Od stycznia każdy musi mieć i dostęp do silpweb

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Ale skoro inne strony śmigają bez problemu to chyba raczej prędkości nie ma się co czepiać :roll:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104872
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

j24 pisze:Za to do SILP-WEB nie idzie się zalogować. Albo po zalogowaniu nie idzie pracować - cały czas wyrzuca do strony logowania.
Za to po godz. 16 wszystko już działa jak trzeba...
Bo SILP-WEB ma problemy z obsługą wielu użytkowników...
kolorowe kredki pisze:Ale skoro inne strony śmigają bez problemu to chyba raczej prędkości nie ma się co czepiać :roll:
I tu masz rację. Serwery LP są po prostu albo koszmarnie skonfigurowane alba bardzo wolne. Wystarczy porównać czasy ładowania stron korpo z dowolnymi dużymi (i popularnymi) portalami.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Zmienić dostawcę.
To dlaczego u mnie poprawiło się po zmianie przepustowości łącza?
Chyba nie jest tak do końca.
Czasem zdarza mi się korzystać z HBO Go. Na kompie chodzi ok. (nawet po WiFi), na dekoderze (po kablu) ma zwiechy mimo, że w teście prędkość ma ok. Kwestia najsłabszego elementu - w tym przypadku albo sieciówka w dekoderze albo oprogramowanie lub szybkość odczytu bufora...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104872
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jaźwiec pisze:Zmienić dostawcę.
Po co? Zmienisz na takiego co ci w umowie zapisze "do 100 Mb" i będziesz się wkurzał, że płacisz więcej a jak wolno działało tak wolno działa.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Zmienić na takiego co w umowie napisze 100 minimum 10...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66922
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Jaźwiec pisze:Zmienić na takiego co w umowie napisze 100 minimum 10...
To se nie da. Większość dostawców korzysta z tego samego łącza. Tylko kablówki i światłowody mają luzik. tam gdzie idzie po starych kablach nie ma o czym marzyć.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104872
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jaźwiec pisze:Zmienić na takiego co w umowie napisze 100 minimum 10...
Ale to nic nie pomoże. Ja mam na downloadzie gwarantowane "do 80 nie mniej niż 20" i w tej chwili mam na speedtest.net 52,58 Mbps przy serwerze o ping=34ms. Ale ponieważ łącza są asynchroniczne to upload jest w umowie zapisany jako "do 10 nie mniej niż 5". I przy tym samym teście co wyżej osiągam 8,17 Mbps (patrz załącznik). A przy pracy z SILP istotna jest też prędkość uploadu...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66922
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

U mnie ledwie tak:
Obrazek
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Piotrek pisze:A przy pracy z SILP istotna jest też prędkość uploadu...
I niestety to chyba jest kluczowe. Upload jest nieraz kilkanaście razy niższy od downloadu...
Nie zmienia to faktu, że chcąc pojechać po nowym roku do n-ctwa będziesz musiał w SILP-WEBie zgłosić wniosek o delegację, który będzie musiał być sprawdzony i zatwierdzony i dopiero będziesz mógł jechać, bo inaczej nie będziesz miał zwróconych kosztów. Podobnie zgłoszenie urlopu będzie też przez WEBa. Każdy urlop zgłoszony w dniu urlopu będzie urlopem na żądanie...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104872
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A jeszcze jedno, sprawa szybkości serwerów LP. Zainstalowałem sobie Extended Statusbar i zmierzyłem prędkość ładowania stron: lasypolskie.pl. onet.pl i lasy.gov.pl. Wyniki wyszły takie:

lasypolskie.pl - Obrazki: 53/53 Wczytano: 199 KB Prędkość: 59,10 KB/s Czas 3,373
onet.pl - Obrazki: 20/20 Wczytano: 47 KB Prędkość: 9,80 KB/s Czas 2,979
lasy.gov.pl - Obrazki: 55/55 Wczytano: 232 KB Prędkość: 9,95 KB/s Czas 23,313

przy czym ping wykonany z wiersza poleceń dał rezultaty:

lasypolskie.pl - Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 54 ms, Maksimum = 62 ms, Czas średni = 57 ms
onet.pl - Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 31 ms, Maksimum = 32 ms, Czas średni = 31 ms
lasy.gov.pl - Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 27 ms, Maksimum = 28 ms, Czas średni = 27 ms

Pełna zagadka, no nie?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Kwestia pozycjonowania?
Prędkość zbliżona do onetu, tyle, że fachowcy mają bardziej zoptymalizowaną stronę. Poza tym nie wiem czy WEB jest na tym samym serwerze co lasy.gov.pl? Z pewnością nie. Bazy nadleśnictw na pewno są na kilku serwerach. Może jest to też kwestia komunikacji samej aplikacji WEB z bazą danych, która jest w innym miejscu. Poza tym tych danych jest... i żeby się do wszystkiego dokopać na pewno potrzeba czasu...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

co do prędkości i działania NEO w pomarańczy, to jest pewien MYK :wink:
Może być 10...100 czy 1T.
Pomarańcza tak DA jak Pani/Pan zobaczy na ekranie, że tyle ma hulać. Tyle tylko, że wraz z odległością od ostatniego węzła do klienta rośnie także tłumienie. Ono ma zasadniczy wpływ na działanie sieci. Mało tego im "dadzą" więcej MB/S to tłumienie też będzie czulsze.

Proponuję zgłosić problem z działaniem usługi i jak przyjedzie inżynier/technik to podpytać go o tłumienie.
Można wtedy z NEO 10 zrobić np. 1. W centrali marudzą ale robią.

U mnie w domu mam skrajny przypadek, bo działa tylko 512 i zwykle przy "aktualizowaniu" umów podwyższają mi na 10MB bo tyle "MA DZIAŁAĆ". Ja zgłaszam, że nie działa przyjeżdża Pan (od kilku lat ten sam) uśmiecha się i pyta: "co znowu 10?" :D
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Jaźwiec pisze:Zmienić na takiego co w umowie napisze 100 minimum 10...
Tak jest/było przy POLPACK-u tam minimum było bodaj 64 czy 128 ...Kb/s... a abonament ponad tysiąc miesięcznie...
Za 50 zł NIKT nie da takich gwarancji :P
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Jaźwiec pisze: Nie zmienia to faktu, że chcąc pojechać po nowym roku do n-ctwa będziesz musiał w SILP-WEBie zgłosić wniosek o delegację, który będzie musiał być sprawdzony i zatwierdzony i dopiero będziesz mógł jechać, bo inaczej nie będziesz miał zwróconych kosztów. Podobnie zgłoszenie urlopu będzie też przez WEBa. Każdy urlop zgłoszony w dniu urlopu będzie urlopem na żądanie...
Co ja za nowości czytam :shock: Gdybym miał niższy staż pracy spytałbym czy to na serio. :)
Będzie trochę oszczędności na delegacjach :P
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66922
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Będzie trochę oszczędności na delegacjach
Już jest. Niektórzy u nas rezygnują z nich z powodu konieczności wpisywania na różnych papierach dublujących się informacji. Teraz jeszcze jedna robota dojdzie... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Capricorn pisze: Już jest.
Wiem :roll:
I nie tyle o te papiery chodziło ale o żebranie o podpis stwierdzający zasadność przyjazdu.
No ale teraz sytuacja będzie bardziej przejrzysta, tzn. wina wyłącznie po jednej stronie :P .
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Wina zawsze jest po jednej stronie. Nawet jak nie jest to patrz punkt pierwszy...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104872
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

No i koniec mej radości. Przedłużyłem umowę bo promocja poprzednia dobiegła końca i poprzednie warunki "do 80 Mbps nie mniej niż 20 Mbps" downloadu i "do 10 nie mniej niż 5" uploadu zmienione jest na: "maksymalnie 80 Mbps, minimalnie 20 Mbps" w downloadzie oraz "maksymalnie 8 Mbps, minimalnie 0,9 Mbps", czyli download bez zmian ale upload znacznie zmniejszony...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Odbije się na torrencie... :lol:
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Piotrek pisze:Przedłużyłem umowę
Umowa życia ... :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ