praca inzynierska

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

rasiu_15
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 17 paź 2011, 08:45

praca inzynierska

Post autor: rasiu_15 »

Wtam. Potrzebuje pomocy waszej.
Bede pisal prace inzynierska: Sprzet firmy EGEDAL wykorzystywany w szkolkach lesnych.

Czy mozecie polecic jakies ksiazki odnoscnie sprzetu i odnosnie szkolek. Zakupilem ksiazke Szkolkarstwo lesne od A do Z.

Ogolnie moze ktos mialby ochote napisac mi pokolei rozdzialy... bo z tym mam problem..
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Re: praca inzynierska

Post autor: Fichtel »

rasiu_15 pisze:Ogolnie moze ktos mialby ochote napisac mi pokolei rozdzialy... bo z tym mam problem..
A może tak potem w pracy KTOŚ też będzie za "OCHOTĘ"... robić "ZA" :x

P.S. Ortografia.... :help:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Szkolnictwo sięgnęło dna...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Piotrek pisze:Szkolnictwo sięgnęło dna...
Mam tylko nadzieję Piotrze, że to jest student z tych NOWYCH wydziałów co to powstały na mundurowej fali...
Nie dopuszczam myśli o W-we, K-wie czy P-niu :D
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Oby!
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3763
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

rasiu_15 pisze:napisac mi pokolei rozdzialy... bo z tym mam problem..
Piotrek pisze:Szkolnictwo sięgnęło dna...
Nawet nie potrafię tego skomentować - ale zgadzam się z Piotrem. Skomentować też nie potrafię dokonanego wyboru literatury i niedokonanego rozpoznania tematu u producenta, sprzedawców... Rozdziały potrafię napisać, ale nie mam ochoty.
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17311
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Piotrek pisze:Szkolnictwo sięgnęło dna..
I mam obawy, że dotyczy to również tych szacownych. Patrząc na poczynania mojego dziecka "studiującego" na alma mater której mury opuściłam, jestem lekko zdegustowana.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67167
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze:Szkolnictwo sięgnęło dna...
Piortrze to nie szkolnictwo. To studenci w mule się kopią...
rasiu_15
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 17 paź 2011, 08:45

Post autor: rasiu_15 »

jakie to wszystko madre w dzisiejszych czasach:) dziekuje za pomoc, juz nie trzeba. Nie pracuje w lasach Panstwowych wiec nie musicie sie stresowac. Przeciez zeby pracowac w lasach nie trzeba miec wyksztalcenia i umiejetnosci tylko znajomosci. w jakich czasach wy zyjecia i w co wiezycie.. masakra. Mozna znamknac bo szkoda nerwow.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

No tak. To, że gość będzie "inżynierem" nie w lasach ma mnie pocieszyć i uspokoić...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Piotrek pisze:No tak. To, że gość będzie "inżynierem" nie w lasach ma mnie pocieszyć i uspokoić...
:)
Piotrek spokojnie - nie ma szans!!! - "Rozdziały" napisze w złej kolejności i nie obroni :)
:)
Zresztą z taką stylistyką i ortografią...
:)
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67167
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kurna, a potem jeden z drugim narzeka, że un enrzynier, a do pracy go nie pszyjmujom i fżystko pszez tyn żunt, kómónistuf, rzyduf i sóliternoźć :twisted:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Fichtel pisze:Zresztą z taką stylistyką i ortografią... :)
Fichtel, po pierwsze - z taką stylistyka i ortografią doszedł do pracy inżynierskiej. Znaczy się ukończył podstawówkę, gimnazjum, zdał maturę i przebrnął ileś lat studiów. Po drugie - gdy czytałem pisma, notatki służbowe lub wyjaśnienia już obronionych inżynierów (albo mgr inż.) to włos się jeżył na głowie i trzeba niezłej ekwilibrystyki umysłowej aby zrozumieć co tak naprawdę chciał nam powiedzieć autor. "Kwiatki" stylu, niegdyś wyśmiewane jako wyimki z protokołów MO, są na porządku dziennym...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3763
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

rasiu_15 pisze:Przeciez zeby pracowac w lasach nie trzeba miec wyksztalcenia i umiejetnosci tylko znajomosci
Zatem nie rób pracy - po co Ci problem z pisaniem rozdziałów na które nie masz ochoty?
rasiu_15 pisze:w jakich czasach wy zyjecia i w co wiezycie.. masakra
Ja pracuję w czasach, gdy znajomości pełnią coraz mniejszą rolę. Wierzę, że nadejdzie (powróci) taki dzień, że osoby piszące pracę naukową będą miały jako takie pojęcie na temat swej pracy i ogólne wiadomosci o pisaniu prac naukowych.

Tobie życzę więcej wiary we własne siły w poszukiwaniu informacji - choćby pozycji mówiących o tym jak pisać pracę inżynierską (tam dowiesz się jakie rozdziały winny się tam znaleźć... niestety będzie to napisane ogólnie i żeby przełożyć na twój temat trzeba będzie dodać parę własnych słów).
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

crocidura pisze:choćby pozycji mówiących o tym jak pisać pracę inżynierską
Np. takie cos: http://www.cs.put.poznan.pl/csobaniec/e ... sacmgr.pdf czy też "źródło" tego tekstu: http://www.cs.put.poznan.pl/mdrozdowski ... k_mgr.html

Poza tym gdy wpiszesz w Google frazę "jak pisać prace inżynierskie" to na pierwszych pozycjach "wyskoczą" linki do firm, które za niewielką opłatą napiszą pracę za Ciebie.

PS. Szczerze mówiąc to miałem ochotę zaproponować Ci odpłatne napisanie tej Twojej pracy i posłużenie się którąś z tych firm, bez Twojej wiedzy (doliczając moją prowizję :wink: ) ale jakoś nie mogłem się przemóc. No bo co by sobie o mnie znajomi z forum pomyśleli?

PPS. A, byłem prawie pewien, że gdy zaczniemy temat pieniędzy to natychmiast zamilkniesz :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

rasiu_15
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 17 paź 2011, 08:45

Post autor: rasiu_15 »

hahhaahahahahah tylko tyle wam napisze. bo to wszystko nie ma sensu.... :) dzieki jeszcze raz za pomoc;) Widac ze wszystkie rozumy pozjadaliscie:) Oczekiwalem odrobine pomocy, jesli jest wam ciezko to nie musicie tu nawet nic komentowac. Dziwne ze jestem taki osiol a skonczylem 4lata studiow, technikum lesne itd itd.. Wiec chyba taki glupi nie jestem, zawodowy i mature zdalem a wiele osob nie. wiec prosze was bez zbednych komentarzy.

Chcialem pomocy gdzyz nie ma zadnej pracy inzynierskiej o szkolkach lesnych w necie itd. a chcialbym to zrobic dobrze, miec jakies podstawy i wzor. ale co tam, wy wszystko wiecie lepiej:) narazie;)

crocidura a jezeli Ty zyjesz w czasach gdzie znajomosci sie nie licza itd. to moja rada jest jedna- obudz sie;] wiem cos o tym i tyle. mam wielu znajmych w lasach i wiem jak jest, nawet na swoim przypadku. Dzieki Bogu juz nie mam doczynienia z lasami i bardzo sie z tego ciesze.. rodzinna firma i tyle.
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Wow, no czapki z głów po prostu.
Sorki, nie mogłem się powstrzymać.
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

rasiu_15 pisze:Dziwne ze jestem taki osiol a skonczylem 4lata studiow, technikum lesne itd itd.. Wiec chyba taki glupi nie jestem, zawodowy i mature zdalem a wiele osob nie.
W czasach niżu demograficznego to chyba marny wyczyn... :wink:
rasiu_15 pisze:Chcialem pomocy gdzyz nie ma zadnej pracy inzynierskiej o szkolkach lesnych w necie itd. a chcialbym to zrobic dobrze, miec jakies podstawy i wzor. ale co tam, wy wszystko wiecie lepiej:) narazie;)
Ten wpis (pomijając ortografię) utwierdza mnie tylko w przekonaniu słuszności mojego zdania. :D
rasiu_15 pisze:... gdzyz nie ma zadnej pracy inzynierskiej o szkolkach lesnych w necie ...
Żenada - ja pisząc pracę siedziałem 2 tygodnie od rana do nocy w krzakach mierząc drzewa...
I taki durny byłem - może w NECIE były już pomiary albo gotowce... :x
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Ciekawe co to STUDIA LEŚNE...?
4-letnie...
Np. SGGW inżyniera "ma" w systemie 3,5-rocznym...
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Wujek Tułowice
leśniczy
leśniczy
Posty: 614
Rejestracja: niedziela 29 sie 2010, 23:05
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: Wujek Tułowice »

Koleś, w tym roku również się bronie ale powiem jedno - zachowujesz się jak zwykły kretyn......
Prosić o pisanie rozdziałów pracy? Nie wiedzieć co ma się w niej znajdować? Szukać gotowców na necie?
Z choinki się urwałeś?

Ps. Też nie mogłem się powstrzymać :x
ODPOWIEDZ