Pojazdy ATV i UTV dedykowane Braci Leśnej.

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5590
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Polaris -AC pisze:Proszę o ocenę przydatności tych pojazdów dla Służby Leśnej,
przyznaje się nawet nie obejrzałem linków wystarczyły 3 sek :oops:
pojazdy przydatne :)
ale.........
jeżeli chodzi o zakup to:
- służbowych pojazdów w LP prawie nie ma.
- większość pracowników używa pojazdów prywatnych do celów służbowych, a ryczałt ledwo wystarcza na ich utrzymanie.
- wysoka cena zdecydowanie odstrasza potencjalnych kupców.
PS
marzy mi się Polaris......pod marką Indian :)
Polaris -AC
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 16:07
Kontakt:

Pojazdy ATV i UTV dedykowane Braci Leśnej.

Post autor: Polaris -AC »

Dzień dobry,
Mam pytanie do moderatora tego forum czy mogę rozpocząć merytoryczną dyskusję na temat pojazdów ATV i UTV dedykowanym Służbie Leśnej?.
Podkreślam ,że są to pojazdy o napędzie 4x4 , są to pojazdy używane przez kolegów leśników i proponowany temat dyskusji mieści się w zakresie tego forum.
Proszę moderatora o odpowiedź na moje pytanie.
Dziękuję.
Darz Bór
Polaris AC.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67137
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Polaris -AC pisze:Proszę moderatora o odpowiedź na moje pytanie.
Oczywiście, że tak, jednak proszę nie podawać linków poza działem reklamy.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Polaris -AC
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 16:07
Kontakt:

Post autor: Polaris -AC »

Dziękuję.
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5590
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Capricorn, a możesz dopisać co można ? np nazwa producenta i model , bez linków ?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67137
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Oczywiście :) Przecież nie traktujemy jako reklamy słów "fiat 126". Jeśli nie ma odnośników do aukcji, czy też do jakichś salonów, albo konkretnego modelu to jest ok. Podobnie jest z fotografiami.
Tylko odnośniki do sklepów, salonów, aukcji itp. tak traktujemy. Filmiki natomiast proponuję podpinać pod już istniejący wątek w dziale reklam, bo nie będzie ich wszędzie, a tylko w jednym wątku :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Polaris -AC
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 16:07
Kontakt:

Post autor: Polaris -AC »

Dzień dobry

Witam kolegów dziękuję za wyjaśnienia co można,a czego nie , to rozjaśnia sytuację .
Zachęcam kolegów do obejrzenia filmików które zostały zamieszczone w dziale Bezpłatne ogłoszenia - różne dotyczą terenów leśnych :D :D :D
Odpowiadając koledze Blues Brothers ( notabene zacny film , uważam ,że za muzykę i układ choreograficzny należy się Oskar Elwood i Jake- Arkroyd i Belushi wymiatają jestem ich wielkim fanem. :D :D :D )
Ceny naszych pojazdów na rok 2016 spadły o 15 % efekt fabryki Polaris w Opolu ( ul Wspólna 12). Nadmieniam ,że posiadamy pojazdy demo/ testowe i ich cena jest jest obniżona o 30%. Są to pojazdy w wyśmienitym stanie technicznym z gwarancją.
Na tym forum chciałbym zaprezentować konfigurację naszych pojazdów które już pracują w LP., myślę ,że mam się czym pochwalić ,a każda uwaga z strony forumowiczów jest dla mnie cenna, zapraszam do merytorycznej dyskusji.
Darz Bór
Polaris AC
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105095
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Polaris -AC pisze:Na tym forum chciałbym zaprezentować konfigurację naszych pojazdów które już pracują w LP.
A nie ma na forum kogoś z tych części LP gdzie one pracują? Takich ludzi też bym posłuchał/poczytał :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5590
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Polaris -AC, proszę mnie przekonać do zakupu Polaris Ranger 570 EFI (chyba najtańszy z oferty), w cenie zbliżonej do Suzuki Jimny.
Rozmawiamy oczywiście, o wszechstronnym narzędziu do pracy, a nie o hobby.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105095
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Gdy tak patrzę na filmiki i zdjęcia, czytam dane techniczne, to kompletnie nie widzę siebie w pracy z tym sprzętem. Nie mam pojęcia po co mi by był taki "wózek". Jakie moje potrzeby podleśniczego miałby zaspokoić? Skoro nie wiadomo do czego miałby służyć to po co się zastanawiać nad zakupem?
Oczekuję propozycji i dowodu, że jako podleśniczy odniósłbym jakieś korzyści. I jeszcze wskażcie mi kto go ode mnie kupi, gdy pojazd już zakończy swój czas służby i przyjdzie nabyć coś innego... Ile straci na wartości przez ten czas...

PS. Nie mówiąc o tym, ze dziesięć lat przed emeryturą było by mi w nim i niewygodnie i zimno :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5590
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Polaris -AC, i jeszcze jedno pytanie:
skoro mamy u nas w kraju (taniej siły roboczej) fabrykę - to zdawłało by się, że powinno być przynajmniej tak tanio jak w USA :roll:


a jest 50 % drożej :x w USA Ranger 750 kosztuje dziś 9.500 $ nie mówiąc o dobrym programie ratalnym (2,99%) :placze:
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Od tych bez kabiny to rower jest lepszy. Bo można go w krzaki zabrać razem z przyczepioną torbą, w której jest drukarka, rejestrator i np. płytki... :D
Nie wspomnę o pogodzie :D

A ile kosztuje najtańszy model z zabudowaną kabiną...? :]
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Polaris -AC
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 16:07
Kontakt:

Post autor: Polaris -AC »

Dzień dobry
Widzę ,że mam już co robić na tym forum cieszę się :D pozwolą koledzy ,że po kolei będę się starał odpowiadać na wasze kwestie.
Kolego Piotrze proszę zerknąć do działu Bezpłatne ogłoszenia- różne gdzie podałem namiary na kolegów już użytkujących nasze pojazdy.
Kolego Blues Brothers - akurat tak się złożyło ,że mamy zrobiony test Suzuki Jimny vs Polaris Ranger XP 900 zrobiony przez TVN TURBO- link do tego zdarzenia jak powyżej, zapewniam Cię,że nasz pojazd o pojemności 900 cc objechał swobodnie Jimnego o pojemności 1300cc na stoku Jaworzynki Krynickiej.
Co do ceny na rynku amerykańskim to te ceny nie obejmują takich opłat jak nasz polski rynek: akcyza, VAT, homologacja europejska, pojazdy rolnicze i specjalne na rynku amerykańskim nie mają homologacji EU.
Kolego Piotrze proszę precyzyjnie określ swoje potrzeby a ja postaram się je zrealizować :D
Polaris -AC
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 16:07
Kontakt:

Post autor: Polaris -AC »

Dzień dobry wszystkim.
Kol.Piotrze zgodnie z moją obietnicą podaję namiary na ludzi użytkujących nasz sprzęt:
Komendant SL Mateusz Grebowicz Nadleśnictwo Kowary Śnieżka
Komendant SL Dariusz Filipowski Nadleśnictwo Lubartów
Kol. Blues Brothers podaję linka do testów Suzuki Jimny vs Ranger XP 900 w TVN Turbo

http://www.tvnturbo.pl/aktualnosci,1850 ... 42912.html
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Ja zadałem (post wyżej) jasno sprecyzowane pytanie... :)

900 - jest BEEE - mnożnik ministerialny za mały.
Przypominam, że MY leśnicy auta używamy do pracy nie weekendowej "zabawy"... - ta tak o tym "TEŚCIE".
GENERALNIE TO CHYBA KPINY PAN SOBIE Z NAS ROBI WSTAWIAJĄC TEN LINK!!!!
:help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105095
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Polaris -AC pisze:Kolego Piotrze proszę zerknąć do działu Bezpłatne ogłoszenia- różne gdzie podałem namiary na kolegów już użytkujących nasze pojazdy.
THX! Ja "z założenia" raczej omijam wszelakie działy ogłoszeń dlatego nie wiedziałem :)
Polaris -AC pisze:Kolego Piotrze proszę precyzyjnie określ swoje potrzeby a ja postaram się je zrealizować :D
Ja już nie mam potrzeb w tym zakresie. A gdy miałem to były zbieżne z potrzebami większości podleśniczych. :)
Polaris -AC pisze:mamy zrobiony test Suzuki Jimny vs Polaris Ranger
Zwracam uwagę, że test dotyczył warunków, w jakich 99% leśników nigdy nie porusza się po lesie
... Oczywiście poruszanie się utartymi szlakami nie wchodzi w grę ...
Przeciętny leśnik porusza się głównie utartymi szlakami, drogami leśnymi - ostatnio coraz lepszymi. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Pan "reklamodawca" to ma Nas Leśników za zgraję offroad-owców.
Co to im bardziej są wymazani w błocie i pojazd bardziej zdemolowany to zdobywa się więcej punktów...
Trzeba tego Pana ZAPROSIĆ do leśnictwa - niech pojeździ 1-2 dni z leśniczym.
JA ZGŁASZAM SIĘ JAKO PIERWSZY - nawet obiad postawię i przenocuję.
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5590
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

ciągnąc dalej, oprócz terenowych właściwości jezdnych przeciętny leśnik potrzebuje pojazdu:
- na -20 i +30 stopni, równiez aby np ogrzać się zimą, choć przez chwilę
- aby przewieźdź jedną lub więcej osób w przyzwoitych warunkach np swojego szefa :wink:
- aby zapakować łopatę siekierę i inne mniejsze narzędzia
- pojazd powinien mieć możliwość skutecznego zabezpieczenia dokumentów, numerków do znakowania, rejestratora(przenośny komputer)
- aby móc dojechać np 40 km do nadleśnictwa - również zimą
- aby koszt utrzymania ( i zakupu- darujmy sobie :wink: ) zmieścił się w ryczałcie wypłacanym przez n-ctwo
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Zna ktoś leśnika jeżdżącego od wiosny do jesieni quadem ?
Ja nie...
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Blues Brothers pisze:- na -20 i +30 stopni, równiez aby np ogrzać się zimą, choć przez chwilę
To gdzie Ty pracujesz... :?
2 lata temu -29 przez 5 dni a jakieś 5 lat temu to 31... się trafiło
w zeszłym roku +30 w stacji pomiarowej zlokalizowanej w moim leśnictwie (sieć ogólnopolska) 34-35 o 13:00 to się utrzymywało przez 2 tygodnie. o 15 to i 40 było. I to były pomiary na 2m. na 5cm i 0,5m było więcej :D
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
ODPOWIEDZ