Ścinka drzew sąsiadujących z drogami publicznymi

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Salomodeusz
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 14 mar 2016, 23:30

Post autor: Salomodeusz »

Hej


Mam problem z zrębem przy drodze powiatowej

wg instrukcji BHP
"Zabrania się ścinki i obalania drzew znajdujących się w zasięgu linii i urządzeń
energetycznych, telekomunikacyjnych, szlaków komunikacyjnych i budynków bez
porozumienia z właścicielem lub dysponentem tych linii lub urządzeń. Prace te muszą
być wykonywane pod bezpośrednim nadzorem osób upoważnionych przez właściciela
lub dysponenta tych obiektów
" przez powiatowego zarządce dróg pow. lub starostę

Niestety obydwoje nie chcą tego nadzoru pełnić (boją sie brać na siebie jakąkolwiek odpowiedzialność, bo gdyby drzewo na kogoś spadło czy coś uszkodziło), a w związku z sprawdzanymi wymaganiami certyfikacyjnymi wszystko musi być od a do z jak w instrukcji

Jest możliwość wpłynięcia na zarządców dróg by wykazał on bezpośredni nadzór kierowania ruchem przez nas, lub ominięcia w sposób legalny instrukcji (musi być silna podstawa prawna)?

Mam też koncepcje , żeby ich zachęcić w taki sposób, że będą pełnić nadzór, jednak cała odpowiedzialność spadnie na pracujący zul pdoczas prac ścinkowych. Potrzebuje jednak pod to jakąś podstawę prawną.

Miałem koncepcje pracy w nocy (harwester może w nocy pracować) jednak to nie ten kierunek i praca nocna nie wchodzi w rachunek

Wbrew pozorom nadleśnictwo, mimo iż leży na krańcu wschodnim polski, jest silniej kontrolowane pod certyfikat, niż mówił mi kolega z zachodniego krańca
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Prace te muszą
być wykonywane pod bezpośrednim nadzorem osób upoważnionych przez właściciela
lub dysponenta tych obiektów" przez powiatowego zarządce dróg pow. lub starostę
Niech więc zarządca drogi upoważni koordynatora bhp (z ZUL) do bezpośredniego nadzoru.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
borowiak

Post autor: borowiak »

W celu formalnego załatwienia tego typu spraw należy uprzednio zgłosić w/w prace u danego zarządcy drogi powiatowej. Po otrzymaniu zgody zazwyczaj sami (po uzgodnieniu terminu) moi przeszkoleni współpracownicy (mamy około 30 osób z uprawnieniami do kierowania ruchem) po zgodnym z przepisami oznakowaniu drogi wycinamy..... Większy problem jest na drogach wojewódzkich, często chcą odszkodowania za zajęcie pasa drogowego (i to nie mało).
j24 pisze:Niech więc zarządca drogi upoważni koordynatora bhp (z ZUL) do bezpośredniego nadzoru.
To nie jest tak "hop"....
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Dokładnie jak pisze borowiak najpierw zgłoszenie później całe zabezpieczenie spływa na ciebie . Osoby do kierowania ruchem muszą być przeszkoleni u nas Str Leśna ma takie uprawnienia .
ODPOWIEDZ