Trudna ścinka

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Trudna ścinka

Post autor: Naj »

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67134
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

I znowu to samo - drzewo ścinane jest na wysokości twarzy. Dlaczego nie wbili tych pali na których stają nieco niżej? :?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

Mój kolega, który wyemigrował do Kanady opowiadał, że na zboczach górskich ścinają wysoko, żeby zwiększyć bezpieczeństwo przy nieprzewidzianej zmianie kierunku padania drzewa (pień je zatrzymuje i nie "zgarnia" ono człowieka wraz ze sobą na dół).
Ponadto domyślam się że jakieś znaczenie może to mieć dla powstrzymywania erozji na zboczach (pień i korzenie jeszcze długo trzymają zbocze "w kupie"). Ale to tylko mój domysł...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105095
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A ja się przyjrzałem dokładnie i widzę, że to drzewo jest drugim z "dwójki". Obok widać pniak po pierwszym, w 3:36 pan drwal wchodzi na niego i tnie klęcząc na nim. Tnie tuż powyżej (30 - 40 cm?) miejsca, gdzie utworzyły się dwie strzały.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ