Liczenie dzików. Akcja w nadleśnictwach rozpocznie się 17

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105128
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:ale może sam stwórz wątek, bo mnie z komórki ciężko :)
Dobrze. Ale jutro, OK? Bo mnie po kolacji ciężko...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

j24 pisze:[W tygodniu myśliwi generalnie nie mogą, bo pracują. .
O, to tak jak leśnicy ;-)
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

crocidura pisze:U nas dochodzi do tego, że się bierze wolne... ale się pracuje (z ulgą bo np. od 8 do 13) i w sumie jak widzę Wasze opinie to nic nadzwyczajnego.

Tylko, gdy dowiadujemy się, że dyrekcje się śmieją z raportów ilu leśników jest zalogowanych do panelu w dni świąteczne to zaczynamy się zastanawiać dlaczego oni jeszcze udają...

Co do poprzedniej mojej wypowiedzi - ja też nie mam nic do liczenia samych dzików, jednak kiedy myślę o dobru PGL LP i PZŁ to zastanawia mnie, jak można do tego dopuścić, by stracić takie źródło danych (za nic!). To tak jakby ktoś oferował nam zrobienie za darmo modelu terenu z chmury punktów (co mało któremu Nadleśnictwu jest potrzebne), a my odpowiedzielibyśmy, ze nie trzeba bo nie będziemy z tego obecnie korzystać.
To i tak bedzie farsa.... :mg:

Liczenie bydlatek i podstawy zarzondzania bydlatkami w najlepszym modelu myslistffa i plantacji drzewek wymyslil (chyba za poznego Gomulki - albo wczesnego Gierka ? ) jakis dygnitarz i od tego czasu slowo cialem siem stalo......Gosciu musial pochodzic chyba z klasy chlopskiej i las mu sie skojarzyl z obora......

Ten pic na wode uprawiany obecnie przez ludzi podobno dysponujacych mozgami ( byc moze chodzi o muzgi ? ) funkcjonuje - owszem.....ale jest deczko skomplikowany. Problemy stwarzaja zwierzatka.
Prosta jak drut zasada - policzymy zwierzatka na 10% powierzchni , potem sie wyniki pomnozy przez 10 i wszycy beda szczesliwi - funkcjonuje z grubsza dla zwierzontek rownomiernie - abo mniej wiecej rownomiernie - "rozmieszczonych" na powierzchini, licznie wystepujacych, dajacych sie latwo zobaczyc i policzyc. Sarna z ograniczeniami ......
Cala reszta to loteria.....Po pierwsze wiekszosc gatunkow nie jest rownomiernie "rozlozona" na terenie lasow ( o obwodach nie wspominajac). Po drugie zwierzeta sie sezonowo grupuja, dziela - maja rozne zachowania terytorialne. Itd.......na dodatek wybor miotow ma czesto subiektywny charakter.......

Szkoda gadac...... Wiosna tego roku przy IBLu odbyla sie pierwsza z przewidzianego cyklu konferencji dot. ew. zmiany systemu zarzadzania populacjami zwierzat lownych.....Bylo milo...bylo merytorycznie i samokrytycznie. Tylko rzeeeee.........Towarzysz Bloch uznal te impreze za kontrrewolucyjna i de facto zabronil etatowcom z PZL brac udzial ...wicie rozumicie.....W jego slady poszedl zdaje sie tez derechtor......Nie wyglada wiec zeby te absurdy liczeniowe (ktore sa duzo problematyczniejszymi w stosunku do zwierzyny drobnej ) sie tak predko skonczyly........
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
lastel

Post autor: lastel »

Pomysł mocno nieprzemyślany , z serii kto rano wstaje ten rządzi . Leśnikom można wszystko wrzucić na kark i zniosą , szacowanie szkód również , chociaż o rolnictwie nie mają bladego pojęcia .
Jeżeli już , to zrobiliby powszechną inwentaryzację wszelakiej zwierzyny z udziałem wszystkich myśliwych
Problem jest gdzie indziej . Na obszarach rzeczywiście zagrożonych myśliwi nie mogą sobie poradzić z odstrzałem redukcyjnym , bo do tego trzeba by dołożyć , a jak to żeby do hobby dokładać . :D
I tak mydli się oczy :D
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Pytanko: kto u Was będzie przeganiał zwierzaki? Czy do naganki angażujecie zul-e?
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

zulus pisze:Pytanko: kto u Was będzie przeganiał zwierzaki? Czy do naganki angażujecie zul-e?
Na dzień dzisiejszy wygląda na to, że u nas nie będzie takiej potrzeby.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2628
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Obligatoryjnie tylko myśliwi . Ale całe biuro idzie do lasu . Wreszcie zobaczą las z poziomu terenowców :lol: :lol:
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

studentyyy :D
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
Away
początkujący
początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 13:26
Lokalizacja: Friedrichshütte

Post autor: Away »

U mnie uczniowie z TL :)
lastel

Post autor: lastel »

Powinno pójść całe biuro DGLP :D
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105128
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

lastel pisze:Powinno pójść całe biuro DGLP :D
+ Departament Leśnictwa z MŚ :D
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

:lol:
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Zły pomysł. Z doświadczenia wiem, że zapraszanie znamienitych gości na imprezy o randze czynów społecznych zawsze związane było z tym, że dla tych z odciskami zostawała przepitka i rzadkie w kotle. :P :lol:
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14106
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Piotrek pisze:Powinno pójść całe biuro DGLP
+ Departament Leśnictwa z MŚ
kolorowe kredki pisze:Zły pomysł.
Doszły by dodatkowe koszty przewozu foteli. ;/
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

No to do dziela Towarzysze ! Zeby Polska rosla w silem a Wam siem liczylo dostatnio !
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

DAKa pisze:No to do dziela Towarzysze ! Zeby Polska rosla w silem a Wam siem liczylo dostatnio !
:spoko:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
lastel

Post autor: lastel »

A może dzików podrzucić np do Lasku Bielańskiego , jak taki istnieje :D .
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170056
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Oczywiście, że istnieje i pewnie nawet dziki się tam trafiają.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5603
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

taa , ciekawe kto policzy dziki w różnych Świn(i)oujściach :lol:
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

One sie dadza bardzo dokladnie policzyc w Swino_Dojsciach. Tj. np. w OHZcie ZG PZL w Dretyniu lub w OHZcie ZO PZL w Manowie, dokad sa ekspediowane po odlowach w Swinioujsciu. Poniewaz do polowan Hubertowskich z udzialem prominencji z warszawki jeszcze pare tygodni, czekaja w zagrodach "hodowli zagrodowej" i tam je moze kazdy analfabeta policzyc. Proste. Dziki z Warszawy tam tez mozna dokladnie zinwentatyzowac.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
ODPOWIEDZ