CO wybrać?? Technikum czy liceum???

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jamkasia
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 05 lis 2006, 13:54
Lokalizacja: Rybnik

CO wybrać?? Technikum czy liceum???

Post autor: Jamkasia »

Ja już naprawdę nie wiem co lepsze: Technikum czy liceum... Pomóżcie!! Co powinni wybierać tacy ludzie jak ja, jezeli w przyszłości myślą o leśnictwie? Czekam na rady od Was Dobrzy ludzie :wink:
Alcedo
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: środa 20 wrz 2006, 16:25

Post autor: Alcedo »

ja jestem w liceum, profil przyrodniczy.
a w 2007 roku maturka :shock: :?
[center]Crosno - parva Cracovia
Krosno - mały Kraków
:drunk: [/center]
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

szczerze musisz sie poważnie zastanowić !! po liceum masz sznse dostac sie na studia (lepsze przygotowanie z ogolnych przdmiotów) a technikum ciezka sprawa przygotowanie do dzisiejszych eggzaminow jest bardzo ale to bardzo słabe. Wiec decyzja nalezy do Ciebie pzdrawiam i zycze trafnych wyboróW!
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Zeby pracować w lesie niestety musisz mieć skończone studia . Smutne to i prawdziwe ale po technikach lesnych trudno bedzie ci znależć prace .Po statystykach widać że na studia lepiej kończyć liceum a nie technikum . :|
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

Jamkasiu- mam dokładnie ten sam problem.
Nie wiem czy iść do liceum czy technikum :cry:
Chce iść na studia na leśnictwo i wszyscy mi mówią, że lepiej mnie przygotuje liceum :?
Bardzo mi jednak zależy na technikum leśnym, chociaż wciąż słyszę głos jednego leśnika, kolegi z pracy mojego taty- "Arek, Ty jej nie pozwól idź do technikum leśnego..." :|
I już naprawdę nie wiem co zrobić :oops:
sorry Polsko
Alcedo
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: środa 20 wrz 2006, 16:25

Post autor: Alcedo »

przeczytajcie sobie o porównaniu zdawalnosci liceum a technikum co do matury - moze to was przekona :)
[center]Crosno - parva Cracovia
Krosno - mały Kraków
:drunk: [/center]
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Jesli chodzi o obserwacje ludzi z mojego roku, to jest tak: po liceum ludzie mają przy rekrutacji wiecej punktów, wiecej osób z liceum sie do satej ze wzgledu na ogólne przedmioty na maturce, które sa prowadzone całe liceum. Na pierwszym roku była wyraźna przepaść miedzy ludzmi z techników i lo. Z lo "górowali" np z maty, chemii.Dalej podejscie do zawodowych przedmiotów jest im lżejsze(czyli po tech,),ale jak ktoś chce i potrafi, bedzie szło dobrze. Po technikum jest mniejsza mozliwośc "manewrowania między zawodami" jest to juz osoba o wąskiej specjalizacji i nie ma gwarancji czy sie dostanie na dany kierunek.Po lo mozna sie w trakcie rozmyslic i wybrac obojetnie jaki przedmiot, zależy wybór uczelni i kierunku od przedmiotów, czyli można sie zastanawoać tak naprwde do maturki gdzie chcemy isc. Sami profesorzy mówią,ze ludzie z lo mają wieksze przebicie na te studia. Ale tak naprawde decyzja należy tylko i wyłacznie do danej osoby w myśl zasady "jak sobie pościelesz tak sie wyśpisz".Powodzenia! :spoko:

PS:Po lo jest sie wczesniej na studia-czyli mniej rycia w ksiazkach o jeden rok.
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

Czy ktos moze mi wymienic wszystkie przedmioty na 1 roku studiów na WL?
Pozdrawiam. Rajdowiec
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Ten temat juz był wczesniej i warto pozagladać na wczesniejsze posty.
W Poznaniu na Isemestrze:
Historia leśnictwa,chemia,polityka społeczna,informacja naukowo-techniczna,meteorologia,technika pracy umysłowej,projektowanie inzynierskie,botanika,zoologia

W II semestrze:
Matematyka,chemia,hydrologia,geodezja,maszyny leśne,systematyka roślin,język obcy(do wyboru:niem.,franc.,ros.,ang.) :]
sigma
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 17 sie 2006, 08:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sigma »

Liceum zdecydowanie może przez ten czas lasu znikną z państwowego gułagu i nie bedzie już w nich miejsc. Jak wybierzesz technikum bedziesz miał szramę na całe zycie.
ODPOWIEDZ