czy na studiach leśnych poowinno obowiązywać umundurowani

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77785
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

ja to sobie myślę, że chyba nie ważne czy w mundurach czy bez, ale co tam w tej głowie zostanie po tych studiach, czy wykorzystamy to w przyszłej pracy
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

drwalnik pisze:ja to sobie myślę, że chyba nie ważne czy w mundurach czy bez, ale co tam w tej głowie zostanie po tych studiach, czy wykorzystamy to w przyszłej pracy
I to trzeba duzo zauwazyłem wiedziec w tym zawodzie. Ale prawde powiedziawszy na pierwszy rzut oka wyglad też ma wielkie znaczenie,świadczy to o człowieku i nie oszukujmy sie podświadomie człowiek wygladający inaczej jak inni nie bedziemy widzieli go jako człowieka inteligentnego.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Melolontha
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: piątek 27 paź 2006, 18:55
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Melolontha »

drwalnik pisze:ale co tam w tej głowie zostanie po tych studiach, czy wykorzystamy to w przyszłej pracy
dziwne pytania zadajesz drwalnik;)
"to możliwość spełnienia marzeń sprawia że życie jest tak fascynujące..."
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77785
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

dlaczego dziwne? oj często bywa, że przychodzą i podstawowej wiedzy ze studiów nie potrafią powtórzyć, wykorzystać do prostych czynności, skoro niektórzy szukają podczas jesiennych poszukiwań brudnicy mniszki ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

drwalnik pisze:dlaczego dziwne? oj często bywa, że przychodzą i podstawowej wiedzy ze studiów nie potrafią powtórzyć, wykorzystać do prostych czynności, skoro niektórzy szukają podczas jesiennych poszukiwań brudnicy mniszki ...
Wiesz,to nie znaczy,ze nic nie wiedzą.Często jest tak,ze od nowa sie uczą- w sensie takim,ze wprowadzenie wiedzy teoretycznej do praktyki.Powtarzaja niektórzy czesto,to co sie uczymy to w praktyce inaczej bedzie robione. Nie wiem kogo słuchać...
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36310
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Intuicji samoobronnej, żeby przetrwac próbę czasu :wink:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4494
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

skumbria pisze:Intuicji samoobronnej, żeby przetrwac próbę czasu :wink:
A jak to się ma do umundurowania ?... :)
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36310
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

mavericksn pisze:Wiesz,to nie znaczy,ze nic nie wiedzą.Często jest tak,ze od nowa sie uczą- w sensie takim,ze wprowadzenie wiedzy teoretycznej do praktyki.Powtarzaja niektórzy czesto,to co sie uczymy to w praktyce inaczej bedzie robione. Nie wiem kogo słuchać...
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

drwalnik pisze:skoro niektórzy szukają podczas jesiennych poszukiwań brudnicy mniszki ...
Niektórzy? Nie powiem, że większość, ale wielu, oj wielu :lol:
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36310
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Boro :> Ty ich podglądasz?
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

skumbria pisze:Boro :> Ty ich podglądasz?
Kogo? Poszukiwaczy zaginionej mniszki? :wink:
Jestem leśnikiem-ochroniarzem, odpowiadałem w nadleśnictwie za ochronę lasu, nadzorowałem robotników przy zbieraniu i leśniczych przy zdawaniu (i wypełnianiu formularzy).
Skumbria, tu nie trzeba podglądać. Tu wystraczy nie być ślepym 8)
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

mavericksn pisze: Diana, ale popatrz. Idziesz do ksiegarni masz ksiązkei dwie takiego samego tytułu i rożne okładki, którą wybierasz na samym początku co widzisz?? Ładniejsza...dopiero czytasz, tak samo tutaj, lepeij bym rozmawiał z "normalnym "człowiekiem. Zobacz jak jest w policji?? NAjważniejsza prezencja..itd.
Szymon... W moim przypadku to akurat bardziej intrygują mnie ludzie orginalni :P
sorry Polsko
Awatar użytkownika
Hania
wiceminister
wiceminister
Posty: 30246
Rejestracja: czwartek 16 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Z-ec

Post autor: Hania »

Diana-korolka pisze:W moim przypadku to akurat bardziej intrygują mnie ludzie orginalni :P
Młodość... ;) W Twoim wieku, Dianka, ja też szukałam towarzystwa "oryginałów" ;) Teraz raczej szukam ludzi "normalnych", zwyczajnych, którzy nie muszą na siłe wyróżniać się z tłumu :)
A żeby nie odstawać od tematu, to... hmm... jak ktoś chce, to niech chodzi w mundurze na zajęcia, w końcu mamy demokrację, podobno...

--
Pozdrawiam serdecznie
Hania
"Zielono mi, zielono w głowie,
zielone trawy obrastają mą skroń,
zielony mętlik, o którym nie powiem,
zielone me czoło ociera ma dłoń..."
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Diana-korolka pisze: akurat bardziej intrygują mnie ludzie orginalni
Orginalnosc nie przejawia sie głównie w szokującym wygladzie bądz co badz dla niektórych "odrazajacym". Ta orginalnosc niech przejawai sie w sposobie komunikacji czy wiedzy. :wink:
Orginalność sie nudzi, zauwazylas człowieka,który na studiach ubierał sie nie wiadomo jak a po studiach byłby wysmiany lub "zniszczony" przez otoczenie.Nie wybija sie tak, normalni sa teraz w cenie :]
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Moim zdaniem, jak ktoś lubi dredy, niech osi, ale to się kłóci z mundurem i ogólnym wizerunkiem leśnika - taka osoba wydaje mi się niepoważna i niekompetentna. Cokolwiek tu zaraz nie usłysze, żeby nie oceniać po wyglądzie itp. wolność, równość :-)
A na mundur, jak ktoś już powiedział, trzeba zasłużyć :-)
Silver

Post autor: Silver »

zu pisze:Moim zdaniem, jak ktoś lubi dredy, niech osi, ale to się kłóci z mundurem i ogólnym wizerunkiem leśnika - taka osoba wydaje mi się niepoważna i niekompetentna.
Oj Zu...... ta nieśmiertelna "mistyka" zawodu się odzywa. "Dredy? Mi to nie przeszkadza ale leśnika dyskwalifikuje" Otóż nie dyskwalifikuje. Jedyne co się liczyć powinno to to co ów leśnik ma w głowie. W LP wciąż wyrównuje się "kanty". Nic nie ma prawa "wystawać" nikt nie ma prawa się "wychylać". Jak Chińczycy. Jednakowi. Wbili to do głowy jak widać mocno. A jest odwrotnie. Wątpliwości właśnie są wyznacznikiem kreatywności. Powtórzę. Ja dredów na głowie nigdy nie miałem ale szanuję w przeciwieństwie jak widze do Was ludzi którym starczyło odwagi by w naszym co by nie mówić zaściankowym społeczeństwie na coś takiego się odważyć. O jakiejś tam odwadze cywilnej to jednak świadczy. Ja takich odważnych ludzi cenię. To jak poglądy. Bardziej szanuje ludzi o wyrazistych (nawet przeciwnych niż moje) poglądach niż konformistów i zwyczajne "chorągiewki". Całe te forum jest dla obecnych bossów LP takim jednym wielkim "leśnikiem z dredami" bo jego uczestnicy śmią mieć odwagę "wychylania się". Oni też kochają wyrównywać "kanty" :) Tak na to spójrzcie.
zu pisze:A na mundur, jak ktoś już powiedział, trzeba zasłużyć
Odwrotnie Zu... to mundur musi być godny by ci najlepsi jak o wiedzę w głowie chodzi go nosili a nie ci "najładniej uczesani i ugrzecznieni" jedynie. Dla mnie jedynym kryterium oceny leśnika jest i pozostanie co co wie a nie długość włosów czy równość przedziałka. Wygląd to rzecz indywidualna :)
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

silver30+ pisze: Dla mnie jedynym kryterium oceny leśnika jest i pozostanie co co wie a nie długość włosów czy równość przedziałka. Wygląd to rzecz indywidualna
Dobra, dobra :D Mundur, leśnik... człowiek. Jedynym kryterium bycia leśnikiem - wiedza (i umiejętności). A ja bym dodał i moralność. W końcu to Służba Leśna. Leśnik - urzędnik/nie urzędnik. Ale tak - dorzuciłbym tą moralność, która tak była ceniona przed wojną. Przedwojenny leśnik to był KTOŚ. Czy teraz ma być to tylko ktoś, i to z dredami (nawet jeśli wszystkie encyklopedie leśne będzie miał w małym palcu)?
Awatar użytkownika
Abigeil
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1000
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: Abigeil »

silver30+ pisze:Oj Zu...... ta nieśmiertelna "mistyka" zawodu się odzywa. "Dredy?
A noście sobie co tam chcecie,dredy,irokezy,kolorowe czupryny,kolczyk w nosie,piórko w d...ie tylko małe ale....nie zakładajcie munduru.I tyle. :wink:
Silver

Post autor: Silver »

borodziej pisze:Przedwojenny leśnik to był KTOŚ. Czy teraz ma być to tylko ktoś, i to z dredami (nawet jeśli wszystkie encyklopedie leśne będzie miał w małym palcu)?
Jak miałbym do wyboru takiego ktosia jak tfu.. nadleśniczy z Nurca albo kogoś z dredami to zgadnij kogo bym wybrał?
borodziej pisze:A ja bym dodał i moralność.
....bo wygląd można jak się dredy znudzą zmienić (ludzie z tego zwyczajnie wyrastają) ale jak się ma TAKĄ moralność jak ten tfu.. nadleśniczy to co z nią zrobić? :D Co Boro wybierasz? Dredy czy taką "moralność"?
Abigeil pisze:tylko małe ale....nie zakładajcie munduru. I tyle.
A już na pewno nie na studiach :D Dzięki Abi za poparcie ;)
Awatar użytkownika
Abigeil
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1000
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: Abigeil »

silver30+ pisze:Dzięki Abi za poparcie
A proszę bardzo,nie ma za co. :wink:
ODPOWIEDZ