Kierowca crossa zabił się na leśnej drodze

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77786
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

ex1 pisze:ja swego czasu próbowałem legalnie, pisma prośby, kolejne pisma, olbo były odmowy,
... i bardzo słusznie, a dlaczego by miało być inaczej? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67167
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

ex1 pisze: Ostatnio wyczytałem że nawet poligon drawski chcą zamknąć.. ja się pytam po co..????
Bo tam nadal są niewybuchy!
ex1 pisze: po za wielbicielami żabek i gąsienic są na tym świecie jeszcze inni ludzie, tacy jak, myśliwi wędkarze, pasjonaci koni, psów, użytkownicy motocykli, quadów, i terenówek
Myśliwi, wędkarze, pasjonaci koni i psów jakoś się po torach samochodowych nie pętają. Czemu chcesz jeździć po ścieżkach leśnych, gdzie chodzą małe dzieci, matki z wózkami, niesłyszący, niewidomi i zwykli ludzie chcący zaznać spokoju i ciszy, a nie jazgotu motorów. Wszak to mają w mieście.
Gdy jakiś dzik na ulicach się pojawia zaraz dziesiątki głosów się podnosi by zwierzę z miasta usunąć, bo groźne. Gdzie mają żyć zwierzaki jeśli nawet u siebie nie będą miały spokoju?
ex1 pisze:ja wiem że z polski najlepiej zrobić jeden wielki skansen przyrody
Weź jeździj po ulicy, kto ci broni? Liczysz, że w lesie ograniczeń nie będzie i policji?
ex1 pisze:ale coś takiego co się nazywa ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ!
Zrównoważony rozwój to równowaga - auta na ulicach w lesie cisza i spokój, a nie auta na ulicach i w lesie, a zwierzaki... no cóż nie ma dla nich miejsca.
ex1 pisze:a gdzie jest miejsce dla ludzi..?
W lesie jest miejsce dla ludzi. Miejsce maszyn jest w garażach i na ulicach.
ex1 pisze:piłujemy włazimy ciężkim sprzętem do lasu na wycinkę
Piłujemy, jeździmy, włazimy, ale wiemy gdzie i kiedy. Właściciele crossów jeżdżą wszędzie i o każdej porze bo mają czas i ochotę.
ex1 pisze:sami się zastanówcie czy naprawdę nie da się wszystkiego pogodzić?
Pewnie da, jeśli i my zgodzimy się na zwierzęta na drogach ulicach i osiedlach, jeśli nie będziemy protestować, że dziki i lisy penetrują osiedlowe uliczki, że młode rodzą pod balkonami...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

ex1 pisze:gdzie mają się odbywać rajdy i imprezy o tym charakterze jak nawet poligony i żwirownie nam zamykacie.
Jakoś Coval Puchar Polski Off Road PL nigdy nie spotkał się z odmową. Przynajmniej w mojej okolicy.
A co do tego kto decyduje o udostępnieniu drogi. Po pierwsze ustalmy w jakim celu, po drugie ustalmy warunki partycypacji w utrzymaniu drogi w prawidłowym stanie technicznym. Po trzecie opisz jak sobie wyobrażasz koegzystencję na takiej drodze spokojnie jadącego (lub idącego pieszo) turysty z rozpędzonym młodzieńcem na crossie lub quadzie? No bo skoro udostępnię to wszystkim, prawda?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ex1
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 17:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ex1 »

drwalnik pisze:
ex1 pisze:gdzie mają się odbywać rajdy i imprezy o tym charakterze jak nawet poligony i żwirownie nam zamykacie.
... dużo Was jest? ... kupcie sobie teren i sobie tam poligony róbcie, orkę na ugorze i takie tam ...
Ty swój teren kupiłeś?
po za asfaltem świat jest piękniejszy..
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77786
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

ex1 pisze:Ty swój teren kupiłeś?
... nie kupiłem, nie jeżdżę po lesie, nie pracuję w lasach państwowych ... szanuję przyrodę i chodzę tam albo na piechotę, albo rowerem, po drogach leśnych ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
ex1
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 17:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ex1 »

Piotrek... duże imprezy i tylko co poniektóre się uda zorganizować, ale też mają zawsze pod górkę... a co z imprezami mniejszymi, piszecie o oraniu, ja piszę o przejechaniu. Kolega który wbrew głupocie człowieka który wypisał to pismo nie przyjechał tam orać lasu, a po prostu jechał drogą... z punktu a do B, dlaczego taką, bo jazda po za asfaltem jest przyjemniejsza, bezpieczniejsza i lepsza.. nie wrzucajcie proszę wszystkich do jednego wora.
Daniel - jechał motocyklem szosowym na szosowych oponach... z pełnym dopuszczeniem do ruchu. nikomu nic nie niszczył... i takich ludzi jak on jest w Polsce przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy.

piszę o udostępnieniu drogi.. nie potrzeba jej utrzymywać.. Wystarczy aby jej nie niszczył wasz sprzęt do wycinki... mogą byc doły, dziury czy koleiny... to nie przeszkadza.. a wręcz cieszy, więc w czym problem..?

na poligonie drawskim są niewybuchy, ale czy właśnie dlatego chcą ta zrobić rezerwat..? :)
cała masa imprez się tam już rozgrywała, i na szczęście rozgrywać się będzie... więc wytłumaczcie mi logikę, dlaczego takie tereny zabierać pasjonatom..?
dlaczego? po co..? po co zabierać żwirownie, poligony? dlaczego nie można przygotować szlaków szutrowych 4x4 przez Polskę? po prostu oznakowanych i dopuszczonych

piszecie a co z pieszymi...? to samo co z pieszymi na drogach... muszą zachować ostrożność i nie krzyczeć jak zobaczą pojazd...
przecież jest też cała masa dróg dojazdowych do wiosek przez lasy.. i jakoś tam nikt nie krzyczy że jedzie auto, że zwierzynę straszą itd...

przez postawy w stylu, mój las.. i bardzo wam tak dobrze, drogi są dla pojazdów lasy dla ludzi
dojdziemy jedynie do tego że stanowiska sie zradykalizują jeszcze bardziej, wy poustawiacie wiecej szlabanów i kamer, motocykliści sciągną tablice i zaczną jeździć bokami zamiast drogami, a mieszkańcy zaczną rozwieszać stalowe linki i kopać doły...

Wy Tutaj o motorach, ale przecież i zaprzęgami z psami jeździć tam nei wolno, a i końmi też nie... już niedługo będą motocykle elektryczne, w polsce już kilka takich jest, też nie pozwolicie w waszym lesie po waszych drogach takimi latać... prawo zabrania!! :) ale gdzie się podziała logika..?
po za asfaltem świat jest piękniejszy..
Awatar użytkownika
rojber1410
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4091
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2011, 23:07
Lokalizacja: ADELNAU

Post autor: rojber1410 »

ex1 pisze:ja swego czasu próbowałem legalnie, pisma prośby, kolejne pisma, olbo były odmowy, albo spławianie, albo oddelegowanie do innego urzędu..
Ja ze swoimi kumplami przez kilka lat z rzędu organizowaliśmy zloty pojazdów militarnych a potem rajdy 4x4 i zawsze nasze podanie o przejazd przez las było załatwiane przez nadleśnictwo pozytywnie i było by pewno tak do dziś gdyby nie debile, którzy uznali że poza terminem rajdu mogą robić sobie z lasu katownie dla swoich aut...
Poniżej fotki na których widać jak to smarkaczom na krosach nawet leśnej drogi mało...a potem lament że turystyki kołowej leśnicy zabraniają...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie wiem, ile wytworzyliśmy niedorzecznych kodeksów postępowania i bezsensownych wierzeń religijnych; nie wiem też, jakim sposobem wryły się tak głęboko we wszystkich krajach świata w umysł człowieka; warto jednak zaznaczyć, że wierzenie wpajane w pierwszych latach życia, gdy mózg jest wrażliwy, staje się niemal instynktem; a zasadniczą cechą instynktu jest to, że się go słucha niezaleąnie od tego, co mówi rozum. Karol Darwin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ex1
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 17:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ex1 »

drwalnik pisze:
ex1 pisze:Ty swój teren kupiłeś?
... nie kupiłem, nie jeżdżę po lesie, nie pracuję w lasach państwowych ... szanuję przyrodę i chodzę tam albo na piechotę, albo rowerem, po drogach leśnych ...
napiszę to samo... mnie kupiłem szanuję przyrodę uwielbiam jeździć przez polskę po drogach szutrowych nie niszczę ściółek, dróg też nie, przemieszczam się nie orzę .. nawet nei śmiecę .. bo nie mam jak... dlaczego Ty mnie chcesz zamknąć na własnym podwórku, a sobie przypisujesz prawo do wyłącznego korzystania z naszego wspólnego lasu..?
po za asfaltem świat jest piękniejszy..
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77786
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

ex1 pisze:a sobie przypisujesz prawo do wyłącznego korzystania z naszego wspólnego lasu..?
... bo ten las ani mój ani Pana ... ale polski i dla przyszłych pokoleń powinien zachowany być ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67167
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

ex1 pisze:szanuję przyrodę uwielbiam jeździć przez polskę po drogach szutrowych nie niszczę ściółek, dróg też nie, przemieszczam się nie orzę .. nawet nei śmiecę .. bo nie mam jak... dlaczego Ty mnie chcesz zamknąć na własnym podwórku, a sobie przypisujesz prawo do wyłącznego korzystania z naszego wspólnego lasu..?
Jest wiele dróg szutrowych i gruntowych publicznych. Dlaczego musisz akurat po lesie jeździć? Zwykła droga, gdzie nie ma ludzi i zwierząt nie wystarczy?
Lupi
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Lupi »

To tak jak ja, też szanuję przyrodę i kocham ją! Jestem bardzo z nią związany emocjonalnie i fizycznie. Ona mnie również kocha - wiem to! Żeby dotrzeć do różnych ciekawych miejsc na świecie używam różnych środków lokomocji - również nóg, większość czasu spędzam jednak telepiąc się na jakimś siodle. Często motocyklowym, bo najdalej mozna w poszukiwaniu tego czegoś dotrzeć. Jak widzę jakiś znak pisany ludzką ręką, to wtedy zastanawiam się co poeta miał na myśli i za zwyczaj robię to co sobie zaplanowałem, jeśli jakiś facet w kamaszach ma coś do mnie to wówczas negocjuję. Jest mnóstwo głupich przepisów i chociaż mi coraz trudniej - to próbuję je ignorować (Mazeniak (siema) walczy ;) Co ciekawe to że w innych (prócz faszystów;) częściach świata nie ma tak głupich przepisów. Może dlatego że normalni i mądrzy Polacy nie zostają urzędnikami? Nie lubię tych co zabijają zwierzęta w lasach w których podobno motocykle je straszą. Orzep był jednym z bardziej ciekawych ludzi jakich poznałem i jeśli wjechał do lasu mimo zakazu - to znaczy że miał do tego prawo jako człowiek myśłący i ch w d tym którzy w to wątpią. Dziękuję za uwagę, lupi
Wiosną łatwiej
ex1
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 17:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ex1 »

rojber - pełna zgoda! tylko czy zabraniamy wstępu do lasu ludziom, skoro cześć z nich zostawia tam śmieci..? niszczy zieleń i kłusuje.? nie! więc dlaczego tutaj stosuje się takąÂ metodę..?

ja proszę o niewiele tak mi się wydaje.. nie chce rajdów w lesie, czy imprez masowych itd...
proszę jedynie aby udostęponić kilka ścieżek w lesie dla pojazdów a info podać na stronach

zobaczcie jest taka strona: http://www.legalnyoffroad.pl
udostępniamy miejsca gdzie można legalnie.
idźmy w tym kierunku, nie tylko zakazy! niech wszędzie powstaje jak najwięcej miejsc gdzie mozna i nikomu nie przeszkadza. Tylko że jak pod Szczecinem tory 4x4 się specjalnie szlabanuje, bo właściciele psów chcą tam chodzić  i im przeszkadza.... poligony sie zabiera, nieużytki się zabiera...


Małolaty na crossach bez tablic to najczęściej lokalne zjawisko miejscowi dokładnie widzą kto i co... to że nic z tym nie robią.. to już raczej ich wola bardziej niż brak możliwości..
po za asfaltem świat jest piękniejszy..
ex1
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 17:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ex1 »

drwalnik pisze:
ex1 pisze:a sobie przypisujesz prawo do wyłącznego korzystania z naszego wspólnego lasu..?
... bo ten las ani mój ani Pana ... ale polski i dla przyszłych pokoleń powinien zachowany być ...
pełna zgoda.. tylko czy aby na jest tak ze motocykl jadący przez las niszczy przyrodę bardziej niż pojazdy w wycince..?
dlaczego nikt nie krzyczy że las powinien zostać dla pokoleń, kiedy wycinamy drzewa?
biznes, kasa?
po za asfaltem świat jest piękniejszy..
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

ex1 pisze:sobie przypisujesz prawo do wyłącznego korzystania z naszego wspólnego lasu
Nikt Ci nie zabrania korzystania z lasu. Rób to jednak w granicach prawa. Tak jak i z innych rzeczy korzystasz w granicach prawa.
Nie prowadzisz po alkoholu, prawda? Nie jeździsz motorem po placach zabaw dla dzieci i parkach, prawda? Czy chcesz wybiórczo przestrzegać prawa? Tam gdzie Tobie wygodnie?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ex1
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 17:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ex1 »

Capricorn pisze:
ex1 pisze:szanuję przyrodę uwielbiam jeździć przez polskę po drogach szutrowych nie niszczę ściółek, dróg też nie, przemieszczam się nie orzę .. nawet nei śmiecę .. bo nie mam jak... dlaczego Ty mnie chcesz zamknąć na własnym podwórku, a sobie przypisujesz prawo do wyłącznego korzystania z naszego wspólnego lasu..?
Jest wiele dróg szutrowych i gruntowych publicznych. Dlaczego musisz akurat po lesie jeździć? Zwykła droga, gdzie nie ma ludzi i zwierząt nie wystarczy?
ale przecież ja o tym właśnie piszę ...chcę legalnie móc sobie jechać i zwiedzać polskę i świat, nie koniecznie obserwując ekrany drogowe.. to raczej nie ciężko to zrozumieć...

są jednak 2 problemy... o które chciałbym was prosić abyście pomogli mi je rozwiązać

- pierwszy, dróg szutrowych i miejsc po których można się legalnie poruszać jest zdecydowanie za mało... i tutaj prośba o więcej...
- drugi i bardzo duży problem.. nigdzie nie można znaleźć wykazu takich dróg.. tak naprawdę planując trasę wycieczkę np. na 100 czy 200 km.. nie ma szans aby dowiedzieć się o legalne trasy przejazdu po za asfaltem... musial bym skomunikować się z dziesiątkami urzędów a i tak zapewne niewiele bym sie dowiedział.... stąd też prośba aby takie trasy udostępnić... w erze GPS to jest naprawdę prosta sprawa.. przecież..
po za asfaltem świat jest piękniejszy..
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77786
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

ex1 pisze:nigdzie nie można znaleźć wykazu takich dróg.. tak naprawdę planując trasę wycieczkę np. na 100 czy 200 km.. nie ma szans aby dowiedzieć się o legalne trasy przejazdu po za asfaltem...
... http://www.czaswlas.pl/ ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
ex1
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 17:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ex1 »

Piotrek pisze:
ex1 pisze:sobie przypisujesz prawo do wyłącznego korzystania z naszego wspólnego lasu
Nikt Ci nie zabrania korzystania z lasu. Rób to jednak w granicach prawa. Tak jak i z innych rzeczy korzystasz w granicach prawa.
Nie prowadzisz po alkoholu, prawda? Nie jeździsz motorem po placach zabaw dla dzieci i parkach, prawda? Czy chcesz wybiórczo przestrzegać prawa? Tam gdzie Tobie wygodnie?

Piotrek.. widzisz masz rację, o to przecieżÂ mi chodzi. jednak zwróć uwagę że prawo mówi że mogę jeździć po drogach udostępnionych... dlatego proszę i apeluję o udostępnienie takich dróg i podanie info o ich położeniu, tak aby powstała w Polsce mapa takich dróg... full LEGAL
po za asfaltem świat jest piękniejszy..
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

ex1 pisze:proszę jedynie aby udostęponić kilka ścieżek w lesie dla pojazdów a info podać na stronach
Ależ w lasach są drogi udostępnione dla ruchu pojazdów mechanicznych. Więc ten postulat jest spełniony. Nie widziałeś takich dróg?
ex1 pisze:Małolaty na crossach bez tablic to najczęściej lokalne zjawisko
Mylisz się. U mnie to przybysze z Trójmiasta. "Lokalesów" raczej nie stać na crossy...
ex1 pisze:biznes, kasa?
Nie. Zaspokajanie potrzeb społeczeństwa. Lasy Państwowe nikogo nie zmuszają pod groźbą kary do kupowania drewna. To nabywcy starają się o zwiększenie pozyskania. Piszą do Ministerstwa, lobbuja w Parlamencie...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ex1
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 17:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ex1 »

drwalnik pisze:
ex1 pisze:nigdzie nie można znaleźć wykazu takich dróg.. tak naprawdę planując trasę wycieczkę np. na 100 czy 200 km.. nie ma szans aby dowiedzieć się o legalne trasy przejazdu po za asfaltem...
... http://www.czaswlas.pl/ ...
nie rozumiem..? lub nie potrafię znaleźć tam takich tras, czy możesz wskazac co masz na myśli wklejając ten link..?
po za asfaltem świat jest piękniejszy..
ODPOWIEDZ