Panel leśniczego SILP

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

Capricorn pisze:Wiesław, czy instalowałeś coś dodatkowo, albo jakieś ustawienia do logowania się do Panelu popełniałeś?
https://www.java.com/pl/download/help/w ... lpanel.xml
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67150
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Java zainstalowana. Inaczej pod Firefoxem bym się nie mógł zalogować... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67150
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Nie mam siły się już dzisiaj kopać Java jest, SSL NE też i działa, Pod Firefoxem bezproblemowo się loguję, Cyberfox nie pozwala. No cóż, może jutro coś nowego się urodzi...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

Capricorn pisze:Wiesław, czy instalowałeś coś dodatkowo, albo jakieś ustawienia do logowania się do Panelu popełniałeś?
U mnie jest wersja Java 64 bity od lat... od czasu do czasu aktualizowana...
Nie umiem pomóc, być może Twoja Java pasuje do Firefoxa, ale nie pasuje do Cyberfoka... zdaje się, że mogą być równolegle zainstalowane obie wersje Javy...
Ale coś czytałem na forach o konfliktach, że trzeba było Javę całkowicie odinstalowywać i instalować od nowa... ja nie miałem takich problemów...
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67150
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Jest to jakiś punkt zaczepienia. Spróbuję pokombinować jutro. Na razie dzięki :beer:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Piotrek pisze:Wiesław, nie chodzi o zakładki. To wiadomo. Wystarczy do menu wejść. Chodzi (przede wszystkim) o zachowane dane logowania na różnych stronach.
Do tego Mozbackup od jasnej paki polecam, archaiczny, ale działa
http://mozbackup.jasnapaka.com/
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:pod koniec konfiguracji instalator zaproponował mi pobranie danych z Firefoksa
Widocznie 64 bity zachowują sie lepiej od 32, bo mnie nic takiego nie zaproponował. Do wyboru miałem tylko Microsoft i "Nie importuj niczego". Być może gdybym zaznaczył Microsoft, to pod koniec zapytał by o Firefoxa, a skoro zaznaczyłem "niczego" no to nie zaproponował.
Durne rozwiązanie, bo skoro oferuje pod koniec to dlaczego nie robi tego na początku? :x
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

poreba pisze:Do tego Mozbackup od jasnej paki polecam, archaiczny, ale działa
Ale on robi tylko kopię. Nie potrafi tego przenieść gdzie indziej samodzielnie. No i przede wszystkim nie ma żadnego mechanizmu wczytywania danych tego backupu do innych aplikacji.
To samo (z przeniesieniem) mogę zrobić używając Eksploratora Windows. Też bez gwarancji, że zadziała. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A jeśli chodzi o przechytrzenie stron java.com to zmiana na Cybera nic nie daje, bo on zgłasza taki string w User-Agent:
Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0 Cyberfox/52.0
:lol:

Ostatecznie wywalam go, bo mnie wnerwia. Żeby gadał po polsku muszę w config ręcznie grzebać, nie zaproponował importu czegokolwiek z innych przeglądarek (pomimo, że przy instalacji nie zaznaczyłem opcji "nie importuj niczego"). No nie ma za co go kochać...

EDIT: Jedyne co fajne to to, że kopiowanie z profilu FF do profilu CF przywraca wszystko. Niestety nie przywraca języka sprawdzania pisowni. :(
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

Piotrek pisze:Niestety nie przywraca języka sprawdzania pisowni. :(
Przy pisaniu, w menu kontekstowym (prawy klawisz myszy) pokazuje Ci się opcja "języki" i "sprawdź pisownię". Po najechaniu na "języki", Wybierasz opcję "Dodaj słowniki...", przekierowany zostajesz na stronę pobierania, pobierasz polski słownik, ponownie uruchomiasz i od tej pory pięknie działa Ci sprawdzanie polskiej pisowni. :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wiesław pisze:Przy pisaniu, w menu kontekstowym
Już wiem. :) Ale to powinno się automatycznie zmieniać (podobnie jak język). Zmuszanie mnie w obu tych przypadkach do grzebania w jakichś pochowanych przede mną miejscach uwłacza chyba inteligencji twórców. To jest już 52 wersja ich przeglądarki. Te same problemy mieli użytkownicy wersji 32!!!
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

Piotrek pisze:Zmuszanie mnie w obu tych przypadkach do grzebania w jakichś pochowanych przede mną miejscach uwłacza chyba inteligencji twórców.
Jak kupujesz jakieś urządzenie mechaniczne, też nie czytasz instrukcji obsługi i twierdzisz, że uwłacza inteligencji twórców iż masz kłopoty z obsługą urządzenia? :wink:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wiesław, wybacz ale argument co najmniej naciągany. Gdy kupuję urządzenie to najczęściej instrukcję dostarczają mi w tej samej paczce. I wówczas ją czytam. Gdyby tutaj dostarczono mi instrukcję to też bym przeczytał.
Niestety, coraz większa liczba twórców oprogramowania "powszechnego" uważa, że jeśli ktoś jest na tyle inteligentny, żeby pracować z komputerem to mu instrukcja do programu niepotrzebna...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Piotrek pisze:Gdyby tutaj dostarczono mi instrukcję to też bym przeczytał.
JUż chciałem Cię punktować wybierając w najnowszym Firefoksie (52.0 1.1) Pomoc/Pomoc programu Firefox - wiem, że nie OFFox, ao jego forku piszecie - gdy napotkał mnie 404 i wychodzi, że słuszne Twe narzekania ;-)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

52 - 27 = ?, ile? 25? Przez tyle wersji trwa problem ustawienia odpowiedniego języka.
Unga Unga - 7.01.2014 20:19
Zostaję na Firefox bo nie mam czasu na zabawy z Cyberfox. Przeglądarka ma działać, a nie zmuszać użytkownika do kombinowania. Jak będę chciał się bawić to wyciągnę sobie z szafy klocki LEGO ;)
Nie mówię już aby instalator rozpoznawał język systemu (bo u mnie, pomimo tego, że system gada ze mną po polsku, niektóre instalatory wykrywają jako "Windows, english"), ale jedno małe słówko w opcjach: "Language", a po rozwinięciu drop-down z listą języków.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Tworzenie dziś niedużego zlecenia z hodowli - 1h15min. Lajcik. Taką robotę to ja rozumiem. :roll:
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5595
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

:lol: Nadchodzi wypłata odnowieniowa :twisted: Przechodzimy na nocną zmianę :(
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

Piotrek pisze:52 - 27 = ?, ile? 25? Przez tyle wersji trwa problem ustawienia odpowiedniego języka.
Problem trwa "przez jedną wersję".
Raz wybrane ustawienia są uwzględniane w każdej kolejnej aktualizacji... I tak jest od 25 wersji...
Demonizujesz Waść... :wink:
Używam kilkanaście aplikacji, do których musiałem dogrywać polską nakładkę językową. Powinienem z nich zrezygnować i wyrazić oburzenie, że mój język ojczysty jest przez twórców aplikacji dyskryminowany?
Przecież polskie dzieciaki miałyby wtedy o 90% gierek mniej do wyboru... :wink:
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3754
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

My zgłaszamy takie problemy do informatyka, lub DT, oni wrzucają je do "szamba".

W ostatnich dniach podobno takie zgłoszenia są częste (nie licząc dni gdy ZILP przesyła notki o problemach technicznych przed lawiną zgłoszeń z nadleśnictw, zdarza się to niemal codziennie). Przynajmniej tak usprawiedliwia się biuro.

Myślę, ze ZILP powinien zacząć ograniczanie łączy od dyrekcji... wtedy szybko skończyłyby się problemy a zaczęły zakupy brakujacego sprzętu.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wiesław pisze:Używam kilkanaście aplikacji, do których musiałem dogrywać polską nakładkę językową.
Ja tez. Tylko one maja to do siebie, że po wgraniu polskiej nakładki po prostu w menu "Options" wybieram odpowiedni język i cieszę się polskim interfejsem.
Do Cyberfoxa nic nie dogrywałem (pl-PL już jest w paczce i jest instalowany). Tyle tylko, że w menu nie ma opcji zmiany języka i muszę "na piechotę" poprawiać to przez edycję about:config. O to mi chodzi a nie o to, że twórcy dyskryminują mój język. Bo oni go instalują tak samo jak inne. Ale ani mnie, ani innym nie podpowiadają co zrobić aby mieć własny język interfejsu tylko muszę tego szukać po przeróżnych forach i przekopywać się przez dziesiątki idiotycznych porad oraz bezsensownych komentarzy aby wreszcie po kilku minutach straconego czasu zdobyć upragnioną informację.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ