Kierowca crossa zabił się na leśnej drodze

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sowizdrzal
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 12:53

Post autor: sowizdrzal »

Moj drugi obrazek - screen-5 - takze pochodzi z BDL. A nazwą ulicy bym się nie sugerował, to jest prawie na pewno
błąd mapy użytej w ,,podkładzie'' (spotykałem sie z tym błędem tak często, że jestem praktycznie pewien tego).
No już tylko pozostaje mi wyjaśnić ,,nieodgadniony status'' (Piotrek ;) ;) ) tej dróżki, która na BDL oznaczona jest jako ,,Międzygórze'',
a na moim screen-4 - zielonymi punktami. Wydaje się, że granica oddziału lesnego jest z nią rozłączna...

P.S. Jak ja lubię merytoryczne rozmowy :spoko:
Pozdrawiam
Sowizdrzał
wod4

Post autor: wod4 »

sowizdrzal pisze:a na moim screen-4 - zielonymi punktami. Wydaje się, że granica oddziału lesnego jest z nią rozłączna...
Z bdl jednoznacznie wynika, że ta droga jest poza terenem LP, czyli jest to droga publiczna (obstawiam, że w randze drogi gminnej)...
borowiak

Post autor: borowiak »

Obecnie testowana jest wersja Automapy z naniesionymi drogami leśnymi dla potrzeb Straży Pożarnej (i nie tylko). Po okresie testowania ma wejść na "normalny" rynek, w momencie wjechania na drogę leśną nieudostępnioną dla ruchu ma się pojawiać odpowiedni komunikat na ekranie. Całość prowadzona jest przy współpracy Lasów Państwowych, może będzie prosta metoda ustalania kategorii dróg :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

wod4 pisze:Natomiast zastanawiam się jakim prawem gmina nazywa ulicą drogę wewnętrzną Lasów i nadaje jej nazwę ...
W mojej gminie swego czasu był przypadek trochę inny. Droga, przez lata całe będąca na mapach leśnych oznaczona jako droga w zarządzie PGL LP okazała się być (na pewnym odcinku) drogą gminną. Po wyjaśnieniu statusu prawnego owa droga "z automatu" dostała od Gminy nazwę. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

wod4

Post autor: wod4 »

sowizdrzal pisze:Zaznaczyłem czerwonymi punktami drogę która przebiega przez oddziały 3. i 4. (...) lesna wewnętrzna, którą ALP może (także czasowo) udostepnic znakiem, czy tak?
I droga oznaczona punktami zielonymi (w kier. płd. przechodzi w ul. Sławkowską) - to droga poza oddziałami/wydzieleniami, czyli np. gminna,
A dlaczego LP miałyby udostępniać drogę, którą Oznaczyłeś na czerwono, skoro prowadzi ona do tego samego punktu do którego można dojechać istniejącymi drogami publicznymi (między innymi gminną oznaczoną na zielono)?
Przypuszczam że droga, którą oznaczyłeś na czerwono nie jest udostępniona (dlatego nie jest oznakowana) i nadleśnictwo nie zamierza jej udostępniać...
Pozostaje pytanie dlaczego gmina nadała tej drodze nazwę ulicy... logicznego wytłumaczenia nie widzę...
sowizdrzal
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 12:53

Post autor: sowizdrzal »

wod4 pisze: A dlaczego LP miałyby udostępniać drogę, którą oznaczyłeś na czerwono (...)
Pozostaje pytanie dlaczego gmina nadała tej drodze nazwę ulicy... logicznego wytłumaczenia nie widzę...
Oj, nie chodziło, że ,,ma udostępnić'', tylko że ,,mogłaby'' bo to w jej gestii, a nie gminy. I tyle.

A co do nadawania nazw, to powtórzę - to częsty błąd na mapie podkładu, np. Google.
Te mapy nie są w większości robione w Polsce/przez Polaków, stąd częste przekłamania, nie zawsze można im wierzyć.
Pozdrawiam
Sowizdrzał
ODPOWIEDZ