Taka sobie mała wycieczka na Ślężę

O miejscach, które zwiedziliście, o których chcecie opowiedzieć...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

buba pisze:park ma łapac spadajace galezie
Na wyznaczonych szlakach turystycznych prowadzone są lustracje niebezpiecznych drzew, konserwowane i zabezpieczane mosty, przejścia, ławki, czy tam punkty obserwacyjne (jeśli są). Po nieszczęściu w Ojcowskim PN próbowano oskarżyć o niedopełnienie obowiązków zarządcę i śledztwo było prowadzone. Na szczęście okazało się, że nie byli winni i to był nieszczęśliwy wypadek...
Powiem więcej - za dawnych czasów na terenach leśnych zakłady pracy budowały różne dziwne trasy sportowo - spacerowo - wypoczynkowe. Na nich stawiane były różniste ławki, urządzenia sportowe, a nawet baseny gdzieniegdzie. Po latach okazało się, że zakłady upadły, sprzęt został i niszczał. Traf chciał, że dzieciak sobie krzywdę zrobił na jednym z takich urządzeń i jak myślisz, kogo oskarżono o niewłaściwe zabezpieczenie mienia na terenach leśnych? Ano właśnie nadleśnictwo ciągało się po sądach. Nikogo nie obchodziło, że to obce urządzenia. Są na gruntach leśnych to nadleśnictwo za ich stan odpowiada, albo ktoś, kto ma na to udzieloną zgodę...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

buba pisze:Wedlug mnie czlowiek powinien miec jakis instynkt samozachowawczy
Ale nie ma...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
buba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1874
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 20:40

Post autor: buba »

To ze jest takie prawo to jedno. Kiedys mogli wsadzic do pierdla za dowcip o Leninie a teraz za drzazge ze starej lawki ktora sie komus wbila w tylek.
Ale wy to popieracie i wam sie to podoba? mam na mysli istnienie tego zapisu w prawie?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

buba pisze:Ale wy to popieracie i wam sie to podoba? mam na mysli istnienie tego zapisu w prawie?
Buba, to nie chodzi o to. Sam zapis w prawie nie jest zły (dopóki na tabliczkach jest tylko ostrzeżenie a nie sankcja za złamanie zakazu!). Funkcjonował przez całe moje życie i nigdy nie przeszkodził mi we włażeniu w miejsca oznaczone tabliczkami, że nie wolno bo niebezpiecznie. Bo to nie on stwarza uciążliwości tylko grupa cwaniaków kombinujących jak tu go wykorzystać do nabicia sobie kabzy.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ