czy na studiach leśnych poowinno obowiązywać umundurowani

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

mavericksn pisze:Czasem dred nieciekawie wyglada.
Czasem? ZAWSZE! :D :lol:
Silver

Post autor: Silver »

borodziej pisze:Gdybając dalej... Jakby wprowadzić mundury, to z sugestią - ścinać dredy. I tyle
E....... a mi tam brody a już zwłaszcza WĄSY Boro ;) ...się nie podobają... no ohyda :D
borodziej pisze:Czasem? ZAWSZE!
...to co też wszystkim mundurowym sugestia: "panowie golimy"? :D Wygląd to rzecz indywidualna. ZAWSZE. Przepisy mundurowe leśników z tego co pamiętam zobowiązują ich jedynie do utrzymania schludnego wyglądu. Kropka. Na podstawie jakich przepisów chcesz więc KAZAĆ czy sugerować im np. dredy ścinać? Pogdybajmy rzecz jasna bo te mundury to i tak science fiction czyste. Indywidualny wygląd to rzecz gustu zwyczajnie. A o cudzych gustach się nie dyskutuje. Każdy ma swoje. Mamy demokrację.... Na szczęście bo zamordystów co to innych na swą modłę na siłę przerabiać by chcieli nigdy niestety nie brakowało :)
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

silver30+ pisze:E....... a mi tam brody a już zwłaszcza WĄSY Boro ...się nie podobają... no ohyda
To proponuję jeszcze głowę zgolić i na mnicha! (nie żeby tam zaraz na eunucha) :wink: :lol:

[ Dodano: 2006-11-03, 16:11 ]
silver30+ pisze:Na podstawie jakich przepisów chcesz więc KAZAĆ czy sugerować im np. dredy ścinać?
Wyraziłem się jasno, dlatego proszę o nie przekręcanie moich słów.
To nie było o ty, że dredy ZAWSZE trzeba golić, tylko że dredy ZAWSZE wyglądają nieciekawie :lol:
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

borodziej pisze: dredy ZAWSZE wyglądają nieciekawie
Racja, mialem to na mysli,ale inaczej sformułowałem zdanie. :wink:
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

silver30+ pisze:Mamy demokrację.... Na szczęście bo zamordystów co to innych na swą modłę na siłę przerabiać by chcieli nigdy niestety nie brakowało
Ano właśnie, znam takiego jednego, "w białych rękawiczkach" :wink: :lol:
Róznie tu sobie dyskutujemy, czasami pożartujemy, Ale nie żeby ktoś na siłę komuś dredy ścinał ;) (choć czasami i ręka zaświerzbi) :lol:
Nawet nie wiesz ile Silver mam w sobie tolerancji dla różnych postaw, ludzi. Serio. Wkurza mnie np., jak ktoś obraża Murzyna nazywając od różnych (w środku mi się gotuje).
Czego nie uznaję? Pedofili. Tak, tych to na bezludną wyspę - wszystkich za jednym zamachem (i niech się rozmnażają) :lol:
A drediarzy? A niech sobie noszą, nawet do munduru. Lecz zdania nie zmienię - DREDY nie są cool i już :wink: :lol:
Silver

Post autor: Silver »

borodziej pisze:tylko że dredy ZAWSZE wyglądają nieciekawie
Ja ich co prawda w życiu na głowie nie miałem ale nadal uważam że to rzecz gustu. I dla mnie to żaden powód by kogoś na ich podstawie oceniać, (bo to byłaby zawsze ma subiektywna ocena jedynie) coś mu kazać czy choćby "sugerować" tylko. Tym się jednak różnimy :)
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

mavericksn pisze:borodziej napisał/a:
dredy ZAWSZE wyglądają nieciekawie

Racja, mialem to na mysli,ale inaczej sformułowałem zdanie.
Maver, spoko. To Silver uznał, że jestem za goleniem dredów na siłę :]
Kiedyś z jednym dredizraem jadłem obiad (siedział obok). Nie wiem co miał w tych dredach, ale zmuszałem się do przełykania każdej łyżki rosołu Z TRUDEM. On nie jadł rosołu - taki był wegetarianin :lol:

[ Dodano: 2006-11-03, 16:29 ]
silver30+ pisze:I dla mnie to żaden powód by kogoś na ich podstawie oceniać, (bo to byłaby zawsze ma subiektywna ocena jedynie) coś mu kazać czy choćby "sugerować" tylko. Tym się jednak różnimy
I pewnikiem nie tylko tym ;) Ja ludzi po włosach nie oceniam bo i... dlaczego? Powiem więcej - nawet mi te dredy do munduru nie przeszkadzają. Ale dalej będę się upierał - COOL to one nie są :lol:

[ Dodano: 2006-11-03, 16:33 ]
Natomiast kolczyki są O.K. (ale nie więcej niż po 3 w jednym uchu) :D
Najbardziej mi pasują te montowane... w pępku :oops: :lol:
Silver

Post autor: Silver »

borodziej pisze:Ale dalej będę się upierał - COOL to one nie są
prywatnie możesz sobie o nich sądzić co Ci się podoba. Tu gdybamy natomiast czy należałoby kazać je ścinać by móc mundur nosić. Jak rozumiem przeszło Ci? Cieszę się :)
borodziej pisze:Natomiast kolczyki są O.K. (...) Najbardziej mi pasują te montowane... w pępku
Ja kiedyś "napotkałem" kolczyk w bardziej zadziwiającym miejscu :D ...ale też mi się podobał ;) Co kto lubi...
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

silver30+ pisze:prywatnie możesz sobie o nich sądzić co Ci się podoba.
Jak to się mówi u nas na Forum? O, NARESZCIE! :D
W każdym bądź razie - dzięki ;)

[ Dodano: 2006-11-03, 16:43 ]
silver30+ pisze:Tu gdybamy natomiast czy należałoby kazać je ścinać by móc mundur nosić.
By mundur nosić to honorowym trza być, i tyle. Reszta to szczegóły...
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Jeśli chodzi o mundury na studiach czemu nie .Pytanie dlaczego w Technikum Leśnym się chodzi a na studiach juz nie .Czy po technikum nie jesteście juz leśnikami :?: Rozumiem ludzi po liceach bo tam cale życie wolność i swoboda. Po tylu latach pracy w leśnictwie stwierdzam że na mundur trzeba zasłużyć i do niego dorosnąć. Jak sobie wyobrażają ludzie kończący studia i zaczynający pracę w nadleśnictwach :?: Mundur pomaga w kontaktach z innymi ludżmi i czy chcecie czy nie zawsze jest związany z naszą pracą. Inna sprawą jest jak piszecie wygląd osobisty i tu niestety nadal w kręgach szczegolnie wiejskich, a tam pewnie traficie pracując ,dredy nie przejda, kolczyki jak są ukryte itp .Ludzie nie będą was szanować bo wygląd jest tu bardzo ważny i należy się nad tym zastanowić już na studiach.A mundur to nie wojsko tylko funkcja ktorą pełnicie.
Silver

Post autor: Silver »

Kuna lesna pisze:Jeśli chodzi o mundury na studiach czemu nie .Pytanie dlaczego w Technikum Leśnym się chodzi a na studiach juz nie .
Poddaje się... trzeci raz tego samego tłumaczyć już niepodobna :)
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

borodziej pisze: Natomiast kolczyki są O.K. (ale nie więcej niż po 3 w jednym uchu) :D
:oops:

Ja toleruje piercing(na sobie szczególnie :lol: ) Dredy mi się średnio podobają, ale ja ktoś nosi to mi to rybka :P
Leśnik z dredami? A czemu nie? :D
sorry Polsko
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

borodziej pisze: Tak, tych to na bezludną wyspę - wszystkich za jednym zamachem (i niech się rozmnażają)
Oni sobie krzywdy nie zrobią.Co do rozmnażania to by chyba wyginęli :lol:
silver30+ pisze:Ja kiedyś "napotkałem" kolczyk w bardziej zadziwiającym miejscu ...ale też mi się podobał
Na samym początku,ale potem staje sie roblemem :P
Kuna lesna pisze: Po tylu latach pracy w leśnictwie stwierdzam że na mundur trzeba zasłużyć i do niego dorosnąć.
I o to chodzi. Lepeiej dążyć do tego munduru niż miałby za szybko sie znudzić :!:

[ Dodano: 2006-11-03, 20:04 ]
Diana-korolka pisze:Leśnik z dredami? A czemu nie?
I miałabyś do niego szacunek?? Ten mundur byłby nie godzień dla takiego.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

mavericksn pisze: I miałabyś do niego szacunek?? Ten mundur byłby nie godzień dla takiego.
Szanuje ludzi za to jacy są, a nie za to jak wyglądają :!: :|
sorry Polsko
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

mavericksn pisze:Oni sobie krzywdy nie zrobią.Co do rozmnażania to by chyba wyginęli
Zobacz - 2in1 - dwie korzyści w jednym. Nie dość, że krzywdy nie zrobią, to jeszcze dryftu genowego nie będzie :wink:

[ Dodano: 2006-11-03, 20:38 ]
silver30+ pisze: napisał/:
Ja kiedyś "napotkałem" kolczyk w bardziej zadziwiającym miejscu ...ale też mi się podobał
mavericksn pisze:Na samym początku,ale potem staje sie roblemem
Problem z oddawaniem moczu? :D

[ Dodano: 2006-11-03, 20:40 ]
silver30+ pisze:
Kuna lesna pisze:Jeśli chodzi o mundury na studiach czemu nie .Pytanie dlaczego w Technikum Leśnym się chodzi a na studiach juz nie .
Poddaje się... trzeci raz tego samego tłumaczyć już niepodobna :)
I stąd się wzięło powiedzenie - do trzech razy SZTUKA.
Bo do dwóch, to nie :wink: :lol:
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

borodziej pisze:Zobacz - 2in1 - dwie korzyści w jednym. Nie dość, że krzywdy nie zrobią, to jeszcze dryftu genowego nie będzie
Oj tak, prawo ewolucji eliminuje ze spokojem :P
Diana-korolka pisze:Szanuje ludzi za to jacy są, a nie za to jak wyglądają
Diana, ale popatrz. Idziesz do ksiegarni masz ksiązkei dwie takiego samego tytułu i rożne okładki, którą wybierasz na samym początku co widzisz?? Ładniejsza...dopiero czytasz, tak samo tutaj, lepeij bym rozmawiał z "normalnym "człowiekiem. Zobacz jak jest w policji?? NAjważniejsza prezencja..itd.
borodziej pisze:Problem z oddawaniem moczu?
Nie tylko,ale czy tutaj byłby problem?? Chodzi o sprawy "przyziemne" no Boro... :oops: :lol:

[ Dodano: 2006-11-03, 21:02 ]
borodziej pisze:Problem z oddawaniem moczu?
Ostatnio myslałem, o tym jak ktoś ma przebity nos, bądz pod wargą skórę, to jak on nurkuje???? :lol:
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

mavericksn pisze:Ostatnio myslałem, o tym jak ktoś ma przebity nos, bądz pod wargą skórę, to jak on nurkuje????
Za to łatwiej go wyciągnąć :D A najłatwiej tonącego z dredami - za te dredy właśnie :lol:
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

borodziej pisze: A najłatwiej tonącego z dredami - za te dredy właśnie
Ale dredy sa cięzki i na dół spadają :P Zimą mają dobrze :wink:
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
platynka6
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: piątek 28 lip 2006, 20:25
Lokalizacja: z zagajnika

Post autor: platynka6 »

Mundur na leśnym...hmmm czemu nie ale tylko na wyjscia galowe no może egzaminy:)napewno wygladało by to ładnie i miło, ale nie można nikogo do niczego zmuszać więc możnabyło by się ubrać w mundur kilka razy do roku od parady:) W końcu jak mówili nam to na rozpoczęciu Roku Akademickiego..."Jesteście elitą!" :D
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

platynka6 pisze:..."Jesteście elitą!"
Ale bez dredów, nie? :wink: :lol: :lol:

[ Dodano: 2006-11-04, 10:27 ]
http://www.forum.nasze.net/cat14.htm
Forum nt. dredów - aż 3200 zarejestrowanych miłośników dredów :D
ODPOWIEDZ