Telefon z Dual Sim

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

Lepiej posiadać dwa urządzenia, różnie bywa ze stanem świadomości i wredności przedmiotów martwych i można powiedzieć lub też napisać o jedno słowo za dużo;)
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5478
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

czerwonobrody pisze:Ja od 3 miesięcy używam Microsoftu (dawnej Nokii) 635. Wcześniej miałem Nokię 735 (z jedną kartą), więc na Windows Phone decydowałem się z premedytacją. Jestem bardzo zadowolony - dokładnie to, czego oczekiwałem. Jedyny minus to szybsze zużycie baterii - ale to oczywista oczywistość.
Windows odpada (w dual sim) mLas tylko na androidzie :wink:
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Blues Brothers pisze:Odświeżę temat, a nawet poszerzę :D - pytania do praktyków:
pytanie nr 1
co lepsze , jeden telefon dual sim, czy oddzielne 2 telefony - oczywiście 1 nr służbowy
pytanie nr 2
jaki dual sim polecacie (jeżeli ta opcja jest lepsza) :roll:
Odpowiadam na pytanie pierwsze: a dla kogo?
Mnie zmęczyło noszenie 2 oddzielnych, synchronizacje kontaktów pomiędzy 2 różnymi środowiskami, 2 różne ładowarki, to kupiłem 2 identyczne aparaty. Korzystałem wiele lat, wymieniając zużyte egzemplarze na nowsze. Obecnie nie do dostania, to zacząłem użytkować dual-SIMów. Sprawdzają się. Każdy z dwóch ;-)
Odpowiadam na pytanie drugie: ... ile mam jeszcze czasu? Ok. To polecam Xiaomi 5s, nakładkę MIUI w wersji global, któryś z ciemnych motywów.
Przeciętne użytkowanie bez pstrykania na włącz/wyłącz po BT/WiFi/Dane kom. (zawsze włączone, sprawdzić czy nie tramwaj) daje konieczność ładowania co 3 dni. Obie karty oczywiście cały czas aktywne, ale... jest możliwość automatycznego wyłączania karty o określonych porach (np. prywatnej, jak się chcesz w pełni pracy oddać).
Jeżeli wersja bardziej budżetowa to może Samsung J3 /DS, obsługa dwu kart IMHO nawet lepiej rozwiązana niż w Siaomi.
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Mój znajomy miał kiedyś telefon z "dual sim".
Była to stara nokia 6310 z oryginalnie włożoną kartą sim, z numerem znanym znajomym, małżonce i teściowej też zapewne.
Gdzie więc ten dual?
Ano, druga karta leżała spokojnie pomiędzy baterią, a obudową i po otwarciu obudowy można było ją zamienić z tą oryginalną, oficjalną.
Służyła ona wówczas do rozmów tylko i wyłącznie z osobami ściśle wyselekcjonowanymi, płci przeciwnej, poznanymi przeważnie w sobotę na wypadzie z kolegami.
Taki to był, ten dual...
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

RR pisze:Mój znajomy
Mówisz, że Kolega, TEN kolega?
RR pisze:z numerem znanym znajomym, małżonce i teściowej /.../ Służyła ona wówczas do rozmów tylko i wyłącznie z osobami ściśle wyselekcjonowanymi, płci przeciwnej,
A to był zapewne taki... semi-dual, skoro płci przeciwnej ;-)
666Przyrodnik
początkujący
początkujący
Posty: 112
Rejestracja: sobota 29 paź 2011, 19:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 666Przyrodnik »

syn naciąga mnie na coś takiego: [mod]
{w zamian fotka i nazwa modelu :wink: }
Obrazek
Xiaomi Redmi 3s 32GB


model wart wydatku ??
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

666Przyrodnik pisze:syn naciąga mnie na coś takiego : [mod]

model wart wydatku ??
Może Cię zainteresuje. Ja się trzymam Szajsunga uporczywie... :wink:
https://www.tabletowo.pl/2016/10/29/rec ... -redmi-3s/
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Naj pisze:Ja się trzymam Szajsunga uporczywie... :wink:
Fakt jest, Naju, jeden pewny - po przekroczeniu pewnego wieku przyzwyczajenie do funkcji poukrywanych w menu preferuje pozostawanie przy jednym producencie. Szkoda nerwów i czasu na "rozgryzanie" menu innego producenta... :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Piotrek pisze:
Naj pisze:Ja się trzymam Szajsunga uporczywie... :wink:
Fakt jest, Naju, jeden pewny - po przekroczeniu pewnego wieku przyzwyczajenie do funkcji poukrywanych w menu preferuje pozostawanie przy jednym producencie. Szkoda nerwów i czasu na "rozgryzanie" menu innego producenta... :wink:
To nie u mnie... :lol: Przez ostanie 4 lata: Nokia, Sony-Erickson, Sony, Szajsung... :wink: Taka ciekawość świata do grobowej deski...
666Przyrodnik
początkujący
początkujący
Posty: 112
Rejestracja: sobota 29 paź 2011, 19:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 666Przyrodnik »

@Naj - dzięki -poczytałem ... ciekawostką jest cena wymieniona 699. miesiąc temu 799 ... obecnie 899 PLN Nieźle działa importer bo wartość zmieniana jest równocześnie u wszystkich dystrybutorów. Normalnie zmowa cenowa :lol:

PS
Mod -przepraszam i dziękuje za korektę :roll:
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

666Przyrodnik pisze:.. Normalnie zmowa cenowa ...
No wiesz...? To jest kapitalizm... :roll:
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

666Przyrodnik pisze:ciekawostką jest cena wymieniona 699. miesiąc temu 799 ... obecnie 899 PLN
Ile?! Ja niewiele więcej dałem za Mi5s, i to w salonie producenta - w przeliczeniu oczywiście ;-)
Śiaomi są specyficzne, ich nakładkę MIUI jedni uwielbiają, innych odrzuca.
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Po noszeniu dwóch telefonów zmieniłem na dual sim. łatwiej, mniej zapchane kieszenie, nie wycieraja sie bo nosze w kaburze na pasku.
Jeśli chodzi o dual sim idealnym kompromisem jest Huawei P8 lite. Przystępna cena do jakości. Koledzy mają Samsungi i narzekają, wyczerpuje sie super szybko bateria.
A w Huaweiu 13 giga masz, android, wyposażenie dośc duże, szybki telefon, intuicyjny i funkcjonalny.
Bałem sie dual simów, ale ten jest łatwy i nie sposób pomylić karty, numerów. Wysyłając lub dzwoniac wybierasz z jakiej karty. Nic bez twojej wiedzy sie nie dzieje.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Od ponad dwóch lat używam dualsima. Przez pierwsze dwa lata był to pancerny overmax ale przez okres używania wyleczyłem się z pancerności...
Teraz Huawei kupiony za 600 zł spełnia w 100% moje potrzeby.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66920
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

maverick pisze:A w Huaweiu
Małżowina ma i nie narzeka, ale ma też mój ojciec i jest coś nie teges, bo mikrofon zbiera dźwięk z głośniczka. Więc syszę swój głos w postaci silnego echa.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Znaczy się jesteś Pan głosem sumienia...swego ojca...
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66920
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Coś w ten deseń :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Ja tam w wielu telefonach słyszę swoje echo ;-)
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Brzost pisze:Ja tam w wielu telefonach słyszę swoje echo ;-)
Bo jesteś znany echocentryk... :lol:
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Naj pisze:
Brzost pisze:Ja tam w wielu telefonach słyszę swoje echo ;-)
Bo jesteś znany echocentryk... :lol:
i masz problemy z UKŁADEM, antylokalnym na dokładkę, ale żeby w kilku aparatach?

PS. to echo,pogłos w komórkowcach nie do końca spowodowane jest słabo działającym układem antylokalnym, tam inny efekt przeszkadza, ale mnie jeszcze tego na elektrotechnice nie uczyli
ODPOWIEDZ