Saperzy pokłócili się o kontrakt za wielką kasę.

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

do nadzoru wyłoniona została oddzielna firma, bo niby jak leśnicy bez odpowiednich uprawnień mieliby wykonywać sprawdzenia powierzchni. Niestety pazerność co niektórych doprowadziła do zaistniałej sytuacji. 3 lata temu wszystko wyglądało, że będzie to przebiegać należycie
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

No dobra. Teren "rozminowany", odebrany przez upoważnioną firmę, forsa wzięta. Za kilka lat zrąb, orka i kupa żelaza na wierzchu. No i?
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

rozminowanie w projekcie jest do 1 metra, czyli teoretycznie ani strefa przemarzania ani głęboka orka nie powinny mieć wpływu na ewentualne "wychodzenie" na wierzch.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170201
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wszystko zależy od głębokości rozminowania. Żeby nic z ziemi nie wylazło, należałoby sprawdzać glebę do głębokości zamarzania, czyli ok. 1 - 1,2 m.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

to zgodnie z Polską Normą, bo strefy przemarzania są pomiedzy 0,8-1,2 metra, na niżu jest metr i tyle przyjęto w projekcie
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

To jak trafią zrzutowisko to tego poniżej metra nie wyciągają? A co z grubym towarem, na którym już zdążyły urosnąć drzewa że przekornie spytam?
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

jeśli są do 1 metra wycinka drzewa i krecia robota....
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170201
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

To co leży głębiej nie zagraża gospodarce leśnej.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

No dobra, a teraz o forsie. A ta kasa z Unii za realizacje projektu niezagrożona? Bo robota to chyba stanęła, o ile się w ogóle gdzieniegdzie zaczęła. A to chyba jakieś terminy ma...?
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

zgadza się, termin wydania kasy jest zawarty w umowie i niestety trzeba wykonać pełen zakres zadań zawarty w umowie
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

To jaki jest termin i realizacja w % ? Może być na PW.... :wink:
wykrywacz
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 07:41

Przekręt firm saperskich (nie wszystkich)

Post autor: wykrywacz »

Moi drodzy najśmieszniejsze jest to, wbrew twierdzeniom niektórych firm saperskich i ich dziwacznych pretensji, że projekt naprawdę jest dobrze realizowany.

Słyszałem, że kilka umów zostało zerwanych, ale tylko ze względu na kłótliwość kilku firm saperskich, a LP są ich ofiarą. Podobno mają też wpływy w MŚ i DGLP (kreatywny lobbing).

Najważniejsze to to, aby teren był dobrze oczyszczony, i aby można było go w przyszłości użytkować.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170201
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

wykrywacz, a może byś się z nami przywitał w tym wątku:
http://www.lasypolskie.pl/viewforum.php?f=45
z góry dziękuję :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
wykrywacz
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 07:41

Post autor: wykrywacz »

Na pewno słyszeliście, że został podpisany kolejny aneks do umowy o dofinansowanie. Nadleśnictwa rozszerzają prace o ponad 6000ha. Niedawno słyszałem, że firmy saperskie poprzez naciski i "spotkania" wymusiły zmianę umów, siwz... teraz nawet nie przyjadą w teren a pieniądze i tak wezmą. Jeśli to będzie prawda to istny skok na kasę z UE.
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

A tymczasem w komentarzach.
Największym przegranym w tej całej sprawie są Lasy Państwowe bo to one zostaną w czarnej d**** z Borneo i innym syfem.Ale same sobie są winne wybierając takich a nie innych wykonawców,układając takie a nie inne wymogi przy wyborze firmy podczas przetargu .Ale podobno nawet kiedy posiadały już wiedzę że niektóre firmy to lipa a ich wiedza, doświadczenie, zasoby ludzkie i sprzętowe pozostawiają wiele do życzenia nic nie zrobiły.
Przecież na Borneo był wymóg niszczenia i co ? Co oni mogli niszczyć ci od domków-worki po cemencie.
To są jaja ale nikt się tym nie przejmował więc teraz mają .
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170201
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Akurat w Bornem byłem parę lat temu przy niszczeniu. Nawet fotki jakieś robiłem. Może jak znajdę negatywy to zeskanuję.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

wykrywacz, z tego co się orientuję, to nie kolejny ale pierwszy, a został podpisany dlatego, że są wolne środki z kwoty na umowie, a co niektóre nadleśnictwa chciały dołączyć ze swoimi zadaniami
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

kolorowe kredki, ten komentarz napisał ktoś, kto nie ma wiedzy nawet tyle co brudu za paznokciem
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Ale ja go tylko przytoczyłem nie dołączając nic od siebie. :P
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

kolorowe kredki, no to ja wiem :) . Przecież nie napisałem, że to Twój komentarz
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
ODPOWIEDZ