Nadzieja czy naiwność?

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

To tak jak myślenie że każdy leśnik to myśliwy . Czy firma zajmująca się np wywozem drewna może być kontrolowana przez LP ? Kto , czym, i osoba kierowcy jest zatrudniona ? Zgredek PIP trzeba było wołać podczas pracy a nie jak troska do Boga. Życzę ci powodzenia w dochodzeniu swoich roszczeń ale twoja złość powinna być wykierowana w twojego byłego pracodawcę lub do siebie samego .
zgredek
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 11:59

Post autor: zgredek »

No więc tak, nie ja dochodze swoich roszczeń. Chcę zwrócic uwagę na to, że także od leśników zależy bardzo wiele jesli chodzi o wykonywanie usług lesnych (patrz umowa z ZUL wg wzoru DGLP) także udzielanie niezwłocznie informacji, które przecież posiadają
- aspekt społeczny czy wreszcie ludzki.
A jesli chodzi o wywóz, to no cóż, jeżeli w umowie zakupu drewna wpiszemy ograniczenia lub wymogi np. wywóz w określony dzień, ustaloną drogą , konkretnym pojazdem, czy wozakiem o imieniu i nazwisku takim a takim posiadającym stosowne upowaznienie, itp. to sory ale pacta sund servanda. I tak dalej.
wiesj23
początkujący
początkujący
Posty: 42
Rejestracja: środa 10 lis 2010, 18:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: wiesj23 »

[quote="zgredek"]No więc tak, nie ja dochodze swoich roszczeń. Chcę zwrócic uwagę na to, że także od leśników zależy bardzo wiele jesli chodzi o wykonywanie usług lesnych (patrz umowa z ZUL wg wzoru DGLP) także udzielanie niezwłocznie informacji, które przecież posiadają
- aspekt społeczny czy wreszcie ludzki.

mamona.
Jak pracowałem w Niemczech to l-czy jak tylko zobaczył uchybienia to mógł spokojnie usunąć firmę na czas ich naprawy.
I nie było żyłowania 1000 rh miesięcznie.Zwykła praca bez "akordu".Od np 8 do 16.
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Nie chce też być stronniczy ale zacząłeś temat, że chcesz udowodnić niewykorzystany urlop na podstawie protokołów.
Moim zdaniem jest to niemożliwe bo jak na podstawie protokołów stwierdzić czy byłeś na urlopie czy nie? Na protokołach nie jest napisane kto z pracowników firmy wykonał pracę oraz nie ma tam listy obecności w pracy.
omen
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 20:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: omen »

Równie dobrze, szef mógł sam wykonać prace.
wiesj23
początkujący
początkujący
Posty: 42
Rejestracja: środa 10 lis 2010, 18:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: wiesj23 »

omen pisze:Równie dobrze, szef mógł sam wykonać prace.

dokumenty otrzymałem.Nawet w umowie jest zapis o informacji publicznej.
Zawsze to dowód jeżeli przed sądem się twierdz,że żadnych prac nie było.
Animal
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: Animal »

I jak doszedłes do jakiegoś porozumienia?
ODPOWIEDZ