Praca za granicą

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
theforest
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 13:29

Praca za granicą

Post autor: theforest »

Witam serdecznie. Jestem studentem 1 roku leśnictwa w Krakowie. Mam jednak coraz większe wątpliwości co do właściwego wyboru studiów. Zniechęca mnie perspektywa małych szans na zatrudnienie oraz niskich zarobków. Czy istnieje realna szansa na znalezienie pracy poza granicami kraju? Czy może zamiast szlifować język lepiej zmienić kierunek studiów. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Rozejrzyj się po rynku pracy i póki nie jest za późno, wybierz kierunek, po którym masz spore szanse na zatrudnieniu w kraju ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

theforest pisze:Czy może zamiast szlifować język lepiej zmienić kierunek studiów.
Stanowczo tak. Ale raczej w brzmieniu: szlifować język I zmienić kierunek studiów :)
Niedawno mój kolega skończył robotykę na Politechnice Łódzkiej. Od razu po studiach dostał pracę w Luleå University of Technology i do dziś tam siedzi chwaląc sobie wielce i Szwecję, i miasto w którym mieszka, i wreszcie pracę :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Salomodeusz
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 14 mar 2016, 23:30

Post autor: Salomodeusz »

Z tego co słyszę, dobrą działką jest IT. Również jeśli nie przerażają cię kierunki z fizyką i matmą na czele, to szeroka droga przed tobą.

W lasach, na angielski tak średnio patrzą, na naszych uczelniach uczą o lesie, głównie w perspektywie LP, polskiego urządzania lasu czy RDOSiu.

Zawsze możesz zrobić miks budownictwo/leśnictwo itp. Jednemu z znajomych to się opłaciło

Przy kierunkach, gdzie praca zagranicą jest jak najbardziej możliwa, lub gdzie korporacje zagraniczne zatrudniają po takich studiach, angielski to podstawa. Parę razy pracowałem w okresie wakacyjnym w angli, może i głównie na kuchni, jednak kląłem, że mój angielski jest taki słaby. Był przeszkodą w zdobyciu lepszej pracy
theforest
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 13:29

Post autor: theforest »

Dziękuję za odpowiedzi. A kierunek związany z ekonomią? Słyszałem, że może mieć to jakieś znaczenie i pomóc w znalezieniu pracy w Lasach Państwowych. Co to pracy za granicą to podobno można ją znaleźć po polskich studiach, sam mam znajomego który pracował w Norwegii w charakterze leśnika po czym wrócił do kraju i od razu znalazł pracę w LP oraz szybko awansował.
Awatar użytkownika
Lena
leśniczy
leśniczy
Posty: 574
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 12:07
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Lena »

Dzisiaj znajomość języków to podstawa, niezależnie od skończonej szkoły.
Jestem absolwentką studiów przyrodniczych oraz ekonomicznych i pracuje w zawodach - tak owszem :). Ale to takie dodatkowe prace dla przyjemności :)
A utrzymuje się głównie ze znajomości języka angielskiego i niemieckiego. Jestem samoukiem bez certyfikatów. Dzisiaj wiem, że dobrze zainwestowałam kilka lat temu.
;)
ODPOWIEDZ