Wędkarz zemścił się na bobrze, który straszył mu ryby

Informacje, porady, techniki połowu, łowiska, sprzęt, zanęty...

Moderator: Moderatorzy

kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

DAKa pisze:
kimkolwiek pisze:Acha 2 lata temu dzik rowzalił mi ogrodzenie, to co jak go ukarać? Może mu też taką blaszkę założę :?

:doh:
Srednia dlugosc zycia dzika w naszym kraju wynosi ok 1,5 roku. Ten Twoj szkodnik juz dawno zapewne zostal ukarany i legl na jakiejs blaszce. Nie wykluczalbym, ze kawalki z niego juz dawno skonsumowaly Twoje Psy....

Osobki do ktorych dziki nie ukarane nadal przychodza rozpieprzac ogrodzenia posluguja sie zas czasami 220 V.....dyskretnie i w nocy. Coby sasiedzi co zlego sobie nie pomysleli.......
Dzika nie podaję psu ale sama chętnie bym zjadła :wink:
To był jeden incydent przylazł rozawlaiłni polazł i tyle a ja miałam okazję popracować z psem na świeżym tropie :) ogrodzenie zostało naprawione i po temacie.
Ps. Mam jednego piesia :) czasami bywa też drugi ale to tylko na wakacje do mnie przyjeżdża i nie wpyla surowizny.
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

A wracając do tematu wędkowania okonie biorą i na sandacza niedługo będzie można wyruszyć :spoko:
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

a ja miałam okazję popracować z psem na świeżym tropie :)
No cus takiego...... :shock:

Polowanie = ogół czynności wykonywanych przez myśliwych z zachowaniem obowiązujących przepisów, tj. tropienie, ściganie, strzelanie i pozyskiwanie zwierzyny.

W zasadzie trudnila sie Pani klusownictwem. Majac szczescie, iz rzecz miala w kraju, gdzie obowiazuje najlepszy model myslistwa pod sloncem i w Europie....Gdzie indziej to, co Pani robila jest deliktem kwalifikowanym jako klusownictwo i przestepstwo....Prokurator i wiezienie. Dzisiaj. W dawnych czasach, skrepowano by Pania, owinieto w swieza skore jelenia i
rzucono sforze psow jako obiekt treningu - wlacznie z uzyciem Pani wlasnych pieskow, lub pieska. Zrodla nie mowia o zadnej amatorce tropien, ktora te procedure przezyla. Byly to czasy kiedy suweren i posiadacz prawa do polwania rezerwowal sobie wylacznosc na caly zespol czynnosci zwianych z wykonywaniem lowiectwa. Niektorzy sa podobno zdania, ze szkoda iz te czasy minely. (echa tylko pozostaly w regulacjach prawnych w cywilizowanych krajach) Ciekawe jakie zdanie mialby Pani pies na ten temat.... :roll:


A karpie juz biora ?.

(dzik obrabiany termicznie > 70 ° jest z wdziecznoscia widziany przez psy....)
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

PS

Te dwa pierwsze sa jeszcze wolne, znaczy wisza do dysozycji ....gdyby ktus mial apetyt...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

DAKa, Co do karpia 5 kg. złowiony w tym tygodniu na wodach PZW :P
Przepraszam bardzo a jak inaczej wyszkolić psa do konkursu tropienia hmmm, co mam mu książki czytać :lol:

Ps. Po co ta Pani :?
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

DAKa pisze:PS

Te dwa pierwsze sa jeszcze wolne, znaczy wisza do dysozycji ....gdyby ktus mial apetyt...
Mi to się marzy skóra z dzika :roll: tak na podłogę do salonu :roll:
ale te ze zdjęcia jakieś słabawą szczecinę mają.
No i tyle farby się marnuje :( a byłoby na czym ćwiczyć.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kimkolwiek pisze:Mi to się marzy skóra z dzika :roll: tak na podłogę do salonu :roll:
Odradzam. Zwłaszcza gdybyś miała zamiar po niej chodzić...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

Piotrek pisze:
kimkolwiek pisze:Mi to się marzy skóra z dzika :roll: tak na podłogę do salonu :roll:
Odradzam. Zwłaszcza gdybyś miała zamiar po niej chodzić...
A co się dzieje ?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kimkolwiek pisze:A co się dzieje ?
Łysieje. Plackowato. Jeśli chodzi o "futrzaki" na podłodze to owca znacznie trwalsza.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

Piotrek pisze:
kimkolwiek pisze:A co się dzieje ?
Łysieje. Plackowato. Jeśli chodzi o "futrzaki" na podłodze to owca znacznie trwalsza.
Dzięki Piotrek za cenną uwagę.
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Piotrek pisze:
kimkolwiek pisze:A co się dzieje ?
Łysieje. Plackowato. Jeśli chodzi o "futrzaki" na podłodze to owca znacznie trwalsza.

Z reguly zle wygarbowane - "odcieta" od dolnej strony szczecina, albo skora z dzika strzelonego za wczesnie/za pozno. Na "dywanik" sie tak czy owak kiepsko nadaja.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

kimkolwiek pisze:DAKa, Co do karpia 5 kg. złowiony w tym tygodniu na wodach PZW :P
Przepraszam bardzo a jak inaczej wyszkolić psa do konkursu tropienia hmmm, co mam mu książki czytać :lol:

Ps. Po co ta Pani :?
Karpia gratuluje....

Wstapic do PZL ?

Ta "Pani" ?. No bo ja jestem kawaler starej daty.... :mg: Tylko to czasami slabo zauwazalne jest....... :)
pozdr
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
taxer
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2016, 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: taxer »

Co do skóry z dzika to sam posiadam i rzeczywiście... włosie odchodzi i tworzą się małe kupki włosków splątanych które odpadają. Nieestetycznie to wygląda ;/ . Co innego skóra z jelenia. Świetny towar.

Jeżeli chodzi o wędkarza, to jakiś fanatyk straty jednego brania. Skoro bóbr mu przeszkadzał, to mógł zmienić miejsce. Co innego jeśli jest nadmiar wydry w basenach.
ODPOWIEDZ