Od stycznia każdy musi mieć i dostęp do silpweb

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67183
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

sosenka pisze:w smartfonie VPN i zrobić to ze sławojki?
Przyjacielu drogi... Powiedz, jak mają to uczynić ci, którzy mają Solidy służbowe? :roll:


Ale żeby nie było - ja się cieszę, bo mnie będzie łatwiej.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17311
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Aplikacja ma wersję mobilną ale nie interesowałam się tym. Program był budowany do obsługi pracowników inspekcji a my załapaliśmy się przy okazji. Jest dość intuicyjny i uważam, że trochę ułatwienia przyniesie.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67183
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Od jakiegoś czasu jest pole wyboru do wersji zwykłej lub mobilnej dostępu do WEB SILPu, ale przyznam, że nie próbowałem się tak łączyć.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Capricorn pisze:Przyjacielu drogi... Powiedz, jak mają to uczynić ci, którzy mają Solidy służbowe?
Niestety nie powiem. Widząc ile osób formatuje w Offisie tekst spacjami i enterem jedynie nie liczę tu na wielki postęp informatyzacji :-) Pamiętam natomiast moment wejścia w życie samego SILP'u i cieszę się, że wtedy Internet był w powijakach jeszcze :lol: Bo by nie wytrzymał naszych "zachwytów".
Mam cichą nadzieję, że akurat "urlop na żądanie" będą mogły wprowadzić kadry po otrzymaniu sygnału od delikwenta. Ktoś ten SILP zaspokoić będzie przecież umiał... Od urlopu na żądanie trudniej będzie z łóżka szpitalnego (obyśmy zdrowi byli) zgłaszać L4.
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Capricorn pisze:Od jakiegoś czasu jest pole wyboru do wersji zwykłej lub mobilnej dostępu do WEB SILPu, ale przyznam, że nie próbowałem się tak łączyć.
Jeśli idzie o wersję mobilną, która działa w sumie normalnie z jedną jednakże uwagą. Wielkość ekranu ma znaczenie! :lol:
Ech! Szczęśliwi posiadacze tabletów :|
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67183
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

A tak na marginesie - potrzebna jakaś ekstra konfiguracja "smarka" i przeglądarka, czy można z każdej?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Skonfigurowany VPN (dość dobrze sprawuje się i łatwo konfiguruje VPN Capsule) i poprawny adres w przeglądarce. Często trzeba ją przekonać, że łączę się z bezpiecznym adresem. Ot i wsio.
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67183
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Fajnie... Może kiedyś szefostwo dokona wyboru i pozwoli nam pracować na nowoczesnych narzędziach, albo da możliwość wyboru samodzielnego ich doboru. No cóż, dzięki za wyjaśnienie. To by pomogło niektórym choćby z braniem urlopów zdalnie ;) :beer:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17311
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

No i mamy nowe zarządzenie które pozwala dołożyć sprawę na rok. Uważam że nie warto odkładać, co najwyżej stopniowo wprowadzać kolejne absencje a z delegacjami wystartować w styczniu.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

rutbekia pisze:No i mamy nowe zarządzenie które pozwala dołożyć sprawę na rok. Uważam że nie warto odkładać, co najwyżej stopniowo wprowadzać kolejne absencje a z delegacjami wystartować w styczniu.
:) Piszesz jakby o tym od rana we wszystkich mediach trąbili. O co chodzi koń-kret-NIE?
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17311
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Nowe zarządzenie trafiło już do nadleśnictw, przynajmniej w naszej RDLP.
Mówi ono, że termin wdrożenia aplikacji Absencje i delegacje w jednostkach innych niż DGLP i Zakłady o zasięgu krajowym określą dyrektorzy rdLP. Termin nie może być późniejszy niż 1 stycznia 2018.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Do kogoś doszło, że na dole wygląda to jak atak Armii Czerwonej. Jeden dostaje Mosina, a drugi naboje do niego. :roll:
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

ciekawa jestem jak to będzie wyglądać w praktyce...
ja tam sobie z tym poradzę raczej.... ale reszta? hmmmm....
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105128
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Obawiam się, że wydajność systemu może tego nie znieść...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

poczekamy zobaczymy, póki co podniosła się panika, kiedy sie jeszcze nic nie dzieje :)
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105128
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Marta, jak wiesz, na co dzień akurat ja nie mam kontaktu z "żywą materią". Ale wsłuchując się w dochodzące zewsząd oznaki problemów z wielodostępem uważam, że właśnie teraz jest pora na "podniesienie paniki".
No ale z drugiej strony nie będzie to pierwszy raz w LP, gdy rzuci się ludzi "na głęboką wodę" z niesprawdzonymi kamizelkami ratunkowymi i w dziurawych pontonach.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

tak, fakt. jest problem z dostępem do weba czasem.... ale przynajmniej u nas w początkowej fazie wdrażania systemu oferowana była pomoc, ale jak będzie to zobaczymy....
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170056
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

MartaBaranowska pisze:ciekawa jestem jak to będzie wyglądać w praktyce...
Wersja testowa hula, aż miło. Wszystko jasne i trudno się pomylić, bo zaraz wytyka błąd. Mi podoba się moduł delegacje i ich rozliczanie.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Sten pisze:
MartaBaranowska pisze:ciekawa jestem jak to będzie wyglądać w praktyce...
Wersja testowa hula, aż miło. Wszystko jasne i trudno się pomylić, bo zaraz wytyka błąd. Mi podoba się moduł delegacje i ich rozliczanie.
:D Mi też się podoba i mam nadzieję, że w praktyce od stycznia, będzie tak dobrze jak na testach...Hej! :spoko:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17311
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Sten pisze:Mi podoba się moduł delegacje i ich rozliczanie.
Uważam że jest dobry, łatwi w wszyscy którzy nie kochali rozliczać podróży ręcznie szybko go polubią.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
ODPOWIEDZ