Wyrzucił śmieci w lesie i zostawił swój adres

Szkodniki, pożyteczna fauna, profilaktyka i zwalczanie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Wyrzucił śmieci w lesie i zostawił swój adres

Post autor: drwalnik »

Dzikie wysypisko z gruzem i różnymi odpadami, które zostały po remoncie, znaleźli strażnicy miejscy w podolsztyńskim lesie. Na śmietnisku był też karton po przesyłce z adresem pewnej firmy. I tak strażnicy trafili na człowieka, który postanowił zaoszczędzić na wywozie śmieci...
http://www.tvp.info/24158716/wyrzucil-s ... eka-mandat
Czahary
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 13 sty 2015, 13:10
Lokalizacja: Czahary

Post autor: Czahary »

Znam podobną historię. Człowiek od którego zakupiłem działkę wyremontował sobie dom. Poremontowe śmieci zapakował na przyczepę i wywiózł do lasu. Las był prywatny, i jego właściciel w stercie śmieci znalazł rachunki. Powiadomił dzielnicowego. Dzielnicowy chciał ukarać sprawcę mandatem i nakazać mu usunięcie śmieci. Chłop mandatu nie przyjął, śmieci nie uprzątnął, sprawa trafiła do sądu. Sąd winę chłopa uznał i ukarał go nakazem uprzątnięcia lasu i....... 50 złotową (słownie: pięćdziesiąt zł) grzywną.
jnwoppl
początkujący
początkujący
Posty: 117
Rejestracja: wtorek 16 lut 2016, 12:30

Post autor: jnwoppl »

Czahary pisze:Znam podobną historię. Człowiek od którego zakupiłem działkę wyremontował sobie dom. Poremontowe śmieci zapakował na przyczepę i wywiózł do lasu. Las był prywatny, i jego właściciel w stercie śmieci znalazł rachunki. Powiadomił dzielnicowego. Dzielnicowy chciał ukarać sprawcę mandatem i nakazać mu usunięcie śmieci. Chłop mandatu nie przyjął, śmieci nie uprzątnął, sprawa trafiła do sądu. Sąd winę chłopa uznał i ukarał go nakazem uprzątnięcia lasu i....... 50 złotową (słownie: pięćdziesiąt zł) grzywną.
Nie wierzę... znaczy wierzę, tylko nie do wiary, że taką grzywnę można dostać :x Zdecydowanie nie warto zamawiać kontenera.
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Jest inaczej niż myślimy...Zaczyna,my czytać historię od tyłu, co gorsza emocjonalnie (ja także reaguje emocjonalnie ) Ale delikwent został ukarany za wyrzucenie śmieci, posprząta i 50 zapłaci i jest ok, teoretycznie. Ale jego śmieci spowodowały zmiany w ekosystemie ( lub mogły je spowodować) oczywiście w jakiejś tam skali lub coś podobnego ... Nikt tego pod tym kątem nie rozpatrywał dlatego kara jaka była taka była.
Teraz pytanie co mogą zrobić/powodować śmieci w lesie. Pomijam estetykę. Być może dzięki takim argumentom kary będą surowsze.
Tak na marginesie zrobić remont za ileś tysięcy i ok 200zł na koniec zaoszczędzać kosztem przyrody,ja nie nazywam tego skąpstwem , czy oszczędnością , ja nazywam rzeczy po imieniu , ale tu mi nie wypada ...
jnwoppl
początkujący
początkujący
Posty: 117
Rejestracja: wtorek 16 lut 2016, 12:30

Post autor: jnwoppl »

Dron pisze:Jest inaczej niż myślimy...Zaczyna,my czytać historię od tyłu, co gorsza emocjonalnie (ja także reaguje emocjonalnie ) Ale delikwent został ukarany za wyrzucenie śmieci, posprząta i 50 zapłaci i jest ok, teoretycznie. Ale jego śmieci spowodowały zmiany w ekosystemie ( lub mogły je spowodować) oczywiście w jakiejś tam skali lub coś podobnego ... Nikt tego pod tym kątem nie rozpatrywał dlatego kara jaka była taka była.
Teraz pytanie co mogą zrobić/powodować śmieci w lesie. Pomijam estetykę. Być może dzięki takim argumentom kary będą surowsze.
Tak na marginesie zrobić remont za ileś tysięcy i ok 200zł na koniec zaoszczędzać kosztem przyrody,ja nie nazywam tego skąpstwem , czy oszczędnością , ja nazywam rzeczy po imieniu , ale tu mi nie wypada ...
Dokładnie. a facet dodatkowo powinien dostać karę w postaci prac społecznych - sprzątanie lasów.
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

coraz częstsze przypadki to śmieci z adresem
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
ODPOWIEDZ