XXVIII Rajd Leśników.

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
muszmen
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 09 mar 2010, 09:17
Lokalizacja: z lasu

Post autor: muszmen »

Dzięki za pozytywny komentarz.
Dostaliśmy niewiele czasu na zorganizowanie, nie mnie oceniać dlaczego.

Myślę, że przygotowaliśmy całkiem ciekawą propozycję tras.
Cena nie mała (mówię tylko o swoim nadleśnictwie), ale atrakcje też są przewidziane :)
Don't work hard
work intelligent
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

muszmen pisze:Cena nie mała (mówię tylko o swoim nadleśnictwie), ale atrakcje też są przewidziane :)
No co ty, cena to jest największa atrakcja :D
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ulan01
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 258
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 07:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: ulan01 »

Sten pisze:Jednodniowa wycieczka do Wilna to koszt ok. 90 zł. Rejs po agustowskich jeziorach maksymalnie 45 zł. To ceny dla indywidualnych turystów w sezonie wakacyjnym. Przy tej ilości grup ceny pewnie wyszły niższe ... Podobnie z zakwaterowaniem jest ...
Tak jak napisałeś ceny w sezonie dla indywidualnych turystów, jeżeli wszystko było załatwiane w pośpiechu to co się dziwić że ludzie chcą zarobić i pewnie podnieśli troche ceny....
Ja osobiście jadę tylko dlatego że mamy dofinansowanie ze ZLP i funduszu - bo cena naprawde kosmiczna...

A opłaty można podzielić - u nas płaci N-ctwo a My zwracamy z pensji albo jednorazowo albo w ratach - chyba tez mozna nie jestem tego akurat pewien...
"only two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the former" - A. Einstein
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

ulan01 pisze:jeżeli wszystko było załatwiane w pośpiechu to co się dziwić że ludzie chcą zarobić i pewnie podnieśli troche ceny....
Last minute zazwyczaj jest tańsze... :wink: :lol:
ulan01 pisze:A opłaty można podzielić - u nas płaci N-ctwo a My zwracamy z pensji albo jednorazowo albo w ratach - chyba tez mozna nie jestem tego akurat pewien...
No taka forma jest jeszcze droższa, bo oprócz ceny płacisz jeszcze od niej podatek. Chyba...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ulan01
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 258
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 07:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: ulan01 »

Piotrek pisze:Last minute zazwyczaj jest tańsze...
jak widać nie zawsze :)
Piotrek pisze:No taka forma jest jeszcze droższa, bo oprócz ceny płacisz jeszcze od niej podatek. Chyba...
tego nie wiem, u nas płaci N-ctwo a potem po uwzględnieniu dofinansowań róznego rodzaju reszta jest odciągana z pensji albo wpłacasz w kasie...

nie wiem dokładnie jak to jest z ZZ, ale jak u nas organizowaliśmy turniej w piłkę nożną to musielismy obliczyć koszty poniesione, i tak nam się nie zwróciło do końca bo niektórych kosztów sie nie dało "wrzucić" do "worka"

druga sprawa, że bazy noclegowe - przynajmniej te w Augustowie - normalnie w sezonie też nie należą do najtańszych

nie bronie wysokich kosztów ale tak rzeczowo patrząc;
3 noclegi ze śniadaniem - koło 200 - 300 zł za osobe (takie są ceny)
wycieczka na litwę 90 zł (bez biletów wstepu i obiadu) - myślę że co najmniej 150 zł/os
rejs statkiem bez obiadu 45 zł - myślę że z obiadem koło 80 zł/os
już masz 400 zł do tego dolicz ostatni dzień - wynajem tego muzeum, jedzenie itp.
oraz wszystkie "gadżety" które dostaniesz na wejściu łącznie z plakietką imienną - nikt Ci tego za darmo nie daje - to pozory bo zapłaciłes za to wcześniej
no i nie wiadomo jakich "artystów" zaprosili na sobotę....
i się uzbiera prawie ten 1000 zł

pewnie można było zrobić to "taniej" - tylko od kilku lat chyba wraca polska gościnność kto da więcej zrobi lepiej, postaw się a zastaw się jak to mówią - tylko nie patrzą że to płacimy My jako uczestnicy....
pewnie możesz nie jechać, ale ten klimat... - dla mnie wycieczki to sprawa drugorzędna..
"only two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the former" - A. Einstein
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

ulan01 pisze:3 noclegi ze śniadaniem - koło 200 - 300 zł za osobe (takie są ceny)
Drożyzna. W Gdańsku w sezonie letnim, w zależności od wielkości pokoju od 80 zł (dwuosobowy) do 45 zł (ośmioosobowy) za osobę/dobę. Po sezonie od 60 do 30 zł. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ulan01
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 258
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 07:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: ulan01 »

Piotrek pisze:Drożyzna. W Gdańsku w sezonie letnim, w zależności od wielkości pokoju od 80 zł (dwuosobowy) do 45 zł (ośmioosobowy) za osobę/dobę. Po sezonie od 60 do 30 zł.
Czy to ceny za nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją? bo tak przeważnie jest na rajdzie - wiem że drogo, ale wejdź na Hotel Laguna w Augustowie są takie ceny...
Co innego Hotel Leśnikw Augustowie lub Leśnik III w przewięzi, ale jak mówie nie mnie oceniać, ale w Gdańsku tyle samo bo źle trochę napisałem miało byc za 3 dni to będzie od 70 do 100 zł za dobę..
"only two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the former" - A. Einstein
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

ulan01 pisze:Czy to ceny za nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją?
A tego nie dopatrzyłem. Ale zapytaj osobiście: Old Town Hostel, Gdańsk.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ulan01
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 258
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 07:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: ulan01 »

Piotrek pisze:A tego nie dopatrzyłem. Ale zapytaj osobiście: Old Town Hostel, Gdańsk
nie jest mi to potrzebne narazie ale jak polecasz to zapamietam nazwe :)
I właśnie hostel, a tam niektóre to Hotele.... tak jak napisałem wcześniej nie bronie nikogo też uważam że ceny moglyby być niższe, ale po wrocławiu chyba wybierają coraz wyższe standardy w wyniku czego cena rośnie cały czas, tylko to trochę petla jest bo jak pdrosnie jeszcze trochę to Rajd upadnie albo zamiast w Rajd Leśników zmieni się w "Rajd elit leśnych"... a może właśnie do tego dążymy..?
"only two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the former" - A. Einstein
muszmen
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 09 mar 2010, 09:17
Lokalizacja: z lasu

Post autor: muszmen »

A ja będę bronił organizatorów...
Można było zrobić taniej z noclegiem w namiocie, jedzeniem konserw przy ognisku...
Wytyczne jednak były inne... Na Naszym terenie jest jeden hotel, który spełniał warunki (Proszę sprawdzić ceny). Udało się nam wynegocjować b. dobre warunki, ale i tak koszt noclegu to 40% wartości rajdu (bez narzutu na imprezę końcową i gadżety). Wyżywienie - obiad i kolacja z atrakcjami (ponad 30 %), wynajem rowerów i autobusów - 10%, atrakcje, bilety wstępu to kolejne 20%.
Nie robimy prowizorki tylko porządną imprezę.
Do całości należy dorzucić narzut na zakończenie - moim zdaniem dość spory i mamy cenę ostateczną...
Podkreślam, że gdybym miał płacić sam (bez dofinansowania) nie zdecydowałbym się na uczestnictwo.
Don't work hard
work intelligent
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

muszmen pisze:Wytyczne jednak były inne...
Ano właśnie...
"U nasz musi być lepiej!"
No i z roku na rok jest. Do granic absurdu.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77782
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

muszmen pisze:Wytyczne jednak były inne...
muszmen pisze:Nie robimy prowizorki tylko porządną imprezę
... a cheerladerki i start promu kosmicznego na którym rajdzie będzie?
muszmen
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 09 mar 2010, 09:17
Lokalizacja: z lasu

Post autor: muszmen »

To zgłaszajcie to do ZLP.
Chcecie po taniości, nie ma problemu.
Mieliśmy jasne wytyczne i myślę, że w 95 % wywiązaliśmy się z nich :)

Pozdrawiam wszystkich, którzy zdecydowali się przyjechać od nas.
Don't work hard
work intelligent
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77782
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

muszmen pisze:Chcecie po taniości, nie ma problemu
... nie taniości ale rozsądności
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Problemem jest, że wytyczne dają ludzie dla których cena nie gra roli...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ulan01
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 258
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 07:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: ulan01 »

muszmen pisze:Wytyczne jednak były inne... Na Naszym terenie jest jeden hotel, który spełniał warunki (Proszę sprawdzić ceny). Udało się nam wynegocjować b. dobre warunki, ale i tak koszt noclegu to 40% wartości rajdu (bez narzutu na imprezę końcową i gadżety). Wyżywienie - obiad i kolacja z atrakcjami (ponad 30 %), wynajem rowerów i autobusów - 10%, atrakcje, bilety wstępu to kolejne 20%.
Nie robimy prowizorki tylko porządną imprezę.
Wiem że się czepiam, ale naliczyłem tu 100% ceny a jak Napisałeś trzeba doliczyc narzut na impreze końcową - tzn. będziemy musieli jeszcze dopłacić???? :shock: :shock: :shock:
"only two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the former" - A. Einstein
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

ulan01, przyjemności kosztują... :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

muszmen
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 09 mar 2010, 09:17
Lokalizacja: z lasu

Post autor: muszmen »

100 % kosztów rajdu w Nadleśnictwie, nie równa się kosztowi całego rajdu. A ile % stanowi narzut? To pytanie do organizatorów.
Don't work hard
work intelligent
ulan01
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 258
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 07:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: ulan01 »

muszmen pisze:100 % kosztów rajdu w Nadleśnictwie, nie równa się kosztowi całego rajdu. A ile % stanowi narzut? To pytanie do organizatorów.
No właśnie mógłbyś to policzyć mniej więcej wystarczy odjąć od ceny całościowej koszty Waszej trasy i masz ile jest narzuty na impreze końcową od osby :)
myslę że ten narzut jest stały a różnica w cenie tras wynika tylko z róznicy kosztu Tych tras a nie narutu
"only two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the former" - A. Einstein
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170026
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

No i Rajd się rozpoczął. Czekamy na pierwsze relacje od uczestników ... :roll:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ