

sosenka :P no tak, wczoraj silp dał w kość :/
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
borowiak

Post autor: borowiak »

Jak będzie działać? Okaże się..... Na pewno będę miał więcej pracy w biurze... Martwi mnie konieczność jechania podleśniczego do leśniczówki w celu założenia delegacji/urlopu. Nie wszystko da się przewidzieć dzień prędzej i odpowiednio wcześnie wbić w system.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67193
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

U mnie zaczęto zastanawiać się nad smartfonami nareszcie. Wówczas każdy mógłby mobilnie urlopy załatwić.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2630
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Problem jest tylko z własnością komputerów , smartfonów i innych urządzeń . Obecnie nie powinno się za pomocą prywatnych urządzeń logować się do SILP WEB ze względu na bezpieczeństwo . Nie bardzo się z tym podejściem zgadzam gdyż nawet firmowy komputer , tablet może być zainfekowany . Chyba ta ostrożność za bardzo nas ogranicza . Jakieś środki bezpieczeństwa trzeba podejmować ale czy aby ta droga jest słuszna ?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170076
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Aplikacja na smartfonach działa, ale każdy kij ma dwa końce. ... Łatwiej np. odwołać z urlopu ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105135
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

MartaBaranowska pisze:wczoraj silp dał w kość
A może być tylko lepiej. Przy czym "lepiej" to u mnie "częściej"... :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17311
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

borowiak pisze:Nie wszystko da się przewidzieć dzień prędzej i odpowiednio wcześnie wbić w system.
Wtedy pozostaje telefon do Kadr. Tylko rozliczenia delegacji nikt za niego nie zrobi, tak jak dotychczas.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Kuna lesna pisze:Problem jest tylko z własnością komputerów , smartfonów i innych urządzeń . Obecnie nie powinno się za pomocą prywatnych urządzeń logować się do SILP WEB ze względu na bezpieczeństwo
Nie, nie ze względu na bezpieczeństwo a ze względu na pewien akt reglamentacji wewnętrznej tego zakazujący.
Kuna lesna pisze:firmowy komputer , tablet może być zainfekowany
Może, może. Ale na firmowych sprzętach są obowiązkowo stosowane pewne rozwiązania, których na prywatnym sprzęcie właściciel stosować nie musi. A dziś w środowisku łindołs i adroidów antywirus to jak mycie rąk po skorzystaniu z toalety, przed dżumą i cholerą nie obroni, ale ...
A poza tym, obowiązek stosowania nowego rozwiązania mają j.o. a nie ich pracownicy - przynajmniej w zakresie nieokreślonym przez prawo pracy. Pracodawca musi skutecznie poinformować swojego pracobiorcę o chęci skorzystania z przysługującego mu 'pijackiego' urlopu.
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Korzystając z nowego zarządzenia białostocka rd odsunęła te problemy o rok.
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67193
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

U nas od jutra działa. Znaczy od pojutrza :wink:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

Capricorn no ciekawe
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170076
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

My też startujemy od poniedziałku, choć mój urlop na przyszły tydzień przeszedł w formie papierowej.
rutbekia pisze:Wtedy pozostaje telefon do Kadr.
I to też jest tłumaczone na szkoleniach. Nie ma obowiązku korzystania z systemu poza godzinami pracy ... i nie każdy ma taką możliwość.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Kuna lesna pisze:Problem jest tylko z własnością komputerów , smartfonów i innych urządzeń . Obecnie nie powinno się za pomocą prywatnych urządzeń logować się do SILP WEB ze względu na bezpieczeństwo
poreba pisze:Nie, nie ze względu na bezpieczeństwo a ze względu na pewien akt reglamentacji wewnętrznej tego zakazujący
Już miałem odszczekiwać przypomniawszy sobie ileż to danych o znanych sobie sieciach smartfony wysyłają w świat do różnych apple i gógli (i nie tylko), gdy doszło do mnie, że wymogi stawiane dostępowi bezprzewodowemu (przez ww. wspomniany akt) czynią go nierealizowalnym na poziomie n-ctwa.

BTW czyżby nasze 'uregulowania wewnętrzne' pomijały zupełnie utrwalającą się smartfonowość komunikacji?

PS. dlaczego nie można odpowiadać na swoje posty?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105135
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

poreba pisze:PS. dlaczego nie można odpowiadać na swoje posty?
Można. Tylko trzeba bardziej pokombinować z cytowaniem. :wink:

Np. tak:
Piotrek pisze:Przy czym "lepiej" to u mnie "częściej"... :lol:
I już. :wink:
poreba pisze:BTW czyżby nasze 'uregulowania wewnętrzne' pomijały zupełnie utrwalającą się smartfonowość komunikacji?
Bezwładność decyzyjna naszego molocha jest tak wielka, że nie nadąża za zmianami technologii, która podobno na osiągnięcie poziomu wyżej potrzebuje mniej niż trzech lat...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Piotrek pisze:
poreba pisze:PS. dlaczego nie można odpowiadać na swoje posty?
Można. Tylko trzeba bardziej pokombinować z cytowaniem. :wink:
I takoż uczyniłem, użyłem [cytuj] przy innym poście i wywaliłem zawartość. Mnie się rozchodziwało o to, że autor przy własnych postach ma tylko [edytuj]. Nie jest to wprawdzie jakaś znacząca uciążliwość, ale wolałem się upewnić, że się nie da.
Toż to nie mordoksiążka, gdzie polubianie własnych objawień jest podobno jak wąchanie własnych ... czegoś-tam
Piotrek pisze:
poreba pisze:BTW czyżby nasze 'uregulowania wewnętrzne' pomijały zupełnie utrwalającą się smartfonowość komunikacji?
Bezwładność decyzyjna naszego molocha jest tak wielka, że nie nadąża za zmianami technologii, która podobno na osiągnięcie poziomu wyżej potrzebuje mniej niż trzech lat...
Nie wierzę, że po ponad stu aktach w zeszłym roku zabrakło pary na to zagadnienie :wink:
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

Piotrek pisze:A może być tylko lepiej. Przy czym "lepiej" to u mnie "częściej"... :lol:
:lol:
Sten pisze:My też startujemy od poniedziałku, choć mój urlop na przyszły tydzień przeszedł w formie papierowej.
ciekawe ciekawe jak to się spisze
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
zgredek
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 11:59

Post autor: zgredek »

Rozumiem obawy przed "nowym", ale nie taki diabeł straszny. Szkoda, że nie nakazano wprowadzić systemu obligo, bez wyjątków. Mielibysmy typowe rozpoznanie bojem i mozna by było wyłapać i usunąć wszelkie braki, a tak...odwlekamy przysłowiową wizyte u dentysty bo jakby przestało boleć. Moim zdaniem problem leży nie w wydolności systemu, bo nic o tym nie wiemy obecnie, ale w konieczności unormalnienia obiegu i zatwierdzania dokumentów np. urlopów, rozliczania delegacji, właściwego określenia miejsca pracy, aby wyeliminować zbyteczne delegacje np. wyjazdy pracowników biura w teren czy przejazd lesniczego do innego lesnictwa (zastępstwo); napisania nowego RKW, Regulaminu Pracy, itp. I najważniejsze...brakuje dobrej woli i chęci wzajemnej pomocy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105135
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

zgredek pisze:Mielibysmy typowe rozpoznanie bojem i mozna by było wyłapać i usunąć wszelkie braki
Tia... To była powszechna praktyka wprowadzania rozwiązań informatycznych w LP. Niektóre błędy i braki obnażone wówczas trwają do dziś. A to, że już nie są dostrzegane wynika z tego, że się wszyscy do nich przyzwyczaili...
zgredek pisze:ale w konieczności unormalnienia obiegu i zatwierdzania dokumentów
Może od tego trzeba było zacząć? Mnie w szkole uczyli, że przed wprowadzeniem systemu informatycznego należy dokonać analizy i optymalizacji obiegu dokumentów oraz ustalić poziom szczegółowości informacji i ich rodzaj w poszczególnych komórkach i na kolejnych szczeblach. Ogólnie - najpierw system informacyjny, potem system informatyczny. Próba algorytmizacji bałaganu nie powoduje jego "samouporządkowania" a jedynie pogłębia chaos.
No ale ja do szkół chodziłem w ubiegłym wieku, więc może coś się zmieniło i już można nie zwracać uwago na takie "bzdety"? Można?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ