mieszkania LP - rozwiązania na przyszłość

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lastel

Post autor: lastel »

Kupiłem dom , jestem zadowolony ale LP też na ntym zrobiły interes . Dlatego uważam ,że wszystkie mieszkania powinny zostać sprzedane , a przede wszystkim powinno wstrzymać się z budową nowych .
ZZ zawodowe niech walczą o równość w tym temacie . LP mają jeszcze dużo innych zbędnych nieruchomośći , no i tereny nadające się na działki budowlane .
Skrzacik pisze:Tyle nagle gadania o sprzedaży mieszkań i nowych mundurach, że ani chybi szykuje się cichaczem kolejna nowelizacja ustawy w sprawie dodatkowych wpłat do budżetu
Słyszałem o lepszym pomyśle na rozbiór LP . Lasy leśnicy niech sobie mają , nich je hodują , ochraniają , zachowują narodowy charakter ale pozyskanie drewna i sprzedaż drewna niech oddadzą firmom zewnętrznym tzw spółkom córkom :D , mniej więcej jak na kolei . Tak w skrócie :D .
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

nih6 pisze:normalni ludzie biorą kredyty po 300-500tys, kupują mieszkania/dom, idą na swoje. A w LP tylko roszczeniowe postawy, a jak sprzedają to albo za drogo, albo za mało metrów działki...
Chyba coś komuś umyka. Patrząc na te kolumienki będące prognozami odejść w najbliższych latach na emerytury można przyjąć, że całkiem spora liczba osób nie miała w życiu dużych szans na te kredyty i pójście na swoje. I to chyba o takie osoby w tej dyskusji chodzi, a nie o 30letnich byków z 5 letnim stażem gardłujących, że im się należy.
Kwestie kto kupił, lepiej czy gorzej omijam bo wiem, że sprawiedliwość, zwłaszcza ta leśna to pusty frazes. :)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77791
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

lastel pisze:mniej więcej jak na kolei
... i taki sam burdel, jak na PKP? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

że całkiem spora liczba osób nie miała w życiu dużych szans na te kredyty i pójście na swoje. I to chyba o takie osoby w tej dyskusji chodzi
Oto dokładnie chodzi. Właśnie o to.
nih6 pisze:normalni ludzie biorą kredyty po 300-500tys, kupują mieszkania/dom, idą na swoje. A w LP tylko roszczeniowe postawy, a jak sprzedają to albo za drogo, albo za mało metrów działki...
Co za bzdury o "normalnych ludziach."

Po pierwsze ten kto zdecyduje się na poważne zobowiązanie finansowe to musi po prostu w miarę przyzwoicie zarabiać albo mieć dodatkowe źródła przychodu a po drugie musi mieć pewność stabilności zatrudnienia w LP - a z tym to niestety jest różnie, czasy kiedy to było się na stanowisku po 20-30 lat stają się już tylko wspomnieniem.

A co do "roszczeniowych postaw" to już napisałem. Niewiele już brakuje żeby prywatne dyskusje w których jedna strona (z zabezpieczoną nieruchomością)rzuca drugiej o "postawie roszczeniowej" kończyły się wybiciem jej zębów.
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

drwalnik pisze:
lastel pisze:mniej więcej jak na kolei
... i taki sam burdel, jak na PKP? ...
Jeszcze gorzej niż burdel.
nih6
początkujący
początkujący
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek 16 cze 2008, 14:02
Lokalizacja: .......

Post autor: nih6 »

kolorowe kredki pisze:
Chyba coś komuś umyka. Patrząc na te kolumienki będące prognozami odejść w najbliższych latach na emerytury można przyjąć, że całkiem spora liczba osób nie miała w życiu dużych szans na te kredyty i pójście na swoje.
LOL, no to nie wiem co kto robił przez pół życia jak za darmo mieszkał w mieszkaniu służbowym i nie potrafił odłożyć kasy na prywatne mieszkania. Fakt, mało jest leśniczych czy podleśniczych którzy mają łeb na karku i potrafili zbudować dom/kupić mieszkanie, lecz na szczęście kilkunastu znam. Nie rozumiem, dlaczego trzeba wspierać niedorajdów.
A co do sprzedaży mieszkań, fakt powinny być sprzedane jak najszybciej, ale na wolno rynkowych zasadach, a nie za pół darmo (przecież to rozkradanie majątku państwowego :D )
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

LOL, no to nie wiem co kto robił przez pół życia jak za darmo mieszkał w mieszkaniu służbowym i nie potrafił odłożyć kasy na prywatne mieszkania.
Jak się pracowało przez pół życia za pieniądze z niższej stawki punktacji, płaciło się za studia jednego i drugiego małżonka, utrzymywało i płaciło za leczenie rodziców na emeryturach/rentach, płaciło raty za auto wspierało edukację dzieci i parę takich innych to nic dziwnego że jakoś ci ludzie nie mogli sobie bardzo pozwolić na branie nie wiadomo jakiego kredytu i budowanie rezydencji.

Jakby niektórzy autorzy tak dennych komentarzy świadczących o bezmózgowiu urodzili się wcześniej za tego PRL to może by zrozumieli jak istotną zdobyczą socjalną i praktycznym składnikiem uposażenia pozwalającego się w tamtych warunkach utrzymać były mieszkania to może by nie pisali takich bzdetów.

Moralność cwaniaczka, który miał z górki, mamcia z tatusiem i rodzina załatwili technikum i studia a wujek od razu potem staż, etat, mieszkanko i kolejne podwyżki/awanse ;/

A potem jakieś zdziwienie że o kimś piszą w internecie a kogoś innego "kto miał łeb" odwołują/zamykają.
nih6
początkujący
początkujący
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek 16 cze 2008, 14:02
Lokalizacja: .......

Post autor: nih6 »

hehe, a skąd wiesz jak ja miałem i co mam? akurat cwaniaczków po tatusi staram się piętnować, ale przecież wielka leśna rodzina w tym ZZ uznają, że tacy mają pierwszeństwo w LP.
Sorry, ale znam sporo starych leśników, którzy zaczynali w PRL, zarabiają 2x więcej niż ja stanowisku leśniczego, mają mieszkania służbowe, no ale jak się ma pusto w głowie i wydaje się kasę na samochody co palą 12-15litrów i inne szpanerskie fanty to nie dziwię się, że zostają z ręką w nocniku.
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

hehe, a skąd wiesz jak ja miałem i co mam?
A skąd wiesz jak inni mieli i co mają - poza tymi których znasz ?
Sorry, ale znam sporo starych leśników, którzy zaczynali w PRL, zarabiają 2x więcej niż ja stanowisku leśniczego.
Może tak się składa, że mają większy staż pracy i większe doświadczenie w pracy od ciebie ?
mają mieszkania służbowe, no ale jak się ma pusto w głowie i wydaje się kasę na samochody co palą 12-15litrów i inne szpanerskie fanty to nie dziwię się, że zostają z ręką w nocniku.
Zazdrość, która zalewa rozum jest niebezpieczna - prowadzi do całkowitej bezmyślności.
kolorowe kredki pisze: I to chyba o takie osoby w tej dyskusji chodzi, a nie o 30letnich byków z 5 letnim stażem gardłujących, że im się należy.
:)
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Teo pisze: Jakby niektórzy autorzy tak dennych komentarzy świadczących o bezmózgowiu urodzili się wcześniej za tego PRL to może by zrozumieli jak istotną zdobyczą socjalną i praktycznym składnikiem uposażenia pozwalającego się w tamtych warunkach utrzymać były mieszkania to może by nie pisali takich bzdetów.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Ale poziom dyskusji...

Mniemam, że Pan Teo to rocznik 50-60 ubiegłego wieku
Tak się składa, że mój ŚP Ojciec w "tych" czasach był leśniczym i np. w latach 80-tych zarabiał mniej niż sprzątaczka w firmie włókienniczej a robotnik co pracował piłą i do tego "miał spały". To "brał wypłatę" 10x większą od Ojca...
I jakoś Rodzice wykształcili trójkę dzieci, Zbudowali dom... Ba nawet Syrenę kupili :wink:

Ale to pewnie CWANIAKI BYŁY
:D :D :D :D :D :D :D :D :D


PANIE Teo Pańskie argumenty są a'la koń dorożkarski
A na takie dolegliwości to w tamtych czasach np. w USA to prozak przepisywali...
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Mniemam, że Pan Teo to rocznik 50-60 ubiegłego wieku
Tak się składa, że mój ŚP Ojciec w "tych" czasach był leśniczym i np. w latach 80-tych zarabiał mniej niż sprzątaczka w firmie włókienniczej a robotnik co pracował piłą i do tego "miał spały". To "brał wypłatę" 10x większą od Ojca...
I jakoś Rodzice wykształcili trójkę dzieci, Zbudowali dom... Ba nawet Syrenę kupili :wink:
Szokujące domniemania na temat mojego rocznika. Takoż wstrząsająca historia rodzinna. Co to za szok dla innych leśnych emerytów. Klękajcie narody ! :shock:
PANIE Teo Pańskie argumenty są a'la koń dorożkarski
A na takie dolegliwości to w tamtych czasach np. w USA to prozak przepisywali...
Argumenty są właściwe - czego nie można powiedzieć o twoim poziomie i percepcji (gdzieś w okolicach stanów dolnych Ferdzia Kiepskiego lub jeszcze niżej)
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Teo pisze:Argumenty są właściwe - czego nie można powiedzieć o twoim poziomie i percepcji (gdzieś w okolicach stanów dolnych Ferdzia Kiepskiego lub jeszcze niżej)
:) :) :) :)

A ja POZDRAWIAM!!!

P.S. Kultura "dysputy" wymaga aby szanować adwersarza pisząc np.
Teo pisze:... twoim ...[/b]
jednak Wielką Literą... :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
lastel

Post autor: lastel »

lastel pisze:Słyszałem o lepszym pomyśle na rozbiór LP . Lasy leśnicy niech sobie mają , nich je hodują , ochraniają , zachowują narodowy charakter ale pozyskanie drewna i sprzedaż drewna niech oddadzą firmom zewnętrznym tzw spółkom córkom , mniej więcej jak na kolei . Tak w skrócie .
Będzie to skok na całą kasę LP przez kolesi polityków . :)
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Fichtel pisze:P.S. Kultura "dysputy" wymaga aby szanować adwersarza pisząc np.
Teo pisze:... twoim ...[/b]
jednak Wielką Literą... :wink:
Ależ oczywiście Monsieur. Wielką jak koń dorożkarski.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Proszę bez wycieczek osobistych! :!:
Rozumiem, że upał jeszcze podgrzewa temperaturę dyskusji, ale proszę o umiar i właściwy poziom wypowiedzi.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

:)
Podsumowując
wg. zasad zarządzania: Są ludzie do rządzenia i bycia rządzonymi.
i widać jest tak, że:
Jedni mają mieć a drudzy mają być...
:wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
nih6
początkujący
początkujący
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek 16 cze 2008, 14:02
Lokalizacja: .......

Post autor: nih6 »

Teo pisze:
Zazdrość, która zalewa rozum jest niebezpieczna - prowadzi do całkowitej bezmyślności.

:)
:D kto tu komu zazdrości? chyba Ty nie możesz przeżyć tego,że są na tym świecie ludzie, którzy potrafią sobie radzić i nie wyciągają ręki z pretensjami po państwowe ;-)
rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2298
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

PGR-y, WP, Kolej, Oświata i wiele innych profesji załatwiło sprawę mieszkań jednym pociągnięciem. Nikt nie krzyczał, nikt nie płakał nad majątkiem SP, zrobili to i już. U nas natomiast jak "pies ogrodnika". Obrońcy majątku SP najpierw sami się uwłaszczyli a teraz udowadniają jakie to ważne aby pozostałe mieszkania pozostały, bo "głupi" naród nie będzie mógł trafić w miejsce gdzie kupi drewno. Panowie, trochę wyobrażni. Jakbyście zapomnieli to przypominam - mamy rok 2014. Analfabetyzm zlikwidowany. Światło w każdym domu. Samochody zamiast furmanek. Ocknijcie się!!! Padło tutaj aby sprzedać wszystko "na wolnorynkowych zasadach". Zgadzam się jednak pod jednym warunkiem. Unieważnić dotychczasowe sprzedaże i objąć jednakowymi zasadami. Wykonalne? Nie! Szczytem głupoty są tu wypowiedzi "nih6". Komentować ich nie będę gdyż wiem że to tak jakby siać bawełnę na Grenlandii.
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

rutas pisze:PGR-y, WP, Kolej, Oświata i wiele innych profesji załatwiło sprawę mieszkań jednym pociągnięciem. Nikt nie krzyczał, nikt nie płakał nad majątkiem SP, zrobili to i już.
Dokładnie.
rutas pisze:U nas natomiast jak "pies ogrodnika". Obrońcy majątku SP najpierw sami się uwłaszczyli a teraz udowadniają jakie to ważne aby pozostałe mieszkania pozostały, bo "głupi" naród nie będzie mógł trafić w miejsce gdzie kupi drewno.
Dokładnie.
rutas pisze: Padło tutaj aby sprzedać wszystko "na wolnorynkowych zasadach". Zgadzam się jednak pod jednym warunkiem. Unieważnić dotychczasowe sprzedaże i objąć jednakowymi zasadami.
Dokładnie.
rutas pisze:Szczytem głupoty są tu wypowiedzi "nih6".
Dokładnie.
rutas pisze:Komentować ich nie będę gdyż wiem że to tak jakby siać bawełnę na Grenlandii.
Dokładnie.
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Argon pisze:
rutas pisze: Padło tutaj aby sprzedać wszystko "na wolnorynkowych zasadach". Zgadzam się jednak pod jednym warunkiem. Unieważnić dotychczasowe sprzedaże i objąć jednakowymi zasadami.
Dokładnie.
Najlepiej dekretem PKWN-u... :]
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
ODPOWIEDZ