Telefon z Dual Sim

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

zulus pisze:Czy jako użytkownik potwierdzasz to:
Cytat:
Na domiar złego smartfon, który dedykowany jest do pracy między innymi na budowie jest kompletnie nieczytelny w słońcu. Dodatkowo grube szkło Corninga sprawia, że głęboko osadzony panel patrząc pod kątem odbija wyświetlany obraz i nie wygląda to dobrze.
Nie wiem skąd "ekspert" powziął takie spostrzeżenia. Osobiście stwierdzam, że wyświetlacz jest bardzo czytelny i ma świetne kolory. Mam jeszcze smartfon służbowy Samsung Galaxy Xcover i ma on gorszy wyświetlacz. Moje lasy raczej cieniste więc słońca nie ma tam aż tak dużo.

Wychwalany w artykule CAT B15 nie ma np. latarki, a to w takim urządzeniu jest dużym nieporozumieniem. Do tego słabszy procesor i słabsza bateria. Wybierałem między B15 i Q4, wybór padł na Q4 i jestem raczej zadowolony. Gdyby przesył danych na 3G był lepszy, a aparat lepszej jakości to byłby to telefon idealny. Zlikwidowałbym też klawisze fizyczne, bo były nie autoryzowane połączenia, ale poradziłem sobie z tym włączając funkcję symbolu graficznego blokowania.

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Borsuk pisze:Wychwalany w artykule CAT B15 nie ma np. latarki, a to w takim urządzeniu jest dużym nieporozumieniem.
Wydawało mi się do tej pory, że latarka to taka aplikacja na Androida dostępna w Google Play za friko...
https://play.google.com/store/search?q= ... ght&c=apps
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

wod4

Post autor: wod4 »

Śmietan pisze:Pentagram Rebel 4.7 - kusi mnie nadal, jednak ma nieco za mało RAMu do obsługi mLasu.
Ten telefon ma 1Gb pamięci RAM.
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/pentagram/rebel4.7/
Jeśli miałbym się go czepiać, to raczej słabej baterii...
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67132
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze: latarka to taka aplikacja na Androida dostępna w Google Play
Android 4.3 wzwyż ją ma wbudowaną w system chyba. Ja mam czysty system+cyanogen i latarka jest :roll:
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

Piotrek pisze:Wydawało mi się do tej pory, że latarka to taka aplikacja na Androida dostępna w Google Play za friko...
Tak Piotrze, ale do tej aplikacji przydałaby się też odpowiednia dioda na telefonie, samą aplikacją nie poświecisz :D
To również uniemożliwia doświetlanie zdjęć - flash.

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Borsuk, Tiny Flashlight świeci nie tylko lampą aparatu ale także ekranem. I to w różnych kolorkach i odcieniach :")
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

wod4 pisze:Ten telefon ma 1Gb pamięci RAM.
Fakt, mój błąd.

Na 99% zdecydowałem się na Samsunga Galaxy s5 mini duos.
wod4

Post autor: wod4 »

Śmietan pisze:zdecydowałem się na Samsunga Galaxy s5 mini duos.
Dobry telefon. Tylko Uważaj przy samym zakupie, ten model ma wiele wersji. Niektóre nie obsługują LTE, nie mają wsparcia DLNA oraz nie mają NFC. Dlatego, gdy trafisz na dostawcę tego modelu w dużo tańszej cenie - najpierw wypytaj o wszystkie parametry telefonu.
wod4

Post autor: wod4 »

Pozwolę sobie sprowokować Cię jeszcze do zastanowienia w sprawie telefonu. Dlaczego Postawiłeś na telefon z Androidem? Ze względu na Mlas ?
Przecież do telefonu z Windowsem można zainstalować ArcPad, który ma wielokrotnie większe możliwości, jeśli chodzi o leśny GIS... :wink:
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

wod4 pisze:Niektóre nie obsługują LTE
Duos nie obsługuje. Ale szczerze? Po co mi w telefonie 150mb/s?
wod4 pisze:DLNA
Trzeba mieć jeszcze jakieś urządzenia które będą współpracować z tym standardem...
wod4 pisze:Dlaczego Postawiłeś na telefon z Androidem?
Wolę. :) Po za tym nie przepadam za M$. Mam Windowsa i starczy.
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5588
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Odświeżę temat, a nawet poszerzę :D - pytania do praktyków:
pytanie nr 1
co lepsze , jeden telefon dual sim, czy oddzielne 2 telefony - oczywiście 1 nr służbowy
pytanie nr 2
jaki dual sim polecacie (jeżeli ta opcja jest lepsza) :roll:
Awatar użytkownika
czerwonobrody
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2989
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 21:08
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: czerwonobrody »

Ja od 3 miesięcy używam Microsoftu (dawnej Nokii) 635. Wcześniej miałem Nokię 735 (z jedną kartą), więc na Windows Phone decydowałem się z premedytacją. Jestem bardzo zadowolony - dokładnie to, czego oczekiwałem. Jedyny minus to szybsze zużycie baterii - ale to oczywista oczywistość.
Głos laika na Twoim forum!
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17305
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Ja mam NOKIA XL DUAL SIM ale od dłuższego czasu używam w nim jednej karty bo co z tego że mniej noszenia ale jak się rozładuje to nie mam żadnego. A rozładowuje się, jak na moje użytkowanie, dość szybko.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zawszeć można mieć przy sobie power bank. Sprawdza się i polecam.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17305
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Teraz już mam, Mikołaj mi przyniósł :)
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

Lepiej posiadać dwa urządzenia, różnie bywa ze stanem świadomości i wredności przedmiotów martwych i można powiedzieć lub też napisać o jedno słowo za dużo;)
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5588
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

czerwonobrody pisze:Ja od 3 miesięcy używam Microsoftu (dawnej Nokii) 635. Wcześniej miałem Nokię 735 (z jedną kartą), więc na Windows Phone decydowałem się z premedytacją. Jestem bardzo zadowolony - dokładnie to, czego oczekiwałem. Jedyny minus to szybsze zużycie baterii - ale to oczywista oczywistość.
Windows odpada (w dual sim) mLas tylko na androidzie :wink:
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Blues Brothers pisze:Odświeżę temat, a nawet poszerzę :D - pytania do praktyków:
pytanie nr 1
co lepsze , jeden telefon dual sim, czy oddzielne 2 telefony - oczywiście 1 nr służbowy
pytanie nr 2
jaki dual sim polecacie (jeżeli ta opcja jest lepsza) :roll:
Odpowiadam na pytanie pierwsze: a dla kogo?
Mnie zmęczyło noszenie 2 oddzielnych, synchronizacje kontaktów pomiędzy 2 różnymi środowiskami, 2 różne ładowarki, to kupiłem 2 identyczne aparaty. Korzystałem wiele lat, wymieniając zużyte egzemplarze na nowsze. Obecnie nie do dostania, to zacząłem użytkować dual-SIMów. Sprawdzają się. Każdy z dwóch ;-)
Odpowiadam na pytanie drugie: ... ile mam jeszcze czasu? Ok. To polecam Xiaomi 5s, nakładkę MIUI w wersji global, któryś z ciemnych motywów.
Przeciętne użytkowanie bez pstrykania na włącz/wyłącz po BT/WiFi/Dane kom. (zawsze włączone, sprawdzić czy nie tramwaj) daje konieczność ładowania co 3 dni. Obie karty oczywiście cały czas aktywne, ale... jest możliwość automatycznego wyłączania karty o określonych porach (np. prywatnej, jak się chcesz w pełni pracy oddać).
Jeżeli wersja bardziej budżetowa to może Samsung J3 /DS, obsługa dwu kart IMHO nawet lepiej rozwiązana niż w Siaomi.
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Mój znajomy miał kiedyś telefon z "dual sim".
Była to stara nokia 6310 z oryginalnie włożoną kartą sim, z numerem znanym znajomym, małżonce i teściowej też zapewne.
Gdzie więc ten dual?
Ano, druga karta leżała spokojnie pomiędzy baterią, a obudową i po otwarciu obudowy można było ją zamienić z tą oryginalną, oficjalną.
Służyła ona wówczas do rozmów tylko i wyłącznie z osobami ściśle wyselekcjonowanymi, płci przeciwnej, poznanymi przeważnie w sobotę na wypadzie z kolegami.
Taki to był, ten dual...
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

RR pisze:Mój znajomy
Mówisz, że Kolega, TEN kolega?
RR pisze:z numerem znanym znajomym, małżonce i teściowej /.../ Służyła ona wówczas do rozmów tylko i wyłącznie z osobami ściśle wyselekcjonowanymi, płci przeciwnej,
A to był zapewne taki... semi-dual, skoro płci przeciwnej ;-)
ODPOWIEDZ