Poszukiwania ArcView 3.2 demo

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kio_8ka
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 11 mar 2007, 13:06
Lokalizacja: Schlichtingsheim

Poszukiwania ArcView 3.2 demo

Post autor: Kio_8ka »

:help:
Poszukuję demonstracyjnej wersji tego programu ( mogą być wersje nowsze).Za wszystkie linki odsyłające do źródeł z góry dziękuję! :help:
Awatar użytkownika
Cephalanthera
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 326
Rejestracja: wtorek 25 paź 2005, 11:02
Lokalizacja: z lasu i gór

Post autor: Cephalanthera »

http://www.esripolska.com.pl/
poszukaj tu..
Co prawda nie znalazłem na ich stronach wersji demo, tylko service packi do takich wersji ale można do nich napisać żeby przysłali
sasanka
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 10:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sasanka »

Kio_8ka,
Hej, Cephalanthera ma racje, wstarczy wejsc na strone ESRI i napisac email z prośba o demo. Tak robili moi znajomi i dostali.
Awatar użytkownika
serangeti
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 29 lip 2007, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: serangeti »

sasanka pisze:Kio_8ka,
Hej, Cephalanthera ma racje, wstarczy wejsc na strone ESRI i napisac email z prośba o demo. Tak robili moi znajomi i dostali.
Tak, ESRI rozsyła wersję 30-dniową ArcView w wresji 9.x.
A tutaj link do zamówienia
Easy job, easy life ;-)
Awatar użytkownika
neonek
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: środa 19 wrz 2007, 08:31
Lokalizacja: z lasu

Post autor: neonek »

Ja mam demo 9,1 nieodpakowane pisze ze działa 60 dni teraz pewnie rozsyłaja 9.2
Zreszta po zakupie licencji ArcView mozna uruchomic tez całą reszte ktora tez bedzie dzialac 60 dni
paszyd
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 14:01
Lokalizacja: Las

Post autor: paszyd »

samo Arc to bieda .... ale jak do Arca sie dorzuci aplikacje stworzone przez BULiGL to jest robota na SKRÓTY !!

PZDR
Ja mam dobre ciśnienie, to wszyscy mają za niskie...
Awatar użytkownika
neonek
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: środa 19 wrz 2007, 08:31
Lokalizacja: z lasu

Post autor: neonek »

Paszyd a mozesz cos wiecej o tej aplikacji BULU-GULU. Czyzby to jakas konkurencja SprintMapa??
paszyd
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 14:01
Lokalizacja: Las

Post autor: paszyd »

SprintMap można porównywać z Aktualizatorem, ale nie z ArcView-to wyższa liga. BULiGL pracuje na ArcView + własne rozszerzenia do ArcView, stworzone na potrzeby LMN...co niektórzy je posiadają wraz z bezkluczową wersją ArcView 3.2 ;))


neonek pisze:Paszyd a mozesz cos wiecej o tej aplikacji BULU-GULU. Czyzby to jakas konkurencja SprintMapa??


[ Dodano: 2007-11-11, 21:48 ]
SprintMap można porównywać z Aktualizatorem, ale nie z ArcView-to wyższa liga. BULiGL pracuje na ArcView + własne rozszerzenia do ArcView, stworzone na potrzeby LMN...co niektórzy je posiadają wraz z bezkluczową wersją ArcView 3.2 ;))
Awatar użytkownika
neonek
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: środa 19 wrz 2007, 08:31
Lokalizacja: z lasu

Post autor: neonek »

No ale co to za rozszerzenia mozesz jakies konkrety SprintMap to rozszerzenie dla ArcView Wiec moze nalezy porównac SprintMapa i aplikacje BULiGL. SprintMap to na dzien dzisiejszy juz nie tylko aktualizacja LMN ale tez np predefiniowane kompozycje map.
Daj jakies przykłady teogo co potrafi aplikacja BULiGL
sasanka
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 10:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sasanka »

paszyd pisze:SprintMap można porównywać z Aktualizatorem, ale nie z ArcView-to wyższa liga.
Wydaje mi się, że nie można porównać SprintMapa z Aktualizatorem. W SprintMapie drukowanie i edycja są dużo łatwiejsze, prawie automatyczne. ArcView to rzeczywiście dużo więcej możliwości, ale Sprint Map to rozszerzenie, zupełnie wystarczy do LMN.
geomaps
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: geomaps »

paszyd pisze:SprintMap można porównywać z Aktualizatorem, ale nie z ArcView-to wyższa liga. BULiGL pracuje na ArcView + własne rozszerzenia do ArcView, stworzone na potrzeby LMN...co niektórzy je posiadają wraz z bezkluczową wersją ArcView 3.2 ;))
Chmm... polemizowałbym z tym czy nakładki BULiGL + ArcView 3.2 to wyższa liga w stosunku SprintMap + ArcView 9.2. Porównując nawet funkcjonalność samego pakietu GIS jest spora różnica a nie sądzę aby nakładki które pewnie nie są od dawna aktualizowane i poprawiane mogły się równać ze znakomitą robotą ludzi ze SmallGis. Nie pracowałem na wersji 3.2 z Lemanami (bo chyba tak te nakładki nazywane są w "leśnym slangu") ale rozmawiając z ludźmi którzy mieli do czynienia z oboma rozwiązaniami wiem że z konfrontacji zwycięsko wychodzi SprintMap.
paszyd
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 14:01
Lokalizacja: Las

Post autor: paszyd »

...coś mi tu smierdzi kryptoreklamą SmallGis hoho...ja stety preferuję TaxusSi.... i bede obstawial Arc + rozszerzenia BULiGL bo ta firma taksuje LP i od podszewki zna tą robotę, wiec stworzone aplikacje przez BULiGL są optymalne....a poza tym "kazda sroczka swój ogon chwali ... " pzdr
geomaps pisze:
paszyd pisze:SprintMap można porównywać z Aktualizatorem, ale nie z ArcView-to wyższa liga. BULiGL pracuje na ArcView + własne rozszerzenia do ArcView, stworzone na potrzeby LMN...co niektórzy je posiadają wraz z bezkluczową wersją ArcView 3.2 ;))
Chmm... polemizowałbym z tym czy nakładki BULiGL + ArcView 3.2 to wyższa liga w stosunku SprintMap + ArcView 9.2. Porównując nawet funkcjonalność samego pakietu GIS jest spora różnica a nie sądzę aby nakładki które pewnie nie są od dawna aktualizowane i poprawiane mogły się równać ze znakomitą robotą ludzi ze SmallGis. Nie pracowałem na wersji 3.2 z Lemanami (bo chyba tak te nakładki nazywane są w "leśnym slangu") ale rozmawiając z ludźmi którzy mieli do czynienia z oboma rozwiązaniami wiem że z konfrontacji zwycięsko wychodzi SprintMap.
Ja mam dobre ciśnienie, to wszyscy mają za niskie...
Awatar użytkownika
neonek
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: środa 19 wrz 2007, 08:31
Lokalizacja: z lasu

Post autor: neonek »

Paszyd ale dalej nie powiedziales nic konkretnego na temat aplikacji BULiGL.
Chyba nie chcesz nam wmówić ze ArcView wersja 3.2 jest lepsza od 9.2.
paszyd
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 14:01
Lokalizacja: Las

Post autor: paszyd »

...hmm a czy Windows Vista jest lepszy od XP ?? :lol: Tu nie rozchodzi sie o Arc View tylko to co jest do niego podczepione, ale niestety nic więcej nie mogę oficjalnie napisać..pzdr
neonek pisze:Paszyd ale dalej nie powiedziales nic konkretnego na temat aplikacji BULiGL.
Chyba nie chcesz nam wmówić ze ArcView wersja 3.2 jest lepsza od 9.2.
Ja mam dobre ciśnienie, to wszyscy mają za niskie...
geomaps
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: geomaps »

paszyd pisze:...coś mi tu smierdzi kryptoreklamą SmallGis hoho...
Odnosisz mylne wrażenie po prostu napisałeś w jednym z poprzednich postów totalną bzdurę ( coś w stylu że SprinMap można porównywać co najwyżej z Aktualizatorem a ArcView 3.2 to wyższa liga) więc postanowiłem to sprostować... i tyle na temat kryptoreklamy
paszyd pisze:...hmm a czy Windows Vista jest lepszy od XP ??
a nie jest? oczywiste że nowsze rozwiązania są ulepszone w stosunku do starszych
neonek pisze:Paszyd ale dalej nie powiedziales nic konkretnego na temat aplikacji BULiGL.

No ale skoro Paszyd nic nie napisał (bo nie może) niech napisze ktoś kto zna oba rozwiązania :mg:
Awatar użytkownika
Moovek
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2007, 23:45
Lokalizacja: Dąbrowa Sosnowa

Post autor: Moovek »

O co tyle krzyku ! :D
Czyż to nie chodzi o to, aby wykonać robotę ? Zamiast spierać się, które narzędzie jest lepsze, zastanówmy się co daje taka czy inna aplikacja pod kątem wykorzystania.
Porównywać można bardzo wiele narzędzi i ich bardzo wiele cech. Nic to nikomu nie da, jeśli pominie się fakt możliwości wykonania roboty. Nie oszukujmy się - GIS w n-ctwie nie jest jakimś piekielnym wyzwaniem wymagającym niesamowitych narzędzi.

Na upartego, całą aktualizację można wykonać w fGISie :beer:
Look out ! GPS is over head !
Awatar użytkownika
neonek
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: środa 19 wrz 2007, 08:31
Lokalizacja: z lasu

Post autor: neonek »

Pewnie ze mozna, ale ja chcialbym wiedziec co potrafia te lemany
Awatar użytkownika
Moovek
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2007, 23:45
Lokalizacja: Dąbrowa Sosnowa

Post autor: Moovek »

Wszystkie "lemany" robią to samo :wink: (oczywiście poza ArcGIS'em)
Różnica polega na ... własności.
No może trochę uogólniłem ale zauważ, że każda aplikacja ma innego właściciela :D

Tak na poważnie to:
- Leman - służy do tworzenia danych wykonawcy (to co nadleśnictwo otrzymuje od wykonawcy to jest to ... bardzo często od Lemana :beer:
- Aktualizator LMN, SprintMap - aplikacje, które mają zrobić to samo, choć innym sposobem. Generalnie zaktualizować obiekty podstawowe, wygenerować warstwy pochodne i dodatki (wydruki, kontrole itp.)

[ Dodano: 2007-11-21, 15:58 ]
geomaps pisze:Chmm... polemizowałbym z tym czy nakładki BULiGL + ArcView 3.2 to wyższa liga w stosunku SprintMap + ArcView 9.2. Porównując nawet funkcjonalność samego pakietu GIS jest spora różnica a nie sądzę aby nakładki które pewnie nie są od dawna aktualizowane i poprawiane mogły się równać ze znakomitą robotą ludzi ze SmallGis. Nie pracowałem na wersji 3.2 z Lemanami (bo chyba tak te nakładki nazywane są w "leśnym slangu") ale rozmawiając z ludźmi którzy mieli do czynienia z oboma rozwiązaniami wiem że z konfrontacji zwycięsko wychodzi SprintMap.

Ale ile % możliwości ArcView 9.2 wykorzystuje przeciętny operator LMN ?
1% :?: 2% :?: 5% to już szaleństwo :!: :twisted: :lol:
Look out ! GPS is over head !
Awatar użytkownika
neonek
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: środa 19 wrz 2007, 08:31
Lokalizacja: z lasu

Post autor: neonek »

Co do wykorzystania mozliwosci ArcView to sie z Toba zgadzam
A mozesz napisac cos wiecej w jaki sposob Leman tworzy warstwy wykonawcy. Czy przypadkiem nie jest to skan map gospodarczych?? Tylko w jaki sposob jest to potem przerysowane do shp
paszyd
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 14:01
Lokalizacja: Las

Post autor: paszyd »

neonek pisze:Co do wykorzystania mozliwosci ArcView to sie z Toba zgadzam
A mozesz napisac cos wiecej w jaki sposob Leman tworzy warstwy wykonawcy. Czy przypadkiem nie jest to skan map gospodarczych?? Tylko w jaki sposob jest to potem przerysowane do shp
Wektoryzacja skalibrowanego rastra...ale to juz raczej historia...chyba że LMN jest tworzona od zera dla N-ctwa które jeszcze nie posiada ów zabawki

Ale fajna zabawka w lemanach to np automatyczne dociąganie lini...po kontroli która wyrzuca np linie wiszące (+- np 2 m) w postaci tysiąca kropeczek, ktore nastepnie trzeba dociągać ręcznie...trwa to tydzień. A tu masz automacik...sprytne no nie :wink:
Ja mam dobre ciśnienie, to wszyscy mają za niskie...
ODPOWIEDZ