Koń trojański w Gadu-Gadu?

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Koń trojański w Gadu-Gadu?

Post autor: 11 »

"Kilku czytelników DI poinformowało nas dzisiaj, że ich oprogramowanie antywirusowe wykryło konia trojańskiego w pliku instalacyjnym komunikatora Gadu-Gadu w wersji 7.6. Czekamy na wyjaśnienia ze strony producenta programu, firmy Gadu-Gadu S.A.
Ostrzezenie kaspersky labZgłoszenia pochodzą tylko od osób, które korzystają z programu antywirusowego firmy Kaspersky Lab.
Antywirus rozpoznaje szkodnika jako Trojan.Win32.KillProc.p
Jeden z czytelników został ostrzeżony w momencie, gdy program Gadu-Gadu 7.5 próbował dokonać aktualizacji do wersji 7.6.
Inna osoba ujrzała ostrzeżenie, kiedy próbowała pobrać komunikator w wersji 7.6 ze strony producenta..."
http://di24.pl/15117,1.html
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77795
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

"Komunikator Gadu-Gadu pobierany ze strony www.gadu-gadu.pl jest w pełni bezpieczny. Fakt pojawiania się u niektórych użytkowników fałszywych alertów programów antywirusowych spowodowany jest tym, że programy te mylnie interpretują proces wyłączania starszej wersji programu Gadu-Gadu w trakcie instalowania najnowszej wersji.

Jest to więc fałszywy alarm i użytkownicy mogą bez obaw pobierać i instalować najnowsze wersje komunikatora Gadu-Gadu ze strony www.gadu-gadu.pl! W tym przypadku po prostu programy antywirusowe okazały się być nadgorliwe.

Pragnę podkreślić, że każda wersja komunikatora Gadu-Gadu - to przecież jeden z najpopularniejszych programów w Internecie - zanim zostanie opublikowana na stronie, jest podawana wielu testom - dlatego zawsze bez obaw można pobierać Gadu-Gadu ze strony producenta."
... i komu tutaj wierzyć, twórcom gadu-gadu czy programów? a może cały gadu jest trojanem?
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4494
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

Zainstalowałem tę wersję gadu-gadu jakiś czas temu i nie było żadnych alertów o koniu trojańskim, program antywirusowy u mnie to avast. :)
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Ostatnio wśród moich znajomych kraży taki głupi wirus rozpowszechniany przez gg... Dostaje się linka od kogoś, klikasz, nic sie nie otwiera, a potem samo sie z Twojego konta wysyła do wsyztskich z jakąś nową treścią (np. zobacz zdjęcia z imprezy). I tak się rozprzestrzenia :(
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

dlatego ja żadnych linków od nieznajomych nie otwieram ;)
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

Z gg mam inny problem. Od kiedy uruchomili radio gg ciągle pojawia mi się
WINAMP UPDATE.
I mimo, że mam update zrobione (i to już kilka razy), nachalnie mi się to okno otwiera. No wredota taka, że hej! :evil:
Przy instalacji gg to raczej spoko, ale przez samo gg niezłe dziadostwo można ściągnąć. Mój znajomy już kilka razy musiał formatować twardziela (często się gg posługuje, w tym przesyłanie linków i obrazów).
ODPOWIEDZ