Z archiwum X. Rok 2004

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

haru112
początkujący
początkujący
Posty: 182
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Kresy wschodnie

Z archiwum X. Rok 2004

Post autor: haru112 »

Witam
Dnia 1 stycznia 2004 wprowadzono zarządzenie odnoszące się do zakazu spalania pozostałości zrębowych. Niestety aby móc uzyskać do niego dostęp muszę napisać pismo do DGLP bo zostało zarchiwizowane, a to pewnie trochę potrwa.
Czy może ktoś z Forumowiczów orientuje się posiada owe zarządzenie lub zna jego tytuł ? Czy to zarządzenie nadal obowiązuje ? Czy nie zastąpione zostało innym lub uległo modyfikacji? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169959
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zapewne w każdym nadleśnictwie ksero owego zarządzenia być powinno.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
haru112
początkujący
początkujący
Posty: 182
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Kresy wschodnie

Post autor: haru112 »

Pewnie tak, tylko problem w tym, iż nie mam konkretnych informacji dotyczących numeru zarządzenia oraz nie wiem dokładnie w jakiej sprawie zostało wydane :) Moja wiedza ogranicza się do tego, że zakazuje w swojej treści spalania pozostałości zrębowych i jest z 2003-2004 roku :) Póki co DGLP się nie odzywa.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

haru112, o ile wiem to nie było zarządzenie tylko decyzja. Tutaj: http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php?p=274935#274935 borowiak cytował:
Zakaz spalania gałęzi oraz pozostałości poeksploatacyjnych w Państwowym Gospodarstwie leśnym Lasy Państwowe został wprowadzony z dniem 1 stycznia 2004 roku decyzją Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 01.09.2003 roku
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

haru112
początkujący
początkujący
Posty: 182
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Kresy wschodnie

Post autor: haru112 »

Piotrek pisze:haru112, o ile wiem to nie było zarządzenie tylko decyzja. Tutaj: http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php?p=274935#274935 borowiak cytował:
Zakaz spalania gałęzi oraz pozostałości poeksploatacyjnych w Państwowym Gospodarstwie leśnym Lasy Państwowe został wprowadzony z dniem 1 stycznia 2004 roku decyzją Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 01.09.2003 roku
Właśnie o to mi chodziło, dzięki wielkie za pomoc Piotrze ! :) Wiadomo coś o tym czy ta decyzja nadal jest aktualna ?
haru112
początkujący
początkujący
Posty: 182
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Kresy wschodnie

Post autor: haru112 »

Po skontaktowaniu się z DGLP, pewien Pan na zapytanie odnośnie decyzji którą wskazał Piotrek odparł, iż taka decyzja nie istnieje :lol:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169959
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Może już nie obowiązuje, ale tego mogę dowiedzieć się dopiero w poniedziałek ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

W LP zdaje się istnieje SWIP. Chyba że niektóre jednostki leją na jego aktualizację...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
haru112
początkujący
początkujący
Posty: 182
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Kresy wschodnie

Post autor: haru112 »

Sten pisze:Może już nie obowiązuje, ale tego mogę dowiedzieć się dopiero w poniedziałek ...
Z tego co mi powiedziano to nigdy nie została uchwalona
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

haru112 pisze:pewien Pan na zapytanie odnośnie decyzji którą wskazał Piotrek
Pan zapewne oparł się na tym co widać na stronach DGLP pod adresem: http://www.lasy.gov.pl/informacje/zamow ... /1981_2004 gdzie:
- po pierwsze panuje niewyobrażalny wprost bałagan bowiem zarządzenia i decyzje nie są ułożone ani chronologicznie, ani według numeracji tylko przypadkowo
- po drugie na który odnośnik bym nie kliknął otrzymuję komunikat:
Przepraszamy, wystąpił błąd...

Błąd został zapisany z numerem 1478532627.430.620261413101.

Jeśli chcesz zgłosić go do Administracja Witryny dołącz proszę ten numer w swojej wiadomości.
:x
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

haru112
początkujący
początkujący
Posty: 182
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Kresy wschodnie

Post autor: haru112 »

Piotrek pisze:
haru112 pisze:pewien Pan na zapytanie odnośnie decyzji którą wskazał Piotrek
Pan zapewne oparł się na tym co widać na stronach DGLP pod adresem: http://www.lasy.gov.pl/informacje/zamow ... /1981_2004 gdzie:
- po pierwsze panuje niewyobrażalny wprost bałagan bowiem zarządzenia i decyzje nie są ułożone ani chronologicznie, ani według numeracji tylko przypadkowo
- po drugie na który odnośnik bym nie kliknął otrzymuję komunikat:
Przepraszamy, wystąpił błąd...

Błąd został zapisany z numerem 1478532627.430.620261413101.

Jeśli chcesz zgłosić go do Administracja Witryny dołącz proszę ten numer w swojej wiadomości.
:x
Co racja to racja, cóż napisałem wiadomość może to ogarną jakoś...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

haru112 pisze:cóż napisałem wiadomość może to ogarną jakoś
Z tym numerem, który podałem? To błąd! To jest numer nie mający żadnego związku z poszukiwaną decyzją...
A znaleźć jej nie mogę inaczej jak otwierając kolejne bo numeru nie znam, a gdybym nawet znał to diabli wiedzą na której podstronie jest widoczna.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

haru112
początkujący
początkujący
Posty: 182
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Kresy wschodnie

Post autor: haru112 »

Piotrek pisze:
haru112 pisze:cóż napisałem wiadomość może to ogarną jakoś
Z tym numerem, który podałem? To błąd! To jest numer nie mający żadnego związku z poszukiwaną decyzją...
A znaleźć jej nie mogę inaczej jak otwierając kolejne bo numeru nie znam, a gdybym nawet znał to diabli wiedzą na której podstronie jest widoczna.
Spoko, nie wysłałem wiadomości z tym numerem :) napisałem wiadomość do Administracji nieco wcześniej, jak tam zaglądałem w poszukiwaniu tej decyzji.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ufff... :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

haru112
początkujący
początkujący
Posty: 182
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Kresy wschodnie

Post autor: haru112 »

W zarządzeniach oraz decyzjach z lat 1981-2004 jest nadal burdel straszny, ale już działają i da się je otworzyć, wśród decyzji oraz zarządzeń nie udało mi się znaleźć tej dotyczącej zakazu spalania pozostałości ekspolatacyjnych. Może ta zasada została wdrożona jakimś innym pismem niż powyższe o innej randze ? Czy istnieją inne pisma/formy wprowadzenia tego typu nakazu jako zasady przy prowadzeniu prac leśnych (poza zapisami w umowach LP-ZUL) ?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

haru112 pisze:Czy istnieją inne pisma/formy wprowadzenia tego typu nakazu jako zasady przy prowadzeniu prac leśnych (poza zapisami w umowach LP-ZUL) ?
Lokalnie takie zasady/formy może wprowadzać nadleśniczy swoimi zarządzeniami/decyzjami. Ma do tego delegację ustawową w ustawie o lasach.
Jednak ta decyzja o niespalaniu pozostałości pozrębowych była na pewno i była to decyzja Dyrektora Generalnego. Natomiast mogła natomiast należeć do dokumentów niepublikowanych w Biuletynie Informacyjnym a co za tym idzie nie ma jej w internecie.

PS. Natomiast reakcja osób odpowiedzialnych za te strony archiwum decyzji i zarządzeń na moje narzekania, że się nie otwierają - napawa optymizmem. Może teraz doczekam się jeszcze pogrupowania na zarządzenia i osobno decyzje oraz (czy ja sobie za dużo nie wyobrażam?) posortowania ich chronologicznie? No bo o wyszukiwarce to raczej mowy być nie może, prawda?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

haru112
początkujący
początkujący
Posty: 182
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Kresy wschodnie

Post autor: haru112 »

Piotrek pisze:Lokalnie takie zasady/formy może wprowadzać nadleśniczy swoimi zarządzeniami/decyzjami. Ma do tego delegację ustawową w ustawie o lasach.
Jednak ta decyzja o niespalaniu pozostałości pozrębowych była na pewno i była to decyzja Dyrektora Generalnego. Natomiast mogła natomiast należeć do dokumentów niepublikowanych w Biuletynie Informacyjnym a co za tym idzie nie ma jej w internecie.
Wiele osób z "branży" też wspomina o tym dokumencie. Biuletyn wprowadzono w październiku 2003 (coś około), decyzja jest z 1.09.2003, ale wprowadzona została 1.01.2004 więc chyba powinna być w biuletynie bo już wtedy istniał. Cóż, pojadę do Generalnej Dyrekcji LP w poniedziałek może mnie ktoś oświeci w tym temacie albo udostępni odpowiednie dokumenty.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Jest jeszcze "Instrukcja Ochrony Lasu" z 2004 roku.

A tam rozdział 8
& 212
pkt. 5 c
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
haru112
początkujący
początkujący
Posty: 182
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Kresy wschodnie

Post autor: haru112 »

j24 pisze:Jest jeszcze "Instrukcja Ochrony Lasu" z 2004 roku.
Niestety ze względu, że ta wersja opracowania nie jest obowiązująca nie mogę się na nią powołać. IOL 2012 odnosi się do "zaniechania spalania pozostałości pozrębowych" w rozdziale "Realizacja profilaktyki w praktyce leśnej" lecz tamta decyzja z 2004 roku nakazywała rozdrabnianie pozostałości dodatkowo, a IOL 1012 o tym nie wspomina.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

haru112, ale dzięki temu, że się dokumenty archiwalne otwierają wiemy już z całą pewnością, że decyzja nosiła numer większy niż 133/2003 i mniejszy niż 142/2003, czyli że ograniczyliśmy poszukiwania do ośmiu numerów. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ