Zarządzenie DGLP w sprawie szacunków brakarskich.

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Dziękuję za podpowiedź. Jak już napisałem sie domyśliłem, aż głupio było o takie pytać...
Co do M pytam, bo pracując w dwu jednostkach nigdy nie podawaliśmy.
Myślę, że to bardziej się tyczy np. w drugim piętrze grabowym, gdzie mamy witki cienkie a wysokość w zasadzie podajemy do końca pędu szczytowego.
Capricorn pisze:Właśnie sobie dla pewności wyświetliłem plan pozyskania dla sortymentów M. Wyobraź sobie, że tam, gdzie go nie zaplanowałem w Brakarzu sortymentów z grupy M nie ma. To znaczy, że system sam niczego nie przyjmuje.
Czyli w zasadzie będzie trzeba "choćby pioruny biły" wykazać, jeśli zaplanowaliśmy
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

A samowyrobników na gałęziówkę nie masz? :?:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Mam i rębak też na zrębach.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67138
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

maverick pisze: Czyli w zasadzie będzie trzeba "choćby pioruny biły" wykazać, jeśli zaplanowaliśmy
Ależ nie... Przecież to szacunek, a nie przyjęcie drewna na magazyn. Jeśli nie będzie klienta na gałęziówkę to jej nie zrobisz i tyle :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ