Pojazdy ATV i UTV dedykowane Braci Leśnej.

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

3006hc pisze:Polaris -AC,
Mało znasz realia pracy leśnika w terenie. Nam do lasu potrzebny jest samochód możliwie najtańszy z tych, które jeszcze nie są próchnem - bo kupujemy je z własnych pieniędzy, a rozjazdy nigdy nam ich nie zwrócą ... wątpię, żeby ktokolwiek wyłożył 90tyś z prywatnych pieniędzy, żeby mieć pojazd do używania w pracy.
Obserwowałem ten wątek i czekałem kiedy to wreszcie ktoś napisze :)
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5571
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Przez przypadek, trafiłem na znanym portalu, na ofertę nowego Kawasaki Mule 4010 w cenie ca 56 tys, spora różnica w cenie :roll:
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Brzost pisze:
Glaca pisze:Pytaj wprost: czy będą hostessy
Jeśli wśród zaproszonych gości są Szwedzi, to nie będzie ;-)
Jak zgodnie z postępem i gender Szwedzi rozwiązali problem hostess ? Po jednym przedstawicielu ze środowiska LGBT ?
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Polaris -AC pisze:Kolego Sten
Co znaczy drogo? Proszę określić co znaczy drogo dla mnie np jest drogo jak wczoraj finalizowałem zamówienie na full wypasie pojazd RANGER CREW900-6EPS Titanium Matte Metallic Quad z pełnym wyposażeniem, plus gąsienice, plus zestaw do odśnieżania - całość 1 700 000 zł nie pomyliłem liczby zer :D (...)
Faktycznie, okazja jakich mało dla leśniczych i podleśniczych :lol:

A tak na serio to proponuję zrobić ankietę z jednym pytaniem: za ile kupujemy pojazdy używane głównie do celów służbowych.
To powinno Ci uświadomić jak denerwujący jest Twój styl argumentacji i jak bardzo rozmijasz się ze swoją ofertą z naszymi oczekiwaniami.
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

Glaca pisze:A tak na serio to proponuję zrobić ankietę z jednym pytaniem: za ile kupujemy pojazdy używane głównie do celów służbowych.
To powinno Ci uświadomić jak denerwujący jest Twój styl argumentacji i jak bardzo rozmijasz się ze swoją ofertą z naszymi oczekiwaniami.
Bo on pewnie wierzy w to co piszą w gazetach, że my jesteśmy bodaj drugą najlepiej zarabiającą grupą zawodową. Nie bierze tylko pod uwagę faktu, że nie wszyscy leśnicy zarabiają dobrze, tylko niektórzy. I ci niektórzy nie pracują w terenie tylko w dużych gmachach mieszczących się w przeważnie dużych miastach.
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Polaris -AC
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 16:07
Kontakt:

Post autor: Polaris -AC »

Dzień dobry
Odnoszę się do słów kol. Piotrka:przekombinowaliście.Przy wykonywaniu obowiązków nie jest priorytetem dla leśnika przewożenie broni czy zrywka papierówki. Transport zwierzyny również nie.
Żaden ZUL-owiec (nawet jeśli jest myśliwym!) nie będzie wykorzystywał "czegoś takiego" do zrywki mikroskopijnych ilości papierówki.
Więc co to za "konfiguracja"?
1/ Po dialogu technicznym z kolegami leśnikami stwierdziliśmy,że taka konfiguracja pojazdu jest najwłaściwsza.
2/ Sama przyczepa pozwala na transport 500 kg pozyskanej zwierzyny( 3 słuszne byki lub świniaki) :D w każdych warunkach terenowych
3/Żuraw przy przyczepie służy do:pomocy przy oprawianiu , i załadunku jednoosobowym( nie potrzeba pana Heńka , Józka i flaszki do pomocy) :D
4/ Przyczepa beż wanny - dłużyca służy do transportu materiałów do budowy ambon i paśników(tak tak do tego są potrzebne belki do 4m dł) :D
5/ Przyczepa służy także do transportu karmy do paśników. i innych zadań :D
6/ Sam pojazd służy funkcjonariuszom Straży Leśnej :D
Polaris -AC
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 16:07
Kontakt:

Pojazdy ATV i UTV dedykowane Braci Leśnej.

Post autor: Polaris -AC »

CD poprzedniego wątku
7/ Pojazd w tym przypadku POLARIS SPORTSMAN XP 850 został doposażony w celu podniesienia komfortu w warunkach jesienno zimowych w ogrzewane siedzenie, manetki.
8/ Pojazd w standarcie posiada elektryczne wspomaganie kierownicy, wyciągarkę( 1200 kg , spokojnie wyciąga z rowu Jimnego, Vitarę) :D :D :D
9/ Pojazd posiada moc 77 KM :D masa własna 369 kg proszę zwrócić uwagę na stosunek mocy do masy.
10/Mamy już następcę modelu XP 850 jest nim model SPORTSMAN XP 1000 moc 88KM masa 374 kg :D Pojazd w cenie modelu XP 850.
11/ Wszystkie pojazdy marki POLARIS posiadają bezstopniową skrzynię biegów PVT.
Dziękuję
Darz Bór
POLARIS AC
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105047
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Polaris -AC pisze:Sam pojazd służy funkcjonariuszom Straży Leśnej
To rozumiem i wiem, że tam takie pojazdy są często potrzebne.

Co do całej reszty - to jest konfiguracja dla myśliwych a nie dla leśników. Leśnicy, w ramach obowiązków służbowych szalenie rzadko wykonują te prace o jakich kolega pisze!
Polaris -AC pisze:Po dialogu technicznym z kolegami leśnikami stwierdziliśmy,że taka konfiguracja pojazdu jest najwłaściwsza.
Nie bardzo sobie wyobrażam ten dialog. Gdyby bowiem przyszli do was leśnicy i przedstawili jakie wymagania mają względem pojazdu, który ma im służyć do wykonywania czynności służbowych to najprawdopodobniej odpowiedzieć byście musieli: "Takiego czegoś to nie mamy." :D
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Polaris -AC
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 16:07
Kontakt:

Post autor: Polaris -AC »

Kolego Piotrze czyżbyś odmawiał kolegom leśnikom pracującym w OHZ-tach miana leśnika , przekażę im tę "dobrą nowinę" :D :D :D :D :D
POLARIS AC
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105047
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Polaris -AC, jak gdyby leśnicy pracujacy w OHZ-tach to jest niewielki ułamek leśników - terenowców. Jak do tej pory nie mówiliśmy w tym wątku o nich ale wydaje mi się, że o tych od pozyskania, ochrony i hodowli lasu...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Polaris -AC
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 16:07
Kontakt:

Post autor: Polaris -AC »

OK Straż Leśna to wg Ciebie to nie leśnicy :D
OHZ to nie leśnicy bo jest ich mało :D
Czyli prawdziwym leśnikiem z krwi i kości takim modelem leśnika z Sewre ( tam znajdują się wzorce metra i kilograma) jesteś Ty Kolego Piotrze :D
:D :D :D

POLARIS AC
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105047
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Polaris -AC, oczywiście nie masz racji i próbujesz włożyć mi w usta opinie jakich nie wygłaszałem. OK to mogę zaakceptować. Natomiast chciałbym ci uświadomić, że na tym forum większość użytkowników pracujących w Lasach Państwowych to nie Strażnicy (choć kilku jest) i nie pracownicy OHZ (nie wiem czy jakikolwiek jest).
Właściwie to dla siebie samego (bom ciekaw) i dla ciebie troszkę też, założę temat z ankietą - kto jest kim. Będziesz miał materiał do analizy działań marketingowych. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Piotrek odpuśćmy sobie :D
na szczęście LEŚNIK czy z OHZ-u czy terenu mądry jest i liczyć umie :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

Polaris -AC pisze:Kolego Piotrze czyżbyś odmawiał kolegom leśnikom pracującym w OHZ-tach miana leśnika , przekażę im tę "dobrą nowinę"
Nie każdy pracownik OHZ jest leśnikiem. W skali kraju pracuje tam kilku zootechników.

Polaris -AC,

Napiszę Tobie czego ja oczekuję od samochodu do lasu.

- cena do 10tyś zł
- możliwie mało awaryjny
- z łatwym dostępem części
- z tanimi częściami
- spalający mało paliwa, a najlepiej z możliwością zagazowania
- o możliwie najlepszych właściwościach terenowych po spełnieniu ww warunków.

Nie wiem, czy te oczekiwania można uznać za modelowe dla ogółu leśników pracujących w terenie, ale z pewnością dla znacznej ich części.
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Dołożę do tej listy - by miał kompletną kabinę, dach, był zamykany (czyli tzw. "blaszanka").
By na głowę nie kapało oraz by można w nim zamknąć np. raportówkę, czy jakieś materiały i na czas dłuższy lub krótszy oddalić się od niego.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

3006hc pisze:Napiszę Tobie czego ja oczekuję od samochodu do lasu.
Ale jak wygrasz w totka i będziesz chciał aby szwagrowi szczena opadła to zaparkujesz przed domem jakiś lepszy model Polarisa :wink:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105047
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

j24 pisze:Dołożę do tej listy
Ja też dołożę bo jako model +50 chciałbym trochę komfortu - klimatyzacja i automatyczna skrzynia :)

PS. Ja w swoich nie miałem ale siedziałem u kolegi co miał podgrzewane siedzenia. Jesienią i zimą gdy du...ki przemokły i zmarzły to był raj...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5571
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Piotrek pisze:klimatyzacja i automatyczna skrzynia

:lol:
Polaris -AC
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 16:07
Kontakt:

Pojazdy ATV i UTV dedykowane Braci Leśnej.

Post autor: Polaris -AC »

Dzień dobry,
Witam wszystkich niedowiarków i sceptyków :D :D :D
Mimo nie zasłużonych negatywnych opinii widzę zastosowanie dla pojazdów ATV i UTV marki Polaris w Lasach Państwowych i nie tylko ja :D :D :D
Pozdrawiam serdecznie wszystkich malkontentów , i "analityków pisma"

Polaris AC

Darz Bór
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105047
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Polaris -AC pisze:widzę zastosowanie dla pojazdów ATV i UTV marki Polaris w Lasach Państwowych i nie tylko ja :D :D :D
A kto jeszcze? :) Bo IBL w tym piśmie stwierdza, że widzi możliwości zabudowy pożarniczej. Jednak nic nie mówi o przydatności do tej funkcji zastrzegając, że:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ