ROD - zatwierdzanie.

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
juniperus
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 357
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 21:17
Lokalizacja: to widać

ROD - zatwierdzanie.

Post autor: juniperus »

Witam
Czy u Was na wydruku ROD w pozycji zatwierdził ktoś się podpisuje? Jeśli tak, to kto?
Na marginesie - u nas ROD-y są drukowane.
Pozdrawiam
juniperus (but not communis :) )
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Owszem, po zdaniu do biura podpisują głównie Z-ca.

A tak na marginesie - nie ma opcji rezygnacji z wydruku ROD. Ktoś kto tak kombinuje może się tragicznie przejechać.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

U nas podpisuje się wyłącznie leśniczy. ROD-y wg zarządzenia nadleśniczego mają leżeć w kancelarii leśnictwa.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Na koniec miesiąca zdajemy RODy do biura nadleśnictwa.
W pozycji zatwierdził podpisuje się zastępca nadleśniczego.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Teo pisze:Owszem, po zdaniu do biura podpisują głównie Z-ca.
Capricorn pisze:U nas podpisuje się wyłącznie leśniczy.
j24 pisze:W pozycji zatwierdził podpisuje się zastępca nadleśniczego.
A kto wykonuje "Global"? Bo tak de facto to jest zatwierdzenie...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze:A kto wykonuje "Global"?

U nas pracownik DT. Jako, że nie ma informacji w zarządzeniu generała gdzie papier (ROD) ma być, to jest u tego, kto sporządził dokument. W nadleśnictwie jest WOD, którego okładki podpisuje leśniczy i globalujący.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Capricorn pisze:
Piotrek pisze:A kto wykonuje "Global"?

U nas pracownik DT. Jako, że nie ma informacji w zarządzeniu generała gdzie papier (ROD) ma być, to jest u tego, kto sporządził dokument. W nadleśnictwie jest WOD, którego okładki podpisuje leśniczy i globalujący.
U nas WOD jest tylko w formie elektronicznej.
Papieru w ogóle nie drukuje się.
Z globalowaniem to nie jest tak prosto. Ale jako że w zarządzeniu stoi, że robi to kierownictwo, to globaluje zastępca nadleśniczego, a w razie jego nieobecności nadleśniczy.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Tak, global to w zasadzie funkcje dla kierownictwa i u nas tylko tak to idzie.

ROD zdajemy na bieżąco. Nie ma obowiązku drukowania WOD, chociaż są leśniczowie, którzy życzą sobie drukowania.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

j24 pisze:U nas WOD jest tylko w formie elektronicznej.
A jak to się ma do zarządzenia nr 67 generała? Coś się zmieniło, bo mam w punkcie 13 napisane, że WOD leży w nadleśnictwie w wersji papierowej?
tu jest zarządzenie mówiące, że ROD ma leżeć w kancelarii leśnictwa. Jest z marca br.
Jest też zapis, że nie trzeba WOD-u drukować, jednocześnie napisano, że funkcjonowanie pozostawia się bez zmian, więc nie rozumiem - trzeba, czy nie trzeba go drukować :) To nowość od tego roku :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Skoro napisano "wyłącznie w formie elektronicznej" to zwolniono z konieczności drukowania.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

No tak, jednak nie dokonano odpowiedniej adnotacji w tabeli. W zarządzeniu 15 dołożono jedynie pozycję "ROD", której wcześniej nie było i według niej ów ROD należy przechowywać w leśnictwie w wersji papierowej, zaś elektronicznej w nadleśnictwie. Tematu WODu nie poruszono, więc zostaje po staremu. Tak to rozumiem, wszak napisano, że "tworzy" się wyłącznie w wersji elektronicznej, a nie ma mowy jak się go "przechowuje". W ostatnim zdaniu napisano, że funkcjonowanie pozostawia się bez zmian, co można rozumieć, że poza RODami nie ma żadnych zmian, czyli ważne jest zarządzenie 67 nakazujące jednak przechowywać wersję papierową WOD w nadleśnictwie.
Ja też "tworzę" ROD w rejestratorze, a więc elektronicznie i tak je do nadleśnictwa przesyłam, natomiast potwierdzenie tworzenia drukuję i przechowuję na papierze. Nie wiem, czy nie zagmatwałem :?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:Nie wiem, czy nie zagmatwałem :?
No właśnie zagmatwałeś. :) Skoro się go tworzy w wersji elektronicznej, to system jakby ze swojej funkcjonalności go "przechowuje" Nie ma potrzeby jego dodatkowego przechowywania (archiwizowania), tym bardziej, że z definicji jest to dynamiczny zapis w bazie, zawsze przechowujący taki stan dokumentu jaki powstał po ostatniej zapisanej operacji a nie wersje pierwotną, powstałą zaraz po globalizacji ROD.
Gdyby istniała potrzeba stwierdzenia co zawierał w momencie utworzenia to mamy przechowaną wersję dokumentu źródłowego - ROD.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Z tego co wiem, to ostatnie zarządzenie DGLP "o dokumentach" wymogło i dało czas nadleśniczym na wprowadzenie własnych - wewnętrznych regulacji. Zdaje się, że do końca tego roku.

Jeśli jestem w błędzie to proszę poprawcie mnie.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze:Nie ma potrzeby jego dodatkowego przechowywania (archiwizowania)
Owszem, jednak według mnie powinno się dopisać info, że WOD, przechowuje się w formie elektronicznej, w chwili zmiany zarządzenia. Znając zapędy leśnego działu kontroli, co jeden to inaczej zinterpretuje taki zapis jaki jest obecnie.
j24 pisze:Zdaje się, że do końca tego roku.
Tak, z tym, że niektórzy zrobili to przed marcem i chyba stąd różne zapisy dotyczące RODów
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

No to ja trochę namieszam . ROD u mnie jest drukowany na papierze ale przechowywany w nadleśnictwie razem z Historia pracy . ROD nie musi być podpisywany do zatwierdzenia bo DT jak go globaluje staje się elektronicznym podpisem tak jakby szefa . Kwity , asygnaty i inne dokumenty są tylko w formie papierowej i tylko w nadleśnictwie . Skąd to się bierze . Otóż leśniczówka nie ma archiwum i nie może archiwizować tych dokumentów .
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kuna lesna pisze:ROD nie musi być podpisywany do zatwierdzenia bo DT jak go globaluje staje się elektronicznym podpisem tak jakby szefa
No to tak jak u nas :)
Kuna lesna pisze:asygnaty i inne dokumenty są tylko w formie papierowej i tylko w nadleśnictwie
Ale że jak papierowej? Nie tworzycie asygnat i kwitów w rejestratorach, czy chodzi ci o to, że sporządzacie dokumenty bez kopii dla leśniczego?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Kuna lesna pisze:Otóż leśniczówka nie ma archiwum i nie może archiwizować tych dokumentów .
Bo też i żadna leśniczówka nie ma archiwum. Nie musi. Żadne, wydzielone z innego tworu nadrzędnego, biuro nie ma własnego archiwum. Takie archiwum ma właśnie owa jednostka, której biuro stanowi część (w przypadku leśniczówki - nadleśnictwo). I tam powinny trafić dokumenty, które wymagają archiwizacji.

PS. Rozróżnijmy też "przechowywanie" i "archiwizację" dokumentów. To są dwie różne (choć w potocznym rozumieniu - tożsame) operacje.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Niestety ROD muszą być podpisywane odręcznie przez tego czyim numerem adresowym dokonuje się globalu. Użycie funkcji global nie jest podpisem elektronicznym w rozumieniu ustawy o podpisie elektronicznym. Nie myliłbym też przechowywania kopii dokumentów rozchodowej i przychodowej w kancelarii leśniczówki z archiwizacją oryginałów w archiwum zakładowym.
Renifer
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 12 sty 2012, 12:54
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Renifer »

U mnie jest tak. ROD, KW i AS wraz z historią pracy jest wydrukowany i dostarczany do N-ctwa gdzie jest podpinany do protokołu importu. ROD jest w 1 egzemplarzu, podpisany przez l-czego. Protokół importu podpisuje DT oraz Z-ca N-czego. Kopie AS i KW są również w l-czówkach. ROD wraz z historią (podpisaną przez l-czego i IN) i protokołem jest przekazywany do archiwum.
uva uvam vivendo varia fit
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A moje zdanie jest takie - nie próbujmy wdrażać biurokratycznych zasad rodem z XVIII stulecia do rozwiązań wieku XXI. Należy całkowicie odrzucić zasadę zatwierdzania dokumentu, przez przełożonego. Toć to jest nie kwestia kontroli działania podwładnego tylko poddawanie w wątpliwość jego kwalifikacji do działań jakie mu poleciliśmy...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ