Kierowca crossa zabił się na leśnej drodze

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

mazeno pisze:a ty swoje. to jest chore, kto co wykaze.
Nie dopuszczasz innej punktu widzenia.
Jaką winę ponosi kierowca jeśli ma drogę dobrą może się takiej spodziewać, a nagle kałuża błota powoduje tragedię? Kierowca nie ponosi odpowiedzialności tak jak motorniczy pociągu choć fizycznie kieruje składem nie ponosi odpowiedzialności, że się na torach coś znalazło i nie wyhamował. Wszak kierował więc mógł przewidzieć, że coś na torach się pojawi i zwolnić zawczasu. Nie, nie zawsze kierujący pojazdem jest odpowiedzialny i to sąd o tej odpowiedzialności orzeka. Zarówno do użytkownika drogi jak i do zarządcy drogi należy dokonanie wszelkich starań, by przejazd odbył się bezpiecznie. Sąd orzeka kto tych starań nie dochował.
mazeno

Post autor: mazeno »

> Nie dopuszczasz innej punktu widzenia.
a jaki to punkt widzenia?
libertynizm?
ludzie po uszy w kredytach do 70-tego roku zycia?
matki i ojcowie zapracowani tak, ze dzieci wychowuja wszyscy, tylko nie rodzice?
robta co chceta i z kim chceta?
tecza na placu zbawiciela?
korporacje wciskajace nam biale gowno zamiast swiezego mleka?
wyscig szczurow?
homozwiazki wychowujace dzieci?
eutanazja dla starych ludzi?
kamery na kazdym rogu ulicy i w kazdym lesie*?
2/3 rozwiedzionych malzenstw w drugim roku po slubie?
mandaty na nieprawidlowe parkowanie przy zupelnym braku parkingow?
strach normalnych ludzmi, bo policja rozpedza demonstracje, a nie lapie bandziorow?
zdychajacy z glodu i chorob starzy ludzie, bo emerytura to 700zl, a dzieci i wnuki maja w dupie?

przeciez to w koncu musi sie rozpieprzyc, jesli sami nic z tym nie zrobimy.

---
* - troche humoru, zeby nie bylo za smutno: nawet baby w krzakach nie idzie teraz spokojnie wychedozyc, bo na drugi dzien znajdziesz sie na youtube!
mazeno

Post autor: mazeno »

z innego watku:
>W tej chwili z wilkiem mozna sie liczyc w calej Polsce, choc najczesciej jest to faktycznie
> zdziczaly pies o poderzanej "staturze". Ktory predzej czy pozniej dostanie w czape


pierwsza czesc niesie ze soba nadzieje.
nadzieje, ze psy lancuchowe i salonowe dostana domieszke zdziczalej krwi i same tez zdziczeja.
ale druga mnie przeraza: dostana w czape.

oto obraz tego o czym wyzej pisalem.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

mazeno pisze:robta co chceta i z kim chceta?
Tyle, że negując zasady, a wśród nich i zakazy sam zezwalasz na wszystko...
mazeno

Post autor: mazeno »

nie neguje zasad - pisalem wyzej: 10 przykazan.
im prosciej, tym skuteczniej i tym madrzej.

neguje terror przyslowiowej krzywizny banana i terakoty w oborze.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

mazeno pisze:nie neguje zasad - pisalem wyzej: 10 przykazan.
Pośród przykazań nie ma niczego o sodomii, czy pedofilii... A jednak takie zachowania większość potępia...
Nie zawsze prościej jest skuteczniej.
mazeno

Post autor: mazeno »

> Pośród przykazań nie ma niczego o sodomii, czy pedofilii
jak ktos chce, to se wytlumaczenie do wszystkiego znajdzie. a i odpowiednie paragrafy wymysli, zeby racja byla jego. niektore takie paragrafy juz nawet sa.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

mazeno pisze:jak ktos chce, to se wytlumaczenie do wszystkiego znajdzie.
I o to właśnie chodzi. Każdy znajdzie wytłumaczenie na usprawiedliwienie swojego działania, czy też braku działań. Regulacje służą temu, by uniemożliwić zwalanie winy na innych oraz temu, by takich tłumaczeń nie można było przyjąć za pewnik.
Właśnie po to jest napis, że kawa jest gorąca, bo nie każdy musi być mądry i wiedzieć, że styropian aż tak dokładnie izoluje wrzątek w kubku, że go zwyczajnie nie czuć. Ty to wiesz, ja to wiem, ale nie każdy musi być świadomy. Podobnie jak nie każda mokra posadzka musi być śliska, ale może taka być, więc są adekwatne tablice ostrzegające stawiane.
borowiak

Post autor: borowiak »

a jaki to punkt widzenia?
libertynizm?
ludzie po uszy w kredytach do 70-tego roku zycia?
matki i ojcowie zapracowani tak, ze dzieci wychowuja wszyscy, tylko nie rodzice?
robta co chceta i z kim chceta?
tecza na placu zbawiciela?
korporacje wciskajace nam biale gowno zamiast swiezego mleka?
wyscig szczurow?
homozwiazki wychowujace dzieci?
eutanazja dla starych ludzi?
kamery na kazdym rogu ulicy i w kazdym lesie*?
2/3 rozwiedzionych malzenstw w drugim roku po slubie?
mandaty na nieprawidlowe parkowanie przy zupelnym braku parkingow?
strach normalnych ludzmi, bo policja rozpedza demonstracje, a nie lapie bandziorow?
zdychajacy z glodu i chorob starzy ludzie, bo emerytura to 700zl, a dzieci i wnuki maja w dupie?
Większości w/w tematów mozna uniknąć używając mózgu i słuchając serca......
mazeno pisze:jak ktos chce, to se wytlumaczenie do wszystkiego znajdzie
Czytając wątek, dochodzę do wniosku, że piszesz o sobie :wink:
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Capricorn pisze: Choć może lepiej wywalić i udawać, że świat poza domem nie istnieje :roll:
A ten "świat" pokazywany w TV to niby ma wiele wspólnego z realnym światem :wow:

Wskaż jakiś program:
- seriale ?
- reality show ?
- "Taniec z gwiazdami" ?
- Perfekcyjna pani domu ?
(wiadomości pomijam bo to chyba dla oczywiste )
mazeno

Post autor: mazeno »

> Czytając wątek, dochodzę do wniosku, że piszesz o sobie
masz racje - to ja jestem pojebany, a swiat, w ktorym trza miec pozwolenie na spanie w lesie czy rowie, normalny.
no to macie problem.
ze mna.
borowiak

Post autor: borowiak »

mazeno pisze:masz racje - to ja jestem pojebany, a swiat, w ktorym trza miec pozwolenie na spanie w lesie czy rowie, normalny.
no to macie problem.
ze mna.
Hmmmm, potrafisz wyczytać więcej, niż jest napisane..... Nie do końca zresztą zgodnie z intencjami adwersarza :wink: Twoja wola :mg:
mazeno

Post autor: mazeno »

borowiak - wiem, ze nie masz zlych intencji, ale masz zly tok myslenia. zly w sensie bledny.
no bo chyba nie uwazasz, ze skoro taki swiat jak opisalem jest normalny, to mazeniak tez jest normalny. albo ja jestem glupi i powinienem zaczac ogladac tv, albo taki swiat jest glupi i powinie przestac ogladac tv (tv tu jako symbol).
tego sie nie da pogodzic.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Glaca pisze:A ten "świat" pokazywany w TV to niby ma wiele wspólnego z realnym światem :wow:
Co proponujesz? Wywalić telewizory, radioodbiorniki i komputery odłączyć od sieci? Nie kupować gazet, a o wiadomościach dowiadywać się wyłącznie z ambony, albo od strudzonych podróżnych?
O to przecież chodzi, bo ciemnym ludem łatwo sterować. Już kiedyś taka jedna komisja kombinowała jakie książki wolno nam czytać, komu pozwalać się uczyć i co ważniejsze, czego wolno im się uczyć. Jak coś nie pasowało to na stos i efekt cieplarniany literatura powiększała razem z autorem z resztą.
Fakt, może telewizje nie pokazują prawdy. Nawet mocno ją koloryzują i wypaczają. Jednak jest na tyle stacji telewizyjnych, że masz wybór i możesz sam posłuchać tego, co chcesz i uwierzyć w co chcesz.
Gdyby nie te niedobre media siedziałbyś w domu nie wiedząc nawet co się stało na Ukrainie. Gdyby nie media nadal siedzielibyśmy w demoludzie, bo pies z kulawą nogą nie usłyszałby o Solidarności, Wałęsie, czy Kaczyńskich. Wszystko to złe media przyniosły. Legalne, czy nie, ale przyniosły.
Może i media ogłupiają, może rzeczywiście wypaczają świadomość młodych i starych, ale mamy kurna najbardziej pomarszczone mózgi po to, by odsiać ziarna od plew, a nie chłonąć szamba jakiegoś bez sensu.
To właśnie dzięki mediom dowiadujemy się, że zarówno politycy, jak i księża obarczeni są tymi samymi wadami, co my. Są pazerni, niemoralni, kradną i zdradzają. Bez mediów nie mielibyśmy tej wiedzy. To właśnie media dają nam siłę, której boją się politycy i dlatego będę je oglądał, czytał, słuchał i wyrabiał sobie swoje zdanie. To dzięki mediom kościół musiał zająć się zboczeńcami wśród kapłanów.
Możemy wywalić telewizory i udawać, że jeśli o czymś nie wiemy to to nie istnieje. Możemy myśleć, że jeśli nie będziemy słyszeli o wojnach, narkotykach, czy pedofilach to ich nie będzie. Tylko czy aby na pewno?
Wszystko jest dla ludzi. Z informacją jak z alkoholem. W odpowiednich ilościach może być lekarstwem, jeśli przedawkujesz, możesz umrzeć.
mazeno

Post autor: mazeno »

jedynie tak to moge skomentowac:
Obrazek
ex1
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 17:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ex1 »

Cześć Wszystkim..
wydaje mi się że dyskusja zupełnie niepotrzebnie poszła w złą stronę...
ja generalnie rozumiem dlaczego są zakazy wjazdu do lasów...
jednak nie rozumiem zupełnie dlaczego nie ma w tych samych lasach pozwoleń dla ruchu kołowego, dlaczego niemożliwością jest uzyskać pozwolenie na przejazd od nadleśnictwa..

sam od wielu lat działam w grupach podróżników, motocyklowych...
byłem uczestnikiem grupy, której członkiem był kolega który zginął..
część z nas pojechała w prawo, druga część w lewo...

przywołane pismo to typowa propaganda, i stek jednostronnych opinii i bzdur.
motocykl był szosowy, nie krosowy, z pełną rejestracją i ubezpieczeniem,
nie jest prawdą że grupa jechała szybko, grupa jechała krajoznawczo, wręcz powoli, kierowca zaś był motocyklistą w 30 letnim stażem, obieżyświatem... motocyklem objechał Gruzję, Albanię i wiele innych krain, i nie koniecznie po asfaltach. To dlaczego nagle skręcił i uderzył w drzewo nie zostało jeszcze wyjaśnione! ale jak widać Lasy Państwowe już wiedzą... Nie są znane jeszcze wyniki sekcji, nie było tam żadnej brawury, ani głupoty.. jest za to duża niewiadoma... ja bym się wcale nie zdziwił jak by się okazało że miał zawał lub wylew... bo co się stało było po prostu nie logiczne! duża tragedia... !!! wykorzystywana teraz jako propaganda aby jeszcze bardziej zamknąć lasy (NASZE WSPÓLNE DOBRO).


zamiast stawiać głupie szlabany, grodzić lasy i robić inne bzdury.. proszę was jako tych którzy mają wpływ na to jak lasy funkcjonują....

wyznaczcie drogi dostępne dla ruchu kołowego, oznakujcie je niech tam będzie nawet mega błoto... dajcie znak że kiepska nawierzchnia, dajcie ostrzeżenia dla ludzi aby poruszali się tam z zachowaniem ostrożności, w każdym lesie 2, 3 drogi z 50 istniejących... i już... problem może się sam rozwiązać... jest cała masa ludzi preferująca rekreację kołową... nie musimy sobie przeszkadzać...

wystarczy udostępnić takie trasy na stronach Lasów, udostępnić je dla programów nawigacyjnych np. AUtomapa ma tryb terenowy. i już...
to co się w tej chwili dzieje to taki syndrom fotoradarów.. po co budować drogi gdzie można szybko.. nastawiajmy fotoradarów podwyższmy kary... niech głupie polaczki mają... po co się wysilać, zakazy są najlepsze!!

Mnie marzy się przejazd dookoła POLSKI bez dotykania asfaltu... jak to zrobić aby było legalnie...? drogami pomiędzy polami mogę latać, dlaczego nie mogę zatem polecieć choć niektórymi drogami leśnymi...? czy to naprawdę jest takie trudne do zrobienia...?
dlaczego nigdzie nie mogę uzyskać wykazu dróg udostępnionych do ruchu, żadna gmina nie chce mi takich informacji udzielić , nie są w stanie...

To takie POLSKIE! nic od siebie.... tylko zakazy i kary!
po za asfaltem świat jest piękniejszy..
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

ex1 pisze:zamiast stawiać głupie szlabany, grodzić lasy i robić inne bzdury.. proszę was jako tych którzy mają wpływ na to jak lasy funkcjonują....

wyznaczcie drogi dostępne dla ruchu kołowego, oznakujcie je niech tam będzie nawet mega błoto... dajcie znak że kiepska nawierzchnia, dajcie ostrzeżenia dla ludzi aby poruszali się tam z zachowaniem ostrożności, w każdym lesie 2, 3 drogi z 50 istniejących... i już... problem może się sam rozwiązać...
To prośba nie do pracowników LP, a do posłów, coby stosowne zmiany w Ustawie o lasach popełnili. Mamy rok przedwyborczy, naciskajcie na swoich wybrańców, niech punktują na Wasze konto ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77782
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

ex1 pisze:wyznaczcie drogi dostępne dla ruchu kołowego, oznakujcie je niech tam będzie nawet mega błoto... dajcie znak że kiepska nawierzchnia, dajcie ostrzeżenia dla ludzi aby poruszali się tam z zachowaniem ostrożności, w każdym lesie 2, 3 drogi z 50 istniejących.
... tylko pytam się grzeczni: PO CO? ... dla zaspokojenia ułańskiej fantazji? ... a może tak z szacunku do natury, do przyrody, do życia SAMEMU odstąpić od penetracji pojazdami mechanicznymi terenów leśnych? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
ex1
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 17:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ex1 »

drwalnik pisze:
ex1 pisze:wyznaczcie drogi dostępne dla ruchu kołowego, oznakujcie je niech tam będzie nawet mega błoto... dajcie znak że kiepska nawierzchnia, dajcie ostrzeżenia dla ludzi aby poruszali się tam z zachowaniem ostrożności, w każdym lesie 2, 3 drogi z 50 istniejących.
... tylko pytam się grzeczni: PO CO? ... dla zaspokojenia ułańskiej fantazji? ... a może tak z szacunku do natury, do przyrody, do życia SAMEMU odstąpić od penetracji pojazdami mechanicznymi terenów leśnych? ...
odpowiedz jest dosyć prosta, po za wielbicielami żabek i gąsienic są na tym świecie jeszcze inni ludzie, tacy jak, myśliwi wędkarze, pasjonaci koni, psów, użytkownicy motocykli, quadów, i terenówek

ja wiem, że są i tacy co im i grzybiarze przeszkadzają. Ostatnio wyczytałem że nawet poligon drawski chcą zamknąć.. ja się pytam po co..???? to samo już stało się z poligonem w bornym sulinowie, tereny z założenia przystosowane do jazdy i rekreacji, nieużytki, specjalnie się oddaje w ręce lasów, aby je pozamykać i tym bardziej ograniczyć miejsca rekreacji i sportu dla ludzi.
Mamy jedną z najsilniejszych ekip na świecie w rajdach terenowych, gdzie oni mająÂ ćwiczyć..?
gdzie mają się odbywać rajdy i imprezy o tym charakterze jak nawet poligony i żwirownie nam zamykacie.

ja wiem że z polski najlepiej zrobić jeden wielki skansen przyrody...

tylko ja sobie zadaję pytanie, dlaczego nie może być miejsca dla wszystkich, i dla koniarzy w lesie i dla właścicieli psich zaprzęgów i dla motocykli.
bo widzisz to nie jest kwestia fantazji, żadnej, sami się zastanówcie czy naprawdę nie da się wszystkiego pogodzić?

Piszesz, że propozycja dla posłów, a przecież to nie jest prawda, o drogach udostępnionych do ruchu decyduje z tego co wiem gmina i właśnie lasy państwowe. więc w czym jest problem...?
może po prostu tak jest łatwiej, nic nie robić, nastawiać zakazów i oskarżać.

Ideą społeczeństwa ekologicznego, nie jest wcale ochrona przyrody za wszelką cenę i wszelkimi sposobami... ale cośÂ takiego co się nazywa ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ! Równowaga to słowo klucz... miejsce dla ludzi z poszanowaniem przyrody.. a gdzie jest miejsce dla ludzi..?
jedyne miejsce jakie widzę to dla leśników, myśliwych i ogólnopojętej gospodarki leśnej...
piłujemy włazimy ciężkim sprzętem do lasu na wycinkę, ale jak przejedzie motocykl po tej samej drodze to już jest przestępca bo niszczy las i straszy zwierzęta..

ja swego czasu próbowałem legalnie, pisma prośby, kolejne pisma, olbo były odmowy, albo spławianie, albo oddelegowanie do innego urzędu.. więc czemu się dziwicie że ludzie nielegalnie próbują...? a co mają zrobić..? jak wszyscy ich mają gdzieś..
po za asfaltem świat jest piękniejszy..
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77782
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

ex1 pisze:gdzie mają się odbywać rajdy i imprezy o tym charakterze jak nawet poligony i żwirownie nam zamykacie.
... dużo Was jest? ... kupcie sobie teren i sobie tam poligony róbcie, orkę na ugorze i takie tam ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
ODPOWIEDZ