Czy są szanse?

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hubert87
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: piątek 17 lis 2006, 13:16
Lokalizacja: z gór

Czy są szanse?

Post autor: Hubert87 »

Witajcie... mam 19 lat, na imię mi Hubert, interesuje sie Łowiectwem, Lasem, jestem myśliwym, od Dziecka chciałem pracować w lesie, jednak tak się wszystko potoczyło że przespałem chwile kiedy mogłem wybrać technikum leśne i uczę się teraz w Technikum Hotelarskim, jestem na ostatnim roku, w tym roku matura.. No i tutaj właśnie mój problem... Chciałem zdawać Biologie bo z biologi czułem się bardzo mocny ale program nauczania w mojej szkole biologie przewidywał jedynie na dwa pierwsze z czterech lat nauki i w dodatku na poziomie podstawowym, teraz nie czuje się na siłach aby zdawać mature z Biologii, zdaje geografie, Tu pojawia się pytanie: czy są jakieś szanse aby w przyszłości dostać się na krakowski WL? Słyszałem że istnieje możliwość przeniesienia się na inny wydział, może wybrałbym ochronę środowiska, gdzie przy rekrutacji biorą pod uwagę Geografię i później jeśli byłaby możliwość przenióśłbym się na Leśny? Proszę Was o pomoc bo sam niewiele o Tym wszystkim wiem :( A jest to moje wielkie wielke marzenie :( Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc.
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

No ja miałam biologię też tylko 2 pierwsze lata, też tylko podstawową, a jednak zdaje rozszerzoną i zdam na tyle dobrze, żeby sie dostać :-)
Jeśli będziesz się uczył - zdasz :-)
W Krakowie nie chcą geografii więc aby się tam dostać, musisz zdawać matmę, biole, fizykę, lub chemię :-) Z tego co wiem, to z geografią możesz sie do Poznania dostac, bo tam ją biora pod uwagę.
Awatar użytkownika
platynka6
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: piątek 28 lip 2006, 20:25
Lokalizacja: z zagajnika

Post autor: platynka6 »

Hmm może wartobyło zaryzykować z biologią;) ja dawałam biologie i chemie i jestem studentką WL w krk, powiem tylko tyle ten wydział jest naprawde super:) A ta atmosfera hmmmm:)
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Posiedzisz nad literatura biologiczną głownie zagadnienia z ochrony srodowiska i ekologii(genetyka również) i matura zdana bardzo dobrze!!Warto spróbowac
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Alcedo
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: środa 20 wrz 2006, 16:25

Post autor: Alcedo »

mavericksn pisze:(genetyka również) i matura zdana bardzo dobrze!
genetyka to podstawa :)

ja bez nauki pisalem próbną mature z polaka, angielskiego, chemii (tu był przypadek ze wpisałem ze chce chemie zdawać na próbnej :D ) i bioli szerokiej, zobaczymy jak mi poszło... a na główną mature i tak trzeba sie uczyc :D
[center]Crosno - parva Cracovia
Krosno - mały Kraków
:drunk: [/center]
Awatar użytkownika
Patrycja_23
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 402
Rejestracja: poniedziałek 12 cze 2006, 17:23

Post autor: Patrycja_23 »

Hubercik :) jsne, że są szanse :) Dla chcącego nic trudnego :) Ja za pierwszym razem jak zdawałam na studia leśne, to się nie dostałam i wylądowałam na fizyce :lol: Za drugim razem, co prawda schudłam 10 kg, spałam dziennie po 3 godziny ale się dostałam :) a później to i nabrałam wagi i sypaim częsciej...hehehe...ja jestem chodzącym dowodem na to, że można :) Kurcze całym swoim sercem, żecze Ci powodzenia i ściskam cię tak że nie ma mechecheche :) ----------------->
Chciałbym tu leżeć w górskiej niszy
Niech mi katedrą będą drzewa
I niech tłum przyjdzie... Nie! Nie ludzi!
I niech w koronach cicho śpiewa...

I niech mi las wypije oczy
Gdy będę leżał w jego cieniu
Niech się nadzieją rozgałęziam
A troskę w szarą korę zmieniam

A ten co błądząc pośród życia
Nie znalazł jeszcze w nim swej drogi
Odnajdzie kiedyż moje serce
Jak krwawi jesieniami głogi
ODPOWIEDZ