Staż 2016 r.

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Diabolo
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: piątek 13 lis 2015, 18:20

Post autor: Diabolo »

Sten pisze:
Diabolo pisze:Jednak wydaje mi sie to z lekka nie fair .
Czemu tak Ci się wydaje? Zostałaś przyjęta na staż do konkretnego nadleśnictwa i w nim ów staż odbywasz.
Bo nie ma żadnej roboty. Decyzja jest nieuzasadniona. Ot, takie widzi mi się...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

A co na to Twój opiekun stażu?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Tusia
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 27 wrz 2016, 20:16

Post autor: Tusia »

Diabolo pisze:moi drodzy jak to jest z przeniesieniem stażysty ? Decyzją n-czego do najdalszego leśnictwa. ... a jak wiemy rozjazdy stażyście nie przysługują ...
w zarządzeniu nie ma mowy o odległości na jaką można stażystę wysłać. Jednak wydaje mi sie to z lekka nie fair .
najlepiej porozmawiać z opiekunem - tylko trzeba mieć argumenty i świadomość, że jak od początku zacznie się stawiać "swoje warunki" to będzie ciężko...
czasem dalej jest zdecydowanie lepiej niż pod samym domem :)
Awatar użytkownika
lesnik1980
początkujący
początkujący
Posty: 122
Rejestracja: poniedziałek 20 lis 2006, 11:13
Lokalizacja: Polska zachodnia

Post autor: lesnik1980 »

Popracujesz trochę to zobaczysz że te twoje dojazdy to akurat są fair :]
Ścieżka kariery:TL>AR>LP>ZUL>LP>ZUL>LP>???
DominikazLeśnik
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: piątek 14 paź 2016, 09:58

Post autor: DominikazLeśnik »

Witam, miał ktoś egzamin prZed stażem ?
DOminika
Zwójka
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 13:48

Post autor: Zwójka »

A czy dostał się ktoś na staż w RDLP Toruń w tym lub poprzednim roku po ukończeniu kursów R13 i R14? Czy zmieniło się już podejście RDLP w tej kwestii ?

Pytam tylko o dostanie się na staż, z góry proszę o pominięcie uwag typu "do LP powinni trafiać ludzie minimum inż." i podobnych.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Zwójka pisze:po ukończeniu kursów R13 i R14? Czy zmieniło się już podejście RDLP w tej kwestii ?
A mogło by się zmienić? Z zapisów w stosownych przepisach wynika, że kończący owe kursy nie są absolwentami, a staż dotyczy absolwentów...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Zwójka
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 13:48

Post autor: Zwójka »

Mogło, ponieważ jeszcze jakieś 2-3 lata temu absolwenci tych kursów byli przyjmowani bez zastrzeżeń na staż w RDLP Toruń, potem zaczęto robić problemy właśnie z tytułu definicji kto jest absolwentem i może zakwalifikować się na staż. Obecnie w np RDLP w Szczecinku są przyjmowani bez problemu a czy ktoś orientuje się jak jest w Toruniu ?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wykonaj w poniedziałek telefon do kadr RDLP i będziesz miała informację z pierwszej ręki .
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Zwójka, w 2012 roku, Dyrektor Generalny wydał zarządzenie w sprawie przyjmowania na staż i w tym zarządzeniu, w §1 jest napisane:
§ 1
1. Wprowadza się do stosowania w Lasach Państwowych zasady przyjmowania absolwentów szkół średnich i wyższych leśnych na staż, jego przebiegu i zaliczania.
2. Absolwenci szkół innych niż leśne mogą być przyjmowani na staż w wypadku wystąpienia potrzeb kadrowych na absolwentów z określonym wykształceniem. Zasady przyjmowania na staż absolwentów szkół innych niż leśne, jego przebiegu i zaliczenia określi dyrektor regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych, z uwzględnieniem § 5 pkt 2.
Przywołany w nim §5 pkt 2 zaś głosi:
§ 5
[...]
2. Programy stażu dla stażystów – absolwentów szkół innych niż leśne – ustala kierownik jednostki, w której stażysta jest zatrudniony.
To stanowi "furtkę" dla kończących kursy jednak "furtkę" otwieraną tylko w określonych przypadkach a nie będącą stale otwartą możliwością (czy wręcz uprawnieniem zainteresowanego).
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3714
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Myślę, że ten akt jest bardzo archaiczny i zbyt lakonicznie napisany. Przydało by się odświeżyć zarządzenie, by w obszerny sposób przybliżyć przyszłym leśnikom w jakiej firmie będą pracować.
Dyktator

Post autor: Dyktator »

Diabolo pisze:moi drodzy jak to jest z przeniesieniem stażysty ? Decyzją n-czego do najdalszego leśnictwa. ... a jak wiemy rozjazdy stażyście nie przysługują ...
w zarządzeniu nie ma mowy o odległości na jaką można stażystę wysłać. Jednak wydaje mi sie to z lekka nie fair .
Marudzisz. Jeśli już na stażu dojazdy są dla Ciebie problemem, to zastanów się, czy chcesz pracować w tym zawodzie. Na stażu zaliczyłem kilka miejsc, żeby poznać różne warunki. Nikogo nie obchodziło, czym tam dojadę. Finansowo było skromnie, ale ja i tak byłem szczęśliwy, że płacili co miesiąc i że wreszcie mogłem realizować się tak, jak chciałem.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Widzisz - młodzież teraz inaczej spostrzega rzeczywistość ... a kiedyś to człowiek był zadowolony, jak sobie "Komarka" mógł nabyć ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77501
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... na stażu tylko "z buta"
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66914
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

drwalnik pisze:... na stażu tylko "z buta"
A widzisz sam nie wiem. Z jednej strony leśnik na początku powinien poznać las od podszewki, zaś z drugiej postęp wymusza zgoła inne działania. Ja myślę, podobnie jak drwalnik. Żeby się "nauczyć" leśnego myślenia trzeba chodzić na piechotę. To pozwoli rozpoznać mikrosiedliska, znaleźć samosiewy, nauczyć myślenia nabytego na studiach. Nabyta wiedza teoretyczna bez podstaw terenowych to tylko wkuwane formułek...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17292
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Stażysta nie ma ryczałtu bo stażyście nie powierza się prac do samodzielnego wykonania, więc wozi cztery litery z leśniczym. A za dojazdy do pracy nikomu nie płacą.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

rutbekia pisze:Stażysta nie ma ryczałtu bo stażyście nie powierza się prac do samodzielnego wykonania, więc wozi cztery litery z leśniczym. A za dojazdy do pracy nikomu nie płacą.
Bzdura... Ja na stażu miałem 300km miesięcznie ryczałtowej kilometrówki. Różnica pomiędzy mną, a Służbą Leśną była taka, że musiałem od tej kilometrówki odprowadzić podatek.
Diabolo pisze: jak to jest z przeniesieniem stażysty ? Decyzją n-czego do najdalszego leśnictwa. .
Dojeżdżałem podczas stażu ileś tam kilometrów do dalszego leśnictwa to dostawałem delegację.

Wszystko, jak widzimy zależy od szefa.
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17292
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

3006hc pisze:Bzdura... Ja na stażu miałem 300km miesięcznie
To nie znaczy że do końca zgodnie z prawem.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

rutbekia pisze:To nie znaczy że do końca zgodnie z prawem.
Nie wiem. Nie mnie to oceniać ja zostało to zalegalizowane.
Dodam jeszcze, że dostałem też mieszkanie(na spółkę z drugim stażystą) i garaż.
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Cetyniec24
początkujący
początkujący
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 04 mar 2012, 17:04
Lokalizacja: Tuchola

Post autor: Cetyniec24 »

Jak to jest że w RDLP Szczecinku można się dostać na staż po kursach kwalifikacyjnych a RDLP Toruń nadal się opiera?
ODPOWIEDZ