RDLP rozdaje drewno?

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77799
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

RDLP rozdaje drewno?

Post autor: drwalnik »

cytuję oryginalny tekst z forum www.drewno.pl:
"Wszystkie aukcje odwołane,Czy drewno które miało być przeznaczone na e-drewno zostało porozdawane w ramach aneksów ? Co mają zrobić tartaki które nie miały dużych przyrzeczeń bo zwiększyły produkcję dopiero od 2006 r , zatrudniają po kilkanaście osób ,mają podpisane umowy, a drewna starczy im najwyżej na 2 miesiące ?Mieliśmy drewno dokupować na aukcjach ,ale gdy będą tylko śladowe ilości to nie ma szans na zakup drewna.KLD takimi firmami się nie przejmuje ,bo jej członkami są właściciele dużych firm, teraz targuje ceny dla molochów bo przecież oni nie zapłacą najwyższej ceny .Lp to państwowa instytucja czyli nasze dobro wspólne a w nadleśnictwie gdy przedstawiłem mój problem usłyszałem : CO NAS TO OBCHODZI ....Mam nadzieję że Urząd Ochrony Konsumentów się tym zainteresuje ,napisałem zażalenie na LP i wam też radzę.Jeżeli czujecie się dyskryminowani ,piszcie skargi do UOK . LP pokazały że "DUżY MOżE WIęCEJ" my pokażmy że "MAŁY TEŻ POTRAFI""
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

drwalnik pisze:w nadleśnictwie gdy przedstawiłem mój problem usłyszałem : CO NAS TO OBCHODZI ....
W tej chwili i wczesniej mówiłem wszystkim odbiorca że nadleśnictwa nie maja na nic wpływu a że zaczyna sie dziac jak sie dzieje to juz inna sprawa... :(
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Silver

Post autor: Silver »

No cóż jak mi kolega rzekł "nie kopie się leżącego"............ ja dalej się upieram, że zeszłoroczna premiera tego "wykwitu ludzkiego geniuszu" wypadła jednak bladziutko i jeśli na serio traktować hasło "..po owocach ich poznacie.." to te "owoce" są na razie kiepskie. Ale bedę miłosierny i nie będę już tego wątku dalej kontynuował. Mam tylko nadzieję, że ktoś z tego "olśniewającego sukcesu" wyciągnie jednak jakieś wnioski na przyszłość.
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

silver30+ pisze:Mam tylko nadzieję że ktoś z tego "olśniewającego sukcesu" wyciągnie i jakieś wnioski na przyszłość
Podobno dwa razy nie wchodzi sie do tej samej rzeki, ale w tym przypadku jednak jest inaczej i nic po wczesniejszym rozłożeniu rynku nie nauczyło niektórych ludzi niczego.
Myślenie ma kolosalną przyszłość
leśnik_2006
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2006, 07:40
Lokalizacja: Polska

Post autor: leśnik_2006 »

O ile się dobrze orientuję, w wyniku zagospodarowania drewna poklęskowego zdecydowana większość nabywców nie powinna być niezadowolona z ilości drewna, które będzie mogło być przez nich zakupione. Nie można zgodzić się z tezą, że Portal rozwalił rynek drzewny. Nie jest też prawdą, że nie będzie funkcjonowało "e-drewno". Ta aplikacja została wstrzymana na czas procedury zagospodarowywania drewna poklęskowego. Wkrótce ruszy z kopyta. Mam nadzieję, że kiedyś krytycy obecnych zasad sprzedaży drewna będą mogli zaprojektować oraz ucieleśnić własne odautorskie rozwiązania w tym zakresie. Oby jednak nie wpadli wówczas w takie zakłopotanie, a w jakim znalazł się dzisiaj Pan Dimas. Dziennikarz francuski zapytał go, jaką alternatywną propozycję przejścia przez Rozpudę ma Unia Europejska. Pan Dimas zaczął coś bełkotać, a w końcu stwierdził, że to rząd RP powinien wypracować wariant mniej kosztowny, równie szybki oraz nieszkodliwy dla przyrody. Osobiście uważam, że przy obecnym modelu polskiego leśnictwa - nie ma alternatywny dla zasad sprzedaży drewna, które obowiązują. Proszę wybaczyć, ale muszę stwierdzić, że pozbawione sensu jest słanie skarg na te zasady do UOKiK. Po takiej skardze - UOKiK (o ile uzna skargę za wartą rozpatrzenia) kieruje (zwykle po kilku miesiącach) wniosek o usunięcie braków. O ile się dobrze orietnuję - Pan Dyrektor Generalny LP na takie wezwanie zaproponuje jedyne możliwe rozwiązanie doskonalące: całkowite przejście na system aukcyjny ("e- drewno'). W tym systemie oczywiście nie będzie miejsca dla KLD.
Leśnik
Silver

Post autor: Silver »

leśnik_2006 pisze:Proszę wybaczyć, ale muszę stwierdzić, że pozbawione sensu jest słanie skarg na te zasady do UOKiK. Po takiej skardze - UOKiK (o ile uzna skargę za wartą rozpatrzenia) kieruje (zwykle po kilku miesiącach) wniosek o usunięcie braków. O ile się dobrze orietnuję - Pan Dyrektor Generalny LP na takie wezwanie zaproponuje jedyne możliwe rozwiązanie doskonalące: całkowite przejście na system aukcyjny ("e- drewno').
Słanie skarg na pracę urzędów jest jednak niezbywalnym prawem obywateli i przywilejem demokracji. Czy warto je słać akurat do UOKiKu? No skoro LP to jednak ewidentny monopolista na rynku to jest to chyba właściwy adres. A czy to da jakieś efekty? Zobaczymy.... ale tak całkiem bez szans ci skarżący nie są, bo obecnie (zgodnie z przewidywaniami zresztą) ilość arbitralnych interwencji LP w pierwotne wyniki podziału drewna przez system jest już ogromna. Odbiega to więc coraz mocniej od zasady "równych na rynku szans dla każdego podmiotu", a to może być podstawą do wezwania UOKiKu do tych "działań naprawczych". Pierwszą reakcją Dyrektora może być owszem (zgodnie z przewidywaniami) te "uaukcyjnienie" całego sprzedawanego przez LP drewna na e-drewnie, ale to oznaczałoby też, znaczne podwyżki cen drewna w roku przyszłym, a wątpie by na to zgoda PD (wsparta przeciwnymi temu czynnikami politycznymi) się znalazła. I koło się zamyka, bo to oznacza, że LP raczej poprawiać obecny system będzie, by za rok było już naprawdę niż obecnie lepiej, bo że nie jest tak jednak wspaniale jakby z oficjalnych komunikatów wynikało gołym okiem (i dość obiektywnie to stwierdzam) widać.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77799
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

jedni mają problemy z małą ilością a inni:
"Mondi Packaging Paper Świecie SA 26 lutego 2007r. podpisał aneks nr 1 do umowy kupna-sprzedaży surowca drzewnego w roku 2007 zawartej z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe - Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych o szacowanej wartości 118 mln zł. Przedmiotem aneksu jest zakup dodatkowych ilości surowca drzewnego sosnowego i brzozowego w ramach rokowań internetowych o szacowanej wartości 14 mln zł."
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

leśnik_2006 pisze:O ile się dobrze orientuję, w wyniku zagospodarowania drewna poklęskowego zdecydowana większość nabywców nie powinna być niezadowolona z ilości drewna, które będzie mogło być przez nich zakupione.
Nie wiem czy Kolega wie na jakiej zasadzie i od której strony zostaje robiona IV tura? Tutaj na pewno 52 nie spełnia kryteriów.
Myślenie ma kolosalną przyszłość
w84u

Post autor: w84u »

leśnik_2006 pisze:...uważam, że przy obecnym modelu polskiego leśnictwa - nie ma alternatywny dla zasad sprzedaży drewna, które obowiązują....
Proponuję przyjrzeć się stanom drewna w rejonach poklęskowych - bo wynika z nich, że w chwili obecnej system sprzedaży można obarczyć małą, lecz dość istotną wadą : praktycznie nie działa. Co gorsza (dla niektórych), nie da się za to obwinić nadleśnictw - w sprawie sprzedaży towaru, który produkują nie mają nic do powiedzenia.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77799
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

jaka aktualnie sytuacja w rejonach poklęskowych? cetyniec już wylatuje?
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
ODPOWIEDZ