tl tuchola

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

JD6170R
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 18:10

tl tuchola

Post autor: JD6170R »

Witam. Czy trudno jest się dostać do tl w tucholi ?? Może zna ktoś jakiś wymagany próg pkt. z egzaminu gim. czy jakieś doświadczenia ma :)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77735
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... czytałeś regulamin rekrutacyjny? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
JD6170R
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 18:10

Post autor: JD6170R »

Czytałem, ale nie doszukałem się żadnego progu punktowego z egzaminu, chyba ze cos przeoczylem
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77735
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... pewnie próg będzie zależał od ilości kandydatów i ich "poziomu" punktowego ... zapewne "liczba miejsc ograniczona" ... ciekawe ile było punktów granicznych w ubiegłym roku ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3742
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

próg?

obecnie jeszcze coś takiego istnieje? z tego co słyszałem to szkoły zawodowe (nie tylko leśne) biorą wszystkich prócz najgorszych tępaków... dla stworzenia pozoru.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169934
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Też mi się wydaje, że nie ma problemu z dostaniem się ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
rusek77
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 353
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:02
Lokalizacja: Russia

Post autor: rusek77 »

biorą wszystkich jak leci. . .
i to już kilka lat. . .
nawet sami się tym chwalą na dniach otwartych szkoły, niejednokrotnie byłem świadkiem.

Także nie ma strachu brachu .
"...to tylko dwa piwa, to żaden grzech..."
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Brać to pewnie biorą
a ja zadam pytanie:
Po co iść do technikum...? :D
Chyba tylko, po ta aby o rok później szukać pracy...
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Cetyniec24
początkujący
początkujący
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 04 mar 2012, 17:04
Lokalizacja: Tuchola

Post autor: Cetyniec24 »

Fichtel, no wiesz, ja jestem po technikum (właśnie po Tucholi) i nie żałuje. Dzięki temu dostałem się na staż, potem do pracy i robię to co chciałem od zawsze robić. Było w tym troche może szczęścia ale... gdybym nie poszedł do technikum, ani bym nie pracował w tym zawodzie (chyba że po studiach-ale to kolejne lata nauki) ani nie zawarłbym tylu znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach których próżno szukać w LO, przez co gdybym miał jeszcze raz wybierać, moja decyzja nie byłaby inna :)
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Cetyniec24 pisze:Fichtel, no wiesz, ja jestem po technikum (właśnie po Tucholi) i nie żałuje. Dzięki temu dostałem się na staż, potem do pracy i robię to co chciałem od zawsze robić. Było w tym troche może szczęścia ale... gdybym nie poszedł do technikum, ani bym nie pracował w tym zawodzie (chyba że po studiach-ale to kolejne lata nauki) ani nie zawarłbym tylu znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach których próżno szukać w LO, przez co gdybym miał jeszcze raz wybierać, moja decyzja nie byłaby inna :)
OK
OK
jeśli znalazłeś pracę TYLKO po TL - to winszuję!!! :)
a jeśli chodzi o znajomości co to, "próżno szukać w LO", to czasem dobrze mieć znajomych o "innych" zainteresowaniach i poglądach przez co np. można spojrzeć na problem (w tym LP) z innej perspektywy...
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
weraw
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: sobota 16 sty 2010, 22:59
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Post autor: weraw »

Nie ma ustalonego progu, dostanie się praktycznie każdy. Tak na marginesie 12.04 drzwi otwarte. Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2618
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

W tamtym roku ok 50 osób się nie dostało wiec nie gadaj że wszyscy . Byłem na rekrutacji więc wiem dokładnie .
weraw
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: sobota 16 sty 2010, 22:59
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Post autor: weraw »

Pisząc 'praktycznie każdy' może błędnie z góry założyłam, że osoba starająca się o przyjęcie do technikum ma co najmniej przyzwoite oceny na świadectwie jak i przyzwoity wynik z egzaminu gimnazjalnego. Taka osoba na pewno się dostanie. No ale z racji tego, że jednak nie wszyscy uczniowie są tak ambitni to się poprawiam... nie ma jakiegoś stałego progu, zmienia się to co roku, zależnie od wyników egzaminu i ilości złożonych podań.
Awatar użytkownika
Krzaku
początkujący
początkujący
Posty: 108
Rejestracja: czwartek 01 paź 2009, 12:53
Lokalizacja: z Mazur

Post autor: Krzaku »

Dobrze się zastanów nad wyborem tej szkoły. Skąd jesteś? Masz w możliwość wyboru jeszcze jakiegoś innego TL ?
Darz Bór!
Fornir
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 11:44
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Fornir »

Kolego jeśli mogę Ci doradzić. Idź do dobrego LO, później na studia (nie w Tucholi), a zaoszczędzoną kasę na szybciej skończonej szkole średniej wykorzystaj na dowolną podyplomówkę. A w tym czasie ciesz się młodością. Jak będziesz miał dostać pracę to ja dostaniesz. Ogólniak da Ci szersze spojrzenie na wszystko, nie tylko na las :)
Osobiście jak bym cofnął się z 16 lat to tak bym właśnie zrobił, chociaż czasu spędzonego w Tucholi i internacie nie żałuję (oj bo się działo ;) )
Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.
Z lasu
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

Obecni dyrektorzy RDLP Szczecin, Gdańsk i Toruń - to absolwenci TL Tuchola. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś to była bardzo dobra szkoła.
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Fornir
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 11:44
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Fornir »

Argon pisze:Obecni dyrektorzy RDLP Szczecin, Gdańsk i Toruń - to absolwenci TL Tuchola. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś to była bardzo dobra szkoła.
A Dyrektor Generalny nie jest, minister też nie. I co z tego?
Prawdziwe TL Tuchola skończyło się w latach 2001-2004. Adidasy i bluzy z kapturem do munduru!!! Przejście na emeryturę starych belfrów, ech.
Z drugiej strony szkoła średnia nie ma znaczenia tylko ambicje JD6170R.
Pozdrawiam.
Z lasu
Awatar użytkownika
Krzaku
początkujący
początkujący
Posty: 108
Rejestracja: czwartek 01 paź 2009, 12:53
Lokalizacja: z Mazur

Post autor: Krzaku »

Fornir, racja! Prawdziwe TL Tuchola już dawno się skończyło...
Darz Bór!
nieśmiały1221
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 16 cze 2014, 11:49

Post autor: nieśmiały1221 »

Wybiera się ktos z forum do technikum w tym roku do 1 klasy ? (fajnie byłoby kogos poznać ) :)
mimimka
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 07 lip 2014, 19:53

Post autor: mimimka »

A ja powiem tak :) szkoła jak szkoła albo się da przejść albo się nie da :) raz z górki a nieraz i pod .Ale dla samego internatu i tego życia w nim i dla poznania tylu ludzi to polecam :D A czas w szkole szybko leci ,cztery lata to jak rok :)
ODPOWIEDZ