ROD - zatwierdzanie.

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:niezwłocznie
Nie oznacza "natychmiast". :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Oczywiście... Dzięki temu nie trzeba odbierać drewna codziennie na koniec dniówki jak chcieli niektórzy... :roll: Jeśli jednak jest to drewno wprowadzone już do ROD to trudno jakąś tam zwłokę w transferze obronić... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Lis nie dolisek, już bardziej idiotyczny hej ustaleń to dawno nie widziałem..
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:trudno jakąś tam zwłokę w transferze obronić...
W takim razie wróćmy do prawnej definicji terminu "niezwłocznie". Jest to pojęcie nieostre, najczęściej w polskim prawie dyskutowane. W orzecznictwie przyjęto, że terminu "niezwłocznie" nie należy utożsamiać z terminem natychmiastowym, termin "niezwłocznie" oznacza bowiem termin realny, mający na względzie okoliczności miejsca i czasu. Pojęcie "niezwłocznie" jest zatem rozszyfrowywane na podstawie wszystkich okoliczności sprawy, a przede wszystkim w oparciu o sytuację osoby zobowiązanej do wykonania określonej czynności prawnej w takim właśnie terminie.
Taki oto przykład znalazłem:
W glosie do uchwały SN z dnia 19 maja 1992 r. (sygn. akt III CZP 56/92), K. Korzan zaznaczył, że "niezwłoczność oznacza konieczność respektowania czasu potrzebnego dłużnikowi do zabezpieczenia prawidłowego wykonania zobowiązania. Długość tego czasu zależna jest od istniejących w obrocie cywilnym stosunków w odniesieniu do skonkretyzowanego zobowiązania. Czasu potrzebnego do niezwłocznego wykonania zobowiązania nie da się oznaczyć sztywno określoną liczbą dni czy tygodni. Przyjmuje się, że w sytuacjach typowych, gdy dłużnik dokonuje prostych czynności polegających na zwykłym przeliczeniu towaru, sprawdzeniu faktury jako dokumentu rozliczeniowego, wysłaniu należności przekazem pocztowym, na dokonanie tych czynności z reguły wystarcza dłużnikowi około dwóch tygodni".
Odniesienie tego do sytuacji z ROD pozostawiam ci do samodzielnego przemyślenia. :wink: Pamiętaj tylko, że rozpatrujesz sytuację gdy istnieje wewnętrzny przepis:
Lis nie dolisek pisze:że ROD nie może być transferowany w dniu sporządzenia
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze:rozpatrujesz sytuację gdy istnieje wewnętrzny przepis:
Oczywiście... i to mnie najbardziej bawi, gdyż pewien pan, który od niedawna nie pracuje zgłaszał takie przypadki jako karygodne, a nawet wołające o pomstę do nieba. On je wręcz wykrywał i ujawniał!!! :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2620
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Lis nie dolisek gdzie to jest zapisane w jakim dokumencie? Byłem w komisji nadleśnictwa w celu ustalenia regulaminu obiegu dokumentów i takie wytyczne nie są mi znane chyba że to wytyczne Twojego RDLP.
Lis nie dolisek
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 lis 2015, 19:10
Lokalizacja: Gdzieś z Polski

Post autor: Lis nie dolisek »

Tak niezwłocznie wprowadzone na ROD, ale jak robione sa RODY codziennie a jest taka sytuacja to ROD dzisiejszy wysyłasz po określonym czasie a ten który jest dopiero co sporządzony nie zaznaczas do transferu, bo musi być wydrukowany i odczekać swoje dni.
A jak jest w innych dyrekcjach proszę podzielić się uwagami, a jak robicie RODY bezpośrednio i transferujecie to po jakim czasie można wysyłać drewno.
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1023
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

Z odwlekaniem transferu to przegięcie. U nas drewno musi tylko "odleżeć" na stanie co najmniej 2 dni robocze zanim zostanie sprzedane. W sytuacjach wyjątkowych można drewno wywieźć wcześniej, ale po kontroli na gruncie.
I'm going off the rails on a crazy train
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Zakładając że drewno schodzi na pniu klient zabiera niemalże spod piły. To co wtedy?
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Lis nie dolisek pisze:... a ten który jest dopiero co sporządzony nie zaznaczas do transferu, bo musi być wydrukowany i odczekać swoje dni
Tak wyglądają interpretacje jednego z najdurniejszych przepisów z jakimi trzeba się w korpo potykać. W trzydniowe przeleżenia to można się było bawić dekadę temu jak pozyskanie było kilka razy mniejsze. Obecnie tygodniowo odbiera i wywozi się ładnych parę setek kubików, a przeleżenie to tylko dodatkowe utrudnienie. Jakby i tak ich było mało ...
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kredek... Spróbuj znaleźć gdzieś taki przepis. Ja nie szukałem, ale mówiono mi, że on nie istnieje jest to zależne wyłącznie od nadleśnego. Zy tak jest na pewno tego nie wiem.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Istnieje czy nie - RWDe :P
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Capricorn pisze:Kredek... Spróbuj znaleźć gdzieś taki przepis. Ja nie szukałem, ale mówiono mi, że on nie istnieje jest to zależne wyłącznie od nadleśnego. Zy tak jest na pewno tego nie wiem.
Istnieje. Jeśli go wprowadzi nadleśniczy. 8)
U nas ROD-y transferujemy niezwłocznie. Natomiast z wydatkiem / sprzedażą czekamy 3 dni od transferu. Chyba że drewno zostanie skontrolowane bądź uzyskamy zgodę IN (wpisywaną w specjalną kontrolkę).
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

j24 pisze:Istnieje. Jeśli go wprowadzi nadleśniczy.
Otóż to... Dawno temu któryś inspektor zapytał o przelegiwanie drewna któregoś nadleśnego, nadleśny uznał, że pewnie jest jakiś zapis, którego nie zna, przekazał info, że kontrolujący o to pyta i znienacka jak grzyby po deszczu zaczęły się stosowne zapisy w nadleśnictwach pojawiać ku uciesze kontrolujących, bo skoro zapis jest, to jest co kontrolować i... usterkować na wyłączne życzenie nadleśniczego. Ot takie perpetum mobile. Szacun dla inspektorów za pomysłowość w kreowaniu sobie latwo sprawdzalnej roboty... :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2620
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

U nas drewno jedzie od razu i z ROD em nie czekamy . Poprzedni nadleśniczy zniósł zapis o 3 dniowym czasie do kontroli ,oprócz drewna pozyskanego samowyrobem oraz S4 PKS . Ułatwiło to bardzo zbyt drewna .
Lis nie dolisek
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 lis 2015, 19:10
Lokalizacja: Gdzieś z Polski

Post autor: Lis nie dolisek »

Po wypowiedziach można stwierdzić że są w innych jednostkach zasady ograniczania sprzedaży drewna bezpośrednio po pozyskaniu, a jak jest w wytycznymi ogólnymi, nie mam nic przeciwko takim zapisom, tylko trzeba uważać przy pracy i ciagle o tym myśleć przykład mamy do pozyskania i odbioru 100 m3 W Brzozy i w poniedziałek idziemy odbierać jest pozyskane 23 m3 odbieramy i sporządzamy ROD który możemy wysłać w środę, w środę idziemy odebrać i mamy 14 m3 ale ten rod z środy możemy wysłać w piątek, w czwartek przyjeżdza odbiorca i się ładuje niestety na mygle po zrywce są sztuki z poniedziałku i środy te z środy sa na piątek a mamy czwartek, dlatego trzeba uważać i pamiętać że jako pracownicy LP gospodarujemy majątkiem skarbu państwa i niestety trzeba na każdym kroku uważać bo pamiętajmy że działania na szkodę skarbu państwa mogą być poważne.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Lis nie dolisek pisze:w czwartek przyjeżdza odbiorca i się ładuje niestety na mygle po zrywce są sztuki z poniedziałku i środy
Bo trzeba myśleć i mygły układać ROD-ami a nie jak leci. Do szkół nie chodził? :lol: :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Piotr jak długo już nie pracujesz?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kredek ironii nie wyczułeś... :wink:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Ja to bym mygły /stosy układał dniami tygodnia :)
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
ODPOWIEDZ