Szkoły Leśne w okolicach Poznania

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Szkoły Leśne w okolicach Poznania

Post autor: 11 »

Jako, że już dawno kończyłem szkołe leśną, pewnie już się coś niecoś pozmieniało, mam pytanie: Jakie szkoły leśne, średnie znajdują się w pobliżu Poznania do 150km z w miarę dogodnym dojazdem? Pytam w imieniu naszej czytelniczki Lasówpolskich.
Awatar użytkownika
sympatyk
leśniczy
leśniczy
Posty: 915
Rejestracja: piątek 10 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: sympatyk »

Hej! To Ty nie wiesz,że w Goraju ,75 km od Poznania jest najlepsza w Polsce szkoła leśna - Technikum Leśne im .inż. Jana Kloski ? Chłopie , NAJLEPSZA!!! Wiem ,bo skonczyłem !!! Pozdrowienia Sympatyk.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

A oprócz Goraja gdzieś w pobliżu są jeszcze jakieś inne szkoły średnie o tematyce leśnej?
Awatar użytkownika
Pazart
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek 26 lis 2004, 00:00

Bla bla

Post autor: Pazart »

Milicz :]
Awatar użytkownika
sympatyk
leśniczy
leśniczy
Posty: 915
Rejestracja: piątek 10 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: sympatyk »

jest jeszcze w Rzepinie , ale to jest trochę dalej. Hej.
Awatar użytkownika
Joanna
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2005, 00:00
Lokalizacja: gdzieś w Wielkopolsce

To ja poszukuję szkoły.

Post autor: Joanna »

:wink:
Witam.
To ja poszukuję szkoły leśnej dla mojego brata. Jeśli ktoś zna szkoły niedaleko Poznania albo nawet w Poznaniu, chociaż o profilu zbliżonym do leśnego proszę o informację. Mój brat jest zafascynowany lesnictwem ale niestety nie jest najlepszym uczniem a z tego co wiem to Goraj mam wysokie wymagania. Czy w związkuz tym mam posłac brata do szkoły, która pozbawi go sznsy na pracę, którą tak bardzo się pasjonuje???:(
Joasia- nie ma jak las:)
Awatar użytkownika
sympatyk
leśniczy
leśniczy
Posty: 915
Rejestracja: piątek 10 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: sympatyk »

Witaj Joanno. Faktycznie, w Goraju poziom jest wysoki, ale to dobrze - świadczy o szkole. Na stronie internetowej TL Goraj jest wszystko opisane- wymagania ,preferencje itp. Zapoznaj się z tym i przemyślcie ten temat bo warto! Jestem absolwentem tej szkoły i gorąco ją polecam!
Pozdrowienia - Sympatyk.
Awatar użytkownika
Joanna
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2005, 00:00
Lokalizacja: gdzieś w Wielkopolsce

Już to zrobiłam:)

Post autor: Joanna »

Witaj Sympatyku!
Bardzo dziękuję za zainteresowanie moją sprawą. Niestety szkołę w Goraju "napastuję" juz od grudnia. Otrzymałam od nich taką odpowiedź, że odechciało mi się. W zeszłym roku ,odpadło wielu kandydatów i niestety obawiam się, że mój brat nie dostanie się. Jestem juz wielce zaniepokojona, bo mój brat gotów zarzucić naukę, jeśli nie znajdzie odpowiedniej szkoły:) No cóż będę szukać dalej. :) :roll:
Joasia- nie ma jak las:)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77784
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

To, że oni sobie tak piszą nei powinno Cię zrażać, ani nie powinnaś rezygnować, ja też byłem słabym uczniem w podstawówce a potem to udało mi się skończyć i technikum a nawet studia, a dzisiaj jestem od paru lat leśniczym.
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
sympatyk
leśniczy
leśniczy
Posty: 915
Rejestracja: piątek 10 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: sympatyk »

Hej !
Jak ja składałem dokumenty do TL w Goraju ,to nie odróżniałem sosny od świerka! Wtedy były jeszcze egzaminy wstępne ,ale dużo osób miało różnego rodzaju preferencje- dzieci leśników , nauczycieli ,sieroty, półsieroty itp. Udało się mi dostać , tak więc nie ma co się zniechęcać i próbować ! Zyczę powodzenia i sukcesu !
Darz Bór !!!
Awatar użytkownika
Joanna
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2005, 00:00
Lokalizacja: gdzieś w Wielkopolsce

W takim razie będę szturmować Goraj!

Post autor: Joanna »

Jeszcze raz dziękuję, skoro mówią Państwo że jest nadzieja, to w takim razie muszę wybrać się z bratem do Goraju.
A tak w ogóle, to naprawdę mi miło, że ktoś chociaż spróbował mi pomóc.
"Ludzie lasu" to naprawdę świetne towarzystwo.
Poza tym ta strona już teraz jest wpisana na listę moich ulubionych:)
Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wskoczę na jakieś forum:)
Pozdrawiam wiosennie i życzę "dni pod znakiem radośnie rozszumianych dzrzew:) [/b]
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77784
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Pomagamy jak możemy, staramy się, by nie było postów bez odpowiedzi, chociaż czasami jest trudno, ale jest nas już tutaj trochę stałych bywalców i jak to grupie, zawsze ktoś się znajdzie do pomocy. Zaglądaj tutaj częściej, będzie nam miło.
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
macek
początkujący
początkujący
Posty: 69
Rejestracja: piątek 22 kwie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: macek »

Jestem zafescynowany leślictwem i chciałbym dostać się do technikum leśnego i po głowie chodzi mi Tuchola, Goraj może coś innego.
Gdzie jest trudniej się dostać Jle trzeba zdobyć punktów na koniec gimnazjum żeby siędostaęć. (czy żeczywiście przydatne może być to że tata jest leśniczym lub policjantem :?: )

Z góry dziękuję za odpowiedzi :wink: [/i]
Awatar użytkownika
Lasman
leśniczy
leśniczy
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek 11 paź 2004, 00:00
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: Lasman »

Ja składałem podanie w zeszłym roku do Technikum leśniczego i też bardzo wymagającego. Miałem 129 pkt. (67 egzamin i 62 za oceny i zachowanie :P ) i dostałem się bez problemu mimo to zrezygnowałem bo wybrałem kierunek trochę podobny do leśnictwa ( ochrona śrdowiska ). Ale mój kolega składał tam podanie miał 78 pkt. i się dostał (był co prawda na liście rezerwowych ale sie dostał kilka osób tak jak ja zrezygnowało ) . A Tobie radze się zoriętowac jakie przedmioty sa nawjażniejsze do przyjecia w tym Technikum (Biologia, Chemia itp.) i przynajmniej 4 na koniec roku mieć a w ostateczności 3 trzeba się przyłożyć do nauki :!: Życze powodzenia w jutrzejszym egzaminie :wink:
Pozdrawiam B@rtek
Awatar użytkownika
macek
początkujący
początkujący
Posty: 69
Rejestracja: piątek 22 kwie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: macek »

dziąki lesman!!!!!!!!!! :o
Awatar użytkownika
Lasman
leśniczy
leśniczy
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek 11 paź 2004, 00:00
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: Lasman »

Nie ma za co :wink: ale mój nick to Lasman a nie lesman :twisted:
Pozdrawiam B@rtek
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

To jest prawda, ale nasz portal nazwano "LESY POLSKIE"
http://www.rdlp.szczecinek.pl/odsylacze.php?id=22
na samym dole i jakoś nikt nie zwrócił uwagi na błąd, chociaż pisałem.
Awatar użytkownika
Lasman
leśniczy
leśniczy
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek 11 paź 2004, 00:00
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: Lasman »

No fakt też pomyłka. Jakby to były lesy polskie to ja mogłbym być lesmanem :lol: A tak to są to lasy polskie a ja jestem lasmanem :P
Pozdrawiam B@rtek
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Jakoś to wytrzymam, może w końcu sami się zorientują ...
Awatar użytkownika
Kniaziul
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 299
Rejestracja: piątek 28 paź 2005, 22:33
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Kniaziul »

A co sadzicie O TL w Tucholi jeden z forumowiczow pisal ze najlepsze jest w Goraju a ja mysle ze najlepsze jest w Tucholi sam tam chodze.I z tego co wiem mamy orkiestre reprezentacyjna LP , sokolarnie , sygnalistow jednych z lepszych i wiele innych kol zainteresowan pozatym szkola oferuje bezpaltny kurs pilaza i praktyki w zakresie szkolnym . I jeszcze jeden punkt ze jestesmy najlepsi to ze jako pierwsi ze szkol lesnych przechodzimy pod reseort .
LAS będzie a nas nie będzie
ODPOWIEDZ