ROD - kierunek przychodu.

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Z odbiórką drewna pozyskanego w innych n-ctwach? Teoretycznie tak.
Jednak nie bardzo sobie wyobrażam pozyskanie w n-ctwie A i przekazanie tego drewna bez odbiórki do nadleśnictwa B, aby właśnie to nadleśnictwo dokonało odbiórki...
A co byłoby gdyby drewno przekazane zostało następnie skradzione i dalej częściowo odzyskane ? :D
Inny przychód - przychód nie pochodzący z pozostałych trzech źródeł. Na przykład drewno pozyskane przez złodzieja.


to nie tak - to właśnie drewno, które na przykład zostało skradzione a potem przez LP odzyskane. Ma to swój kod w silpie, i wiąże się z pewnymu dalszymi konsekwencjami

Nie wiem czy członkowie komisji mogliby ogarnąć problem... :D :D :lol:
ktoś wymyśla absolwentom takie problematyczne zadanie . Podstawowe umiejętności obsługi spotykane w życiu codziennym to są i tak problematyczne zagadnienia . Podejrzewam że piszący te zadania chciał pokazać swoją teoretyczną wyższość .
Niemądrzy ludzi, z pewnością. Zwykle tacy którzy mieliby w realnym życiu problem z manipulacją pojedynczej dłużycy.
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Śmietan pisze:Piotrek, a w przypadku drewna przekazywanego na submisje taką sytuacja nie ma miejsca?

Gdyby submisja była na etapie centralnym w LP, to może to byłoby bliższe opisywanemu teoretycznemu zadaniu egzaminacyjnemu.

Nawiasem pisząc, zadanie głupie, przychód drewna odbywa się w najniższych komórkach LP,
w leśnictwach Nadleśnictwa. Drewno znajduje się na magazynie Nadleśnictwa, kropka.
O tym widać chyba już gdzieś tam na szczytach zapomniano
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Teo pisze:to nie tak - to właśnie drewno, które na przykład zostało skradzione a potem przez LP odzyskane. Ma to swój kod w silpie, i wiąże się z pewnymu dalszymi konsekwencjami
Mówisz o sytuacji kradzieży drewna wyrobionego (albo odebranego albo nie - nie ma znaczenia). Wtedy oczywiście do rozliczenia służy protokół niedoborów/nadwyżek. Ale jeśli "robocizna" była złodzieja to tak jak mówię ja jest chyba bardziej prawidłowe.
Nie wiem na pewno, jak pisałem wyżej już straciłem kontakt z "żywą materią". Może ktoś od strony księgowej to rozstrzygnie?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Piotrek pisze:
Teo pisze:to nie tak - to właśnie drewno, które na przykład zostało skradzione a potem przez LP odzyskane. Ma to swój kod w silpie, i wiąże się z pewnymu dalszymi konsekwencjami
Mówisz o sytuacji kradzieży drewna wyrobionego (albo odebranego albo nie - nie ma znaczenia). Wtedy oczywiście do rozliczenia służy protokół niedoborów/nadwyżek. Ale jeśli "robocizna" była złodzieja to tak jak mówię ja jest chyba bardziej prawidłowe.
Nie wiem na pewno, jak pisałem wyżej już straciłem kontakt z "żywą materią". Może ktoś od strony księgowej to rozstrzygnie?
Wyrobione czy nie wyrobione, ważne do protokołu czy było na stanie, czy dopiero do zaprzychodowania czy też kradzież z pnia była.
Robocizna złodzieja nigdy nie jest opłacana :lol: Złodziej w tym rozrachunku (przy odzyskaniu) wychodzi na minus, nawet gdy nie zostanie ujęty. Gdy zostanie ujęty to jeszcze gorzej bo poza kosztami robocizny dochodzą sankcje w wyniku czynności prawnych, no i infamia w okolicy zamieszkania. Odzyskane drewno do zaprzychodowania ze swojego kierunku. Rozchód (no bo przecież z reguły trzeba to i tak sprzedać) też z pewną uwagą.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

U nas odzyskanego drewna po kradzieży z pnia nie wprowadzamy do obrotu.
Sprzeczne z zasadami certyfikacji.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67105
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

A co z nim robicie, utylizujecie? :roll: Powinno zostać zaprzychodowane bez adnotacji o certyfikacji. Tak myślę :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Capricorn pisze:A co z nim robicie, utylizujecie? :roll: Powinno zostać zaprzychodowane bez adnotacji o certyfikacji. Tak myślę :roll:
Tak robiliśmy do bodaj zeszłego roku.
Ale - jako że mamy 100 % drewna certyfikowanego - to nie możemy mieć innego w ofercie.

drewno to "utylizujemy" w ramach urządzeń zagospodarowania turystycznego (opalamy nim grilla przy nadleśnictwie, spalamy w ogniskach itp.)
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67105
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

j24 pisze:nie możemy mieć innego w ofercie.
A na asygnaty nie da się tego puścić?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Capricorn pisze:
j24 pisze:nie możemy mieć innego w ofercie.
A na asygnaty nie da się tego puścić?
Ktoś (o ile mnie pamięć nie myli - audytor) się do tego doczepił. No i z jednostki nadrzędnej zaraz stosowny zakaz przyszedł.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67105
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Cholera... Sami sobie pod górkę robimy :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

j24 pisze: drewno to "utylizujemy" w ramach urządzeń zagospodarowania turystycznego (opalamy nim grilla przy nadleśnictwie, spalamy w ogniskach itp.)
Robimy podobnie.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Nie bardzo mi się ta "utylizacja" wydaje zgodna z przepisami podatkowymi...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Teo pisze:Robocizna złodzieja nigdy nie jest opłacana :lol: ... Odzyskane drewno do zaprzychodowania ze swojego kierunku.
Co rozumiesz przez "ze swojego kierunku"?
Bo aby robocizna była nieopłacana (czyli przychód bez kosztów) to właśnie jest kierunek "Inny przychód"...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ