Przetarg, stawki - pomoc

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomaszmieszko
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa 16 wrz 2015, 13:46

Przetarg, stawki - pomoc

Post autor: tomaszmieszko »

Mam problem: mianowicie mój wykonawca dał nam określone stawki za m3 pozyskania, i w przyszłym roku związku z tym że ma być dużo metrów powiedział ze stawki pójdą mocna w dół, co roku tak mówi, a dowiedziałem się nieoficjalnie, że stawki są ciagle są takie same. I jest moję pytanie czy mogę napisać wniosek do nadleśnictwa o ujawnienie stawek jakie były do przetargu i czy mogę taki wniosek wysłać poczta elektroniczną bez podawania swoich prawdziwych danych ? A nie chcę podać swoich prawdziwych danych bo on ma znajomych w nadleśnictwie i zagroził nam że kto będzie się dopytywał ten wyleci.
cl.tajga
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 18:02
Lokalizacja: kapowicko

Post autor: cl.tajga »

każdy ma prawo spojrzeć w ofertę przetargowa nawet parę lat wstecz...jest to tzw.informacja publiczna wystarczy napisać stosowny wniosek i można oglądać do woli...:)najważniejszy jak dla Ciebie jest formularz cenowy
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

cl.tajga pisze:wystarczy napisać stosowny wniosek i można oglądać do woli
Anonimowo?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Piotrek pisze:Anonimowo?
Ja też w to wątpię.
cl.tajga
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 18:02
Lokalizacja: kapowicko

Post autor: cl.tajga »

anonimowo raczej
nie
cl.tajga
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 18:02
Lokalizacja: kapowicko

Post autor: cl.tajga »

ale nie sądzę,żeby sekretarz legitymowal delikwenta
giepol
początkujący
początkujący
Posty: 248
Rejestracja: sobota 17 paź 2009, 22:29
Lokalizacja: z lasu

Post autor: giepol »

Witam, ale co to jest : TAJNE PRZEZ POUFNE!!! . Dla mnie to zakrawa na lata 70' i paranoję z " zimną wojną' .- nikt nic nie wie..
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67105
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ale dlaczego tajne przez poufne? Kiedy zadajesz pytanie na piśmie w jakimkolwiek urzędzie to się przedstawiasz, podajesz adres zwrotny i otrzymujesz nań odpowiedź... Nie bardzo rozumiem oburzenia.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
giepol
początkujący
początkujący
Posty: 248
Rejestracja: sobota 17 paź 2009, 22:29
Lokalizacja: z lasu

Post autor: giepol »

cl.tajga pisze:każdy ma prawo spojrzeć w ofertę przetargowa nawet parę lat wstecz...jest to tzw.informacja publiczna wystarczy napisać stosowny wniosek i można oglądać do woli...:)najważniejszy jak dla Ciebie jest formularz cenowy
NIE<CAPRIKON nie traktuj tego osobiście , chodziło mi o to że można ukryć " dane " z przetargu.. . U Nas wszystko jest otwarte i jasne jeżeli chodzi o przetargi i nawet nie trzeba zadawać pytań na piśmie. Wszystko można sobie wyjaśnić z Leśniczym ( bo chyba od tego jest - ) czyli kontakt z okoliczną ludnością.
kolorowe kredki

Re: Przetarg, stawki - pomoc

Post autor: kolorowe kredki »

tomaszmieszko pisze:Mam problem: mianowicie mój wykonawca dał nam określone stawki za m3 pozyskania, i w przyszłym roku związku z tym że ma być dużo metrów powiedział ze stawki pójdą mocna w dół, co roku tak mówi, a dowiedziałem się nieoficjalnie, że stawki są ciagle są takie same. I jest moję pytanie czy mogę napisać wniosek do nadleśnictwa o ujawnienie stawek jakie były do przetargu i czy mogę taki wniosek wysłać poczta elektroniczną bez podawania swoich prawdziwych danych ? A nie chcę podać swoich prawdziwych danych bo on ma znajomych w nadleśnictwie i zagroził nam że kto będzie się dopytywał ten wyleci.
A przewrotnie spytam. Pan wykonawca wybiera się protestować do Wawy przeciw niskim stawkom? :roll: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67105
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

giepol pisze:CAPRIKON nie traktuj tego osobiście
Nie traktuję osobiście. Zwyczajnie zdziwiłem się skąd przypuszczenie o niedostępności informacji. Ja wolę odsyłać petenta do nadleśnictwa kiedy zadaje pytania w kwestii finansów, stawek itp. Otrzymane dokumenty traktuję jako poufne. Kto chce, może uzyskać kompletną informację w nadleśnictwie, a i pewnie gdzieś w czeluściach internetów też są informacje o wygranych przetargach :roll:
giepol
początkujący
początkujący
Posty: 248
Rejestracja: sobota 17 paź 2009, 22:29
Lokalizacja: z lasu

Re: Przetarg, stawki - pomoc

Post autor: giepol »

kolorowe kredki pisze:
tomaszmieszko pisze:Mam problem: mianowicie mój wykonawca dał nam określone stawki za m3 pozyskania, i w przyszłym roku związku z tym że ma być dużo metrów powiedział ze stawki pójdą mocna w dół, co roku tak mówi, a dowiedziałem się nieoficjalnie, że stawki są ciagle są takie same. I jest moję pytanie czy mogę napisać wniosek do nadleśnictwa o ujawnienie stawek jakie były do przetargu i czy mogę taki wniosek wysłać poczta elektroniczną bez podawania swoich prawdziwych danych ? A nie chcę podać swoich prawdziwych danych bo on ma znajomych w nadleśnictwie i zagroził nam że kto będzie się dopytywał ten wyleci.
A przewrotnie spytam. Pan wykonawca wybiera się protestować do Wawy przeciw niskim stawkom? :roll: :lol: :lol:
No raczej NIE....bo u NAS wszyscy ZUL-owcy są zadowoleni ze stawek ( prawie ) .
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

A w sumie jak wam opuszcza to nie musicie robić :D . Mi tak kiedyś nadleśniczy powiedział jak się zbuntowałem "jak panu nie pasuje to może pan nie robić-łaski pan nie robi". Tylko w moim przypadku chodziło o robotę którą zrobiłem a nie chciano zapłacić :D
z doskoku
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 303
Rejestracja: sobota 15 paź 2011, 19:03
Lokalizacja: las

Post autor: z doskoku »

giepol pisze:Wszystko można sobie wyjaśnić z Leśniczym ( bo chyba od tego jest - ) czyli kontakt z okoliczną ludnością.
\
Możesz się doigrać,
Capricorn pisze:Ja wolę odsyłać petenta do nadleśnictwa kiedy zadaje pytania w kwestii finansów, stawek itp. Otrzymane dokumenty traktuję jako poufne. Kto chce, może uzyskać kompletną informację w nadleśnictwie, a i pewnie gdzieś w czeluściach internetów też są informacje o wygranych przetargach
tak jest OK, w Nadleśnictwie są osoby upoważnione do udzielania odpowiednich danych.....
Porównując - jakoś nie chce mi się wierzyć giepol, byś był zadowolony z opowieści kadrowca, szefa lub współpracowników o Twoich zarobkach, premiach itp......
ODPOWIEDZ