Ryczałt za używanie samochodu w okresie zastępstwa ???

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

matrix
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: środa 18 lut 2015, 13:32

Ryczałt za używanie samochodu w okresie zastępstwa ???

Post autor: matrix »

Witam, szukałem w poprzednich postach podobnego tematu ale się nie doszukałem. Chcę zapytać koleżanki i kolegów z branży, jak u Was jest z ryczałtem na samochód w okresie zastępstwa np. na czas urlopu lub innej absencji? Czy pobiera leśniczy ryczałt podleśniczego jeżeli nie ma go w pracy i odwrotnie? Podjąłem ten temat dlatego, że w poprzednim n-ctwie (innej dyrekcji) w którym pracowałem, za każdy dzień zastępstwa otrzymywałem ryczałt osoby zastępowanej. W obecnym, nawet dwutygodniowe zastępstwo nie uprawnia do otrzymywania choćby części ryczałtu za tę osobę. A jak jest u Was???
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

matrix pisze:Czy pobiera leśniczy ryczałt podleśniczego jeżeli nie ma go w pracy i odwrotnie?
Jeśli rzecz dotyczy "swojego" leśnictwa, to leśniczy ma swój ryczałt i nie bierze drugiego gdy jest w lesie sam. Gdy rzecz dotyczy zastępstwa w innym leśnictwie, wypisywane są na ten czas delegacje.
Niestety nie pomogę w temacie zastępowania leśniczego przez podleśniczego :oops:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
coberka33
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: piątek 04 gru 2009, 17:06
Lokalizacja: z boru

Post autor: coberka33 »

A u nas jest na okres urlopu lesniczego badz ewentualnie jesli nie ma go dluzej jak 3 dni robocze. Oczywiscie obowiązek przekazania lesnictwa na podstawie protokolu przekazania.
:D
matrix
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: środa 18 lut 2015, 13:32

Post autor: matrix »

Dzięki za info, czasami zastanawiam się, czy w tej samej Polsce pracujemy ?
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17303
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Nie ma jednej interpretacji dla całych lasów. Z samego znaczenia słowa ryczałt wynika, ze jest to z góry ustalona na dany okres wartość np kwota niezależna od ponoszonych kosztów. Moim zdaniem nie istnieje nic takiego jak ryczałt za zastępstwo Może być tylko podwyższony z tego tytułu ryczałt przyznany dotychczas. W przypadku rozjazdów jest to zawsze ryczałt miesięczny redukowany o 1*22 za każdy dzień absencji. Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Generalnego nie może przekroczyć on 1500km.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
matrix
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: środa 18 lut 2015, 13:32

Post autor: matrix »

No dobrze redukowany, ale dlaczego nie zwiększany w przypadku zastępstwa? Każdy kto zastępował kolegę leśniczego bądź podleśniczego wie, że jest to o wiele więcej jeżdżenia, to dlaczego nie mamy w tym przypadku otrzymywać większego ryczałtu?
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17303
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Nic takiego nie napisałam. Napisałam tylko, że zawsze jest to jeden ryczałt, podwyższny z tytułu zastępstwa lub nie wg uznania kierownika jednostki bo nie jest to obligatoryjne.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
matrix
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: środa 18 lut 2015, 13:32

Post autor: matrix »

No właśnie, nie jest obligatoryjne, a właściwie powinno być. Dlaczego jeden ma otrzymywać ryczałt za kolegę, a inny nie.
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

Obliczenie ilości przysługujących kilometrów na dane leśnictwo w poszczególnych nadleśnictwach to jest dopiero matrix. A kilometrówka dla szefa, zastępcy to odrębna kwestia;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

matrix pisze:Dlaczego jeden ma otrzymywać ryczałt za kolegę, a inny nie.
Bo jeden ma normalnego szefa a inny gałązkę osiki.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

rutbekia pisze:Nie ma jednej interpretacji dla całych lasów
A imprezy pracownicze się doczekały... Może następne będą ryczałty?
:lol:
matrix
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: środa 18 lut 2015, 13:32

Post autor: matrix »

Możemy mieć taką nadzieję. Pani G Zagrobelna będąc kiedyś szefową Krajowej Sekcji NSZZ "solidarność" pracowników leśnictwa miała poruszać kwestę ryczałtów, ale teraz bedąc dyr. regionalnym chyba to odepuści :(
cossus
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 18 paź 2011, 08:21
Lokalizacja: z podwórka

Post autor: cossus »

rutbekia pisze:Nie ma jednej interpretacji dla całych lasów. Z samego znaczenia słowa ryczałt wynika, ze jest to z góry ustalona na dany okres wartość np kwota niezależna od ponoszonych kosztów. Moim zdaniem nie istnieje nic takiego jak ryczałt za zastępstwo Może być tylko podwyższony z tego tytułu ryczałt przyznany dotychczas. W przypadku rozjazdów jest to zawsze ryczałt miesięczny redukowany o 1*22 za każdy dzień absencji. Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Generalnego nie może przekroczyć on 1500km.
Odświeżam temat. Wszystko jest proste w przypadku zwykłego miesiąca, w którym albo leśniczy albo podleśniczy są nieobecni w wtedy jeden z nich dostaje ryczałt zwiększony o nieobecność drugiego. A co w przypadku gdy w danym miesiącu obaj mają nieobecność (np. tygodniowy urlop leśniczego początkiem miesiąca i tygodniowe zwolnienie lekarskie podleśniczego końcem miesiąca) ????
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

cossus pisze:wtedy jeden z nich dostaje ryczałt zwiększony o nieobecność drugiego.
Leśniczy dostaje powiększony ryczałt, gdy nie ma podleśniczego? :|
cossus pisze:A co w przypadku gdy w danym miesiącu obaj mają nieobecność
Najpewniej polecenie zastępstwa otrzymuje któryś kolega po sąsiedzku i delegację na ten czas. Tą delegacją rozlicza przejechane kilometry.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

cossus, ryczałt (jak pisze rutbekia) jest pomniejszany 1/22 za każdy dzień absencji.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

cossus
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 18 paź 2011, 08:21
Lokalizacja: z podwórka

Post autor: cossus »

Capricorn pisze:
cossus pisze:A co w przypadku gdy w danym miesiącu obaj mają nieobecność
Najpewniej polecenie zastępstwa otrzymuje któryś kolega po sąsiedzku i delegację na ten czas. Tą delegacją rozlicza przejechane kilometry.
nie zrozumiałeś :) chodzi mi o sytuację gdy obaj mają w miesiącu nieobecność ale te nieobecności się mijają (nie zachodzą) - jak jest u was w jednostkach?? zależy mi na zdaniu rutbekii i borowiaka ;)
cossus
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 18 paź 2011, 08:21
Lokalizacja: z podwórka

Post autor: cossus »

Capricorn pisze:
cossus pisze:wtedy jeden z nich dostaje ryczałt zwiększony o nieobecność drugiego.
Leśniczy dostaje powiększony ryczałt, gdy nie ma podleśniczego? :|
dokładnie tak
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

cossus pisze:dokładnie tak
U nas leśniczy nie dostaje powiększonego ryczałtu. Ma swój i tak powinien organizować sobie pracę, by mu wystarczył.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17303
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

cossus pisze: A co w przypadku gdy w danym miesiącu obaj mają nieobecność (np. tygodniowy urlop leśniczego początkiem miesiąca i tygodniowe zwolnienie lekarskie podleśniczego końcem miesiąca) ?? ??
Proste, podwyższony za zastępowanie kolegi i jednocześnie pomniejszony o 1/22 za każdy dzień własnej nieobecności.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
cossus
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 18 paź 2011, 08:21
Lokalizacja: z podwórka

Post autor: cossus »

rutbekia pisze:
cossus pisze: A co w przypadku gdy w danym miesiącu obaj mają nieobecność (np. tygodniowy urlop leśniczego początkiem miesiąca i tygodniowe zwolnienie lekarskie podleśniczego końcem miesiąca) ?? ??
Proste, podwyższony za zastępowanie kolegi i jednocześnie pomniejszony o 1/22 za każdy dzień własnej nieobecności.
Czy dobrze rozumiem?? za tydzień nieobecności leśniczego dostaję prócz swoich kilometrów 5/22 z kilometrówki leśniczego a za tydzień mojej nieobecności jest mi ujmowane 5/22 z mojej kilometrówki i należne leśniczemu??
ODPOWIEDZ