Myśliwi: - Wilków jest za dużo

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77738
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Myśliwi: - Wilków jest za dużo

Post autor: drwalnik »

Wilki podkopały się pod ogrodzeniem i wdarły do hodowli danieli k. Szubina. Zabiły 23 z nich - zdaniem leśników i myśliwych, tak prawdopodobnie było...
http://www.pomorska.pl/wiadomosci/naklo ... ,10646112/
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

No proszę, nawet nie wiedziałam że mam tak blisko wilki :)
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

kimkolwiek pisze:No proszę, nawet nie wiedziałam że mam tak blisko wilki
chyba na ludzika się nie rzucają , najczęściej w filamch .... ale pieseły luzem biegające .... :niepewny:
per aspera ad astra
.....carpe diem....
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

biedronka pisze: .... ale pieseły luzem biegające .... :niepewny:
Nie mam pojęcia jak na pieseły reagują albo na odwrót pies na wilka :?
Moja niunia chodzi na lince po lesie :spoko: i raczej trzymamy się ,,drogi leśnej" bo linka długa i pląta się między drzewami, i do Bydgoskich lasów rzadko zaglądamy prędzej pod Grudziądz tam ich chyba nie ma :huh: :?
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

biedronka pisze:
kimkolwiek pisze:No proszę, nawet nie wiedziałam że mam tak blisko wilki
chyba na ludzika się nie rzucają , najczęściej w filamch .... ale pieseły luzem biegające .... :niepewny:
Wszystko zalezy od okolicznosci. Z jednej strony Bajka o Czerwonym Kapturku, z drugiej strony taki naiwno - infantylny "wizerunek. Dla wilka najlepiej byloby w zasadzie zeby nikt nie wiedzial ze w ogole jest.......Bo gdy sie pojawia, pojawiaja sie emocje.......

Z drugiej strony :

http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/wi ... id,tm.html

Nie wiadomo jak to się stało, że samotny wilk znalazł się w centrum Poznania. Wiadomo jedynie, że samo zwierzę było ranne i prawdopodobnie dlatego było bardzo agresywne. Wilkiem zajmą się teraz pracownicy poznańskiego schroniska, którzy zbadają go i postarają się mu pomóc.


W piątek wieczorem agresywne zwierzę wyglądające jak wilk atakowało ludzi w centrum Poznania. W schronisku dla zwierząt w Poznaniu, do którego zostało przewiezione, pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego stwierdzili, że nie jest to wilk, tylko mieszaniec.

"Pomoc" strescila sie do pomocy przejscia zwierzakowi po teczowym moscie do krainy wiecznych lowow. Tyle, ze do dzis - a minielo juz 7 miesiecy - nie wiadomo CO przeniesiono przy pomocy zastrzyku do krainy wiecznych lowow...... :mg: Zdania na temat tego co to wlasciwie bylo (wilk ?, mieszaniec ? , jaki wilk ?) sa podzielone - news o mieszancu puszczono pod publiczke zeby nie psuc wizerunka wilka naszego powszedniego. (W przypadku gdyby to byl 100 % wilk rodza sie pewne hmmmm.....watpliwosci do do decyzji weta )....GDOS w przyplywie hyperaktywnosci spial sie i rozeslal na wszelki wypadek pewien papier tlumaczony z angielskiego.

Teoretycznie ustalenie tego CO to bylo nie powinno przedstawiac zadnych trudnosci - Badania DNA , analiza, porownanie z markerami i innymi probkami i wszystko byloby (mniej lub wiecej ) jasne...... Teoretycznie. Praktycznie dowcip polega na tym, ze tego NIKT nie chce wiedziec......
Tak jest prosciej....... :mg:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

DAKa pisze:Wszystko zalezy od okolicznosci. Z jednej strony Bajka o Czerwonym Kapturku, z drugiej strony taki naiwno - infantylny "wizerunek. Dla wilka najlepiej byloby w zasadzie zeby nikt nie wiedzial ze w ogole jest.......Bo gdy sie pojawia, pojawiaja sie emocje.......
budzi emocje bo tak ;) znam tu dwóch Forumowiczów , którzy mieli przyjemność i opowiadali o szczególnych doznaniach ,żeby była jasność żaden z nich nie obserwował zza tego tam ..muszka , szczerbinka - choć teraz to pewnie wygląda inaczej :P więc spotkanie wilka zawsze budzi emocje bo ..bo tak . Co do odławiania i "nazywania" zjawisk nadzwyczajnych mam swoje zdanie , wszak to w mojej fsi łapali onegdaj pumę ..... szczegółów oszczędzę bo żal ,że głupota aż tak jest powszechną :cry:
per aspera ad astra
.....carpe diem....
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

biedronka pisze: znam tu dwóch Forumowiczów , którzy mieli przyjemność i opowiadali o szczególnych doznaniach
Czemu mnie tu w tych czasach nie było :( teraz już nikt nie pisze :nie:
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Czemu mnie tu w tych czasach nie było teraz już nikt nie pisze
eee , to nie tak :) Oni opowiadali osobiście , jeden spotkał w Biesach a drugi ..... , może niech Niziołek sam opowie ;)
per aspera ad astra
.....carpe diem....
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

biedronka pisze:
Czemu mnie tu w tych czasach nie było teraz już nikt nie pisze
eee , to nie tak :) Oni opowiadali osobiście , jeden spotkał w Biesach a drugi ..... , może niech Niziołek sam opowie ;)
A już szukałam i przekopy robiłam bo myślałam że tu pisali :)
Niziołek ja Cię proszę :prosze: ja Cię bardzo proszę :prosze: opwiedz :roll:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169953
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wilki zaczęły też zagrażać podhalańskim, religijnym dzieciom:
Starosta nowotarski zaapelował do Ministerstwa Środowiska o zgodę na odstrzał wilków. - Drapieżniki obserwują dzieci wracające wieczorem z nabożeństw kościelnych - argumentuje.
http://wyborcza.pl/7,87648,21120964,wil ... iolem.html
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

Jezus Chrystus Król Polski na pewno uratuje te dzieci przed atakami wygłodniałych bestii. :lol:
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

– Z innymi postulatami może być kiepsko, bo – niestety – minister środowiska Jan Szyszko chodzi na smyczy Polskiego Związku Łowieckiego – uważa Radosław Ślusarczyk, prezes Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.

Zal widac dooope Slusarczykowi sciska bo poprzedni minister chodzil na smyczy Pracowni na rzecz Wszystkich Istot..... :lol: :lol: :lol:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2620
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

No i już kradną :lol: :loWilki skradły pułapkę
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

xhardcorex pisze:Jezus Chrystus Król Polski na pewno uratuje te dzieci przed atakami wygłodniałych bestii. :lol:
:shock: Jesteś zwykłym prostakiem... Hej! :(
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

niziołek, Hej, hej nie uciekaj :( opowiesz o wilku :?: tak ładnie proszę :)
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

kimkolwiek pisze:niziołek, Hej, hej nie uciekaj :( opowiesz o wilku :?: tak ładnie proszę :)
:D Dopiero zauważyłem, że już drugi raz prosisz mnie żebym opowiedział o spotkaniu z wilkami. Tego się nie da opowiedzieć w dwóch zdaniach, dlatego obiecuję Ci: opowiem, ale nie dzisiaj. Hej! :spoko: :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

niziołek pisze:
kimkolwiek pisze:niziołek, Hej, hej nie uciekaj :( opowiesz o wilku :?: tak ładnie proszę :)
:D Dopiero zauważyłem, że już drugi raz prosisz mnie żebym opowiedział o spotkaniu z wilkami. Tego się nie da opowiedzieć w dwóch zdaniach, dlatego obiecuję Ci: opowiem, ale nie dzisiaj. Hej! :spoko: :)
A już ciutek przykro się mi zrobiło :( myślę no facet ewidentnie mnie ignoruje :( :wink:

Ja rozumiem że to nie będzie 5 zdań i cierpliwie czekam :)
Pozdrawiam :spoko:
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
aldebaran
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 11 lis 2014, 10:51

Post autor: aldebaran »

Tak a propos wilków ostatnio przypadkiem trafiłem na kilka stron z Ilustrowanego Kuryera Codziennego z 1929 roku. Załączony fragment jakby ktoś zastanawiał się skąd wziął się "negatywny stereotyp" wilka w oczach społeczeństwa ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

niziołek pisze:
kimkolwiek pisze:niziołek, Hej, hej nie uciekaj :( opowiesz o wilku :?: tak ładnie proszę :)
:D Dopiero zauważyłem, że już drugi raz prosisz mnie żebym opowiedział o spotkaniu z wilkami. Tego się nie da opowiedzieć w dwóch zdaniach, dlatego obiecuję Ci: opowiem, ale nie dzisiaj. Hej! :spoko: :)
Nadal cierpliwie czekam :cry:
ODPOWIEDZ