Scinka drzewa Koszty opłacalnośc

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kamilbystra
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 14 mar 2016, 18:46

Scinka drzewa Koszty opłacalnośc

Post autor: kamilbystra »

Witam mam otóż takie zapytanie Czy opłaca się ściąć około 70m3 (kubików) iglastych i 20 m3 liściastych ? Nie mamy własnego tartaku , teren średnio dostępny i jaki koszt ściągnięcia drzewa lkt za godziny za m3 ? niektóre drzewa ściągniemy sami traktorem . Opłaca się około 50 m3 pójdzie na sprzedaż . Kazdy mowi ze lepiej sprzedac od pnia za 300 zł i miec z głowy i za kase kupic deski do potrzeb :D :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kamilbystra pisze:Kazdy mowi ze lepiej sprzedac od pnia za 300 zł i miec z głowy i za kase kupic deski do potrzeb
Obawiam się, że ma rację.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Stolarz
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 14 mar 2016, 17:13

Post autor: Stolarz »

Gdyby znaleźć dobry tartak to mogą zapewnić transport razem z przetarciem w rozsadnych cenach a wtedy zarobek byłby znacznie lepszy, jakie dokładnie gatunki tego drzewa?
Prawda w oczy kole.
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Zbyt nieprecyzyjnie zadane pytanie, żeby uzyskać jakąś sensowną odpowiedź. Przy tej ilości to będzie balansowanie na granicy opłacalności. Zależy jakie te deski potrzebujesz i czy tylko deski. Ile tej zrywki jest. Jaki teren. Dlaczego do tej ilości potrzebne Ci LKT , czyli maszyna zrywkowa jak masz ciągnik. Jak z transportem do tartaku , czy może tartak mobilny wystarczy ( tu chodzi o jakość desek ), co z obrzynami , czy masz je gdzie zagospodarować. Maszyny rozliczane zazwyczaj są z m3.
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

kamilbystra, Stolarz, a może by tak najpierw przywitać się z Forumowiczami... Zawsze byłoby to miłe z Waszej strony.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169938
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Walka z wiatrakami ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Bo coraz gorzej z wychowaniem nowych forumowiczów....
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Stolarz
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 14 mar 2016, 17:13

Post autor: Stolarz »

Nie uważam tego za błąd wychowania, nie zakładałem tematu wiec nie jest koniecznością mówić Cześć ;) ale czemu zamiast pisać na temat udziela się rad wychowawczych?
Prawda w oczy kole.
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Stolarz, kiedyś Piotrek napisał coś takiego http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=37425.
Przeczytaj może zmienisz zdanie......
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169938
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Stolarz pisze:Nie uważam tego za błąd wychowania, nie zakładałem tematu wiec nie jest koniecznością mówić Cześć
Nie zapomnij też przywitać się z innymi w dziale . Od tego zacznij swoją przygodę na tym forum."Poznajmy się"
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kamilbystra
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 14 mar 2016, 18:46

Post autor: kamilbystra »

Drzewo na deski 70 50 32 i kilkanaście kantówek . Jodła , Sosna przeważnie drzewa które będziemy ścinać mają ok. 3/4,5 kubika (m3) a długości drzew 25 i nie wiem czy ciapek z lebiodką (c-330) poradzi sobie z taki drzewami oczywiście będziemy ciąć na 6m 5m itp A Lkt to lkt moc ma i sobie poradzi a gdzieniegdzie naprawdę jest stromo. Oraz 2 buki po 3 m3. Transport do traku zapewnia tartak wszystko załatwione asygnata jest tylko czy to ma sens . Mniej wiecej jaki koszt przetarcia iglastego drzewa bez wyrownywania boków Małopolska powiat suski :help:
Stolarz
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 14 mar 2016, 17:13

Post autor: Stolarz »

Zgadzam się, że byłoby to miłe, tak błędem było to, że nie przywitałem się jako nowy użytkownik ale jako osoba dyskutująca w tym danym temacie przywitanie nie było konieczne, zwyczajnie zamyśliłem się nad tematem i zapomniałem. Wybaczcie ;)
Prawda w oczy kole.
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Stolarz, jeszcze nic straconego :)
http://www.lasypolskie.pl/viewforum.php?f=45
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Stolarz
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 14 mar 2016, 17:13

Post autor: Stolarz »

Powiem tak u mnie lokalny tartak za m3 bierze 150zl, brak konkurencji dlatego cena wygórowana.
Prawda w oczy kole.
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Kiedyś rozmawiałem z facetem , co ma obwoźny tartak, to mówił 80zł rozmowa jakieś 6 miesięcy temu. Im więcej do przetarcia tym taniej. Jak masz kłody po 5-6m to przyczepą zrywkowa powinien dać radę. Co do opłacalności , to myślę że ma to sens.
Awatar użytkownika
Mateusz57
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: wtorek 25 sie 2015, 10:19

Post autor: Mateusz57 »

Bądz sknerą patrz "paradoks ksylometryczny"
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
ODPOWIEDZ