podyplomowe studium siedliskoznawstwa

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kruszyna
początkujący
początkujący
Posty: 166
Rejestracja: niedziela 08 paź 2006, 19:18

podyplomowe studium siedliskoznawstwa

Post autor: Kruszyna »

Witam. Wynalazłam na AR w Krakowie Podyplomowe Studium Siedliskoznawstwa Leśnego. Nie jestem z wykształcenia leśnikiem, a chciałabym poszerzyć (nabyć?) swoją wiedzę "leśną", w tym roku już za późno, z uczelni mi nie odpowiedzieli, ale może ktoś z forumowiczów mógłby mi powiedzieć coś więcej na temat tego studium?
I ruszam szlakiem za cichym wołaniem...
Awatar użytkownika
asiek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 371
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 17:11

Post autor: asiek »

Kruszyna pisze:może ktoś z forumowiczów mógłby mi powiedzieć coś więcej na temat tego studium?
o samym studium to moze nie ale fajnie ze o nim piszesz, jak w przyszłym roku też bedzie to kto wie ;)

Kruszynko jeśli mozna? to w jakim kierunku sie uczyłaś bo siedliskoznawstwo to zlepek gleboznastwa i fitosocjologii, i nie wiem czy jest to odpowiednie na uzupełnienie wiedzy lesnej - poprostu nie jestem perwna co przez "wiedzę lesną" rozumiesz i czego chcesz się nauczyć jeśli chcesz wiedzieć po jakiej roślince wskaźnikowej poznaje sie np bór mieszany świeży i jakie zespoły roślinne sa dla niego właściwe w poszczególnych częsciach kraju jak je rozpoznawać itd.... to tak
jesli chcesz ogolnej wiedzy o lesnictwie jako dziedzinie było nie było gospodarki to obawiam sie że nie...
ps. przepraszam za ortografie ;)
asiek
Awatar użytkownika
Patrycja_23
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 402
Rejestracja: poniedziałek 12 cze 2006, 17:23

Post autor: Patrycja_23 »

Kruszyna pisze:z uczelni mi nie odpowiedzieli,
nie odpowiedzieli Ci bo tą katedrę to jeden Pan nasz wie, kto prowadzi, a być może i On sam nie jest pewein...hehehe... na tej katedrze są dwie osoby, Pani prof. Ewa Sikorska i dr. Lasota...nie ma innych studiów podyplomowych?
Chciałbym tu leżeć w górskiej niszy
Niech mi katedrą będą drzewa
I niech tłum przyjdzie... Nie! Nie ludzi!
I niech w koronach cicho śpiewa...

I niech mi las wypije oczy
Gdy będę leżał w jego cieniu
Niech się nadzieją rozgałęziam
A troskę w szarą korę zmieniam

A ten co błądząc pośród życia
Nie znalazł jeszcze w nim swej drogi
Odnajdzie kiedyż moje serce
Jak krwawi jesieniami głogi
Awatar użytkownika
Kruszyna
początkujący
początkujący
Posty: 166
Rejestracja: niedziela 08 paź 2006, 19:18

Post autor: Kruszyna »

asiek pisze:siedliskoznawstwo to zlepek gleboznastwa i fitosocjologii
gleboznawstwo miałam i chyba nawet w tym dobra byłam, a fitosocjologia jest ciekawa... tak mi się wydaje :D
asiek pisze:nie jestem perwna co przez "wiedzę lesną" rozumiesz i czego chcesz się nauczyć
może źle to ujęłam... ale na pewno bardziej mi chodzi o wiedzę o lesie, co gdzie rośnie, z czym i dlaczego, niż o leśnictwie jako dziedzinie gospodarki
Patrycja_23 pisze:nie ma innych studiów podyplomowych?
no są, ale jakoś mnie nie zainteresowały... plantacja uprawna drzew... transport leśny... :?
a AR w Poznaniu i SGGW raczej nie wchodzą w rachubę...
I ruszam szlakiem za cichym wołaniem...
Awatar użytkownika
asiek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 371
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 17:11

Post autor: asiek »

Kruszyna pisze:asiek napisał/a:
siedliskoznawstwo to zlepek gleboznastwa i fitosocjologii


gleboznawstwo miałam i chyba nawet w tym dobra byłam, a fitosocjologia jest ciekawa... tak mi się wydaje

asiek napisał/a:
nie jestem perwna co przez "wiedzę lesną" rozumiesz i czego chcesz się nauczyć


może źle to ujęłam... ale na pewno bardziej mi chodzi o wiedzę o lesie, co gdzie rośnie, z czym i dlaczego, niż o leśnictwie jako dziedzinie gospodarki
Kruszynko no fitosocjologia to jest bardzo ciekawa :) przynajmniej dla mnie :) jeśli lubisz botanike to myślę ze Ci sie spodoba :) kto wie jak za rok jeszcze będzie i będziesz startować to moze się spotkamy, ja mam teraz kocioł i nie miałam czasu o tym mysleć i szukać, więć fajnie ze o tym studium napisałaś, na doktorat mnie nie stać i mógłby mni utrudnić wiele rzeczy więc... ;)
asiek
Awatar użytkownika
Kruszyna
początkujący
początkujący
Posty: 166
Rejestracja: niedziela 08 paź 2006, 19:18

Post autor: Kruszyna »

asiek pisze:jeśli lubisz botanike to myślę ze Ci sie spodoba :) kto wie jak za rok jeszcze będzie i będziesz startować to moze się spotkamy
hm... nie wiem czy lubię, bo tak naukowo to do czynienia nie miałam... że się głupio spytam - trudna jest?

rok to dużo czasu i wiele się wydarzyć może, ale kto wie :wink:
I ruszam szlakiem za cichym wołaniem...
Awatar użytkownika
asiek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 371
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 17:11

Post autor: asiek »

Kruszyna pisze:hm... nie wiem czy lubię, bo tak naukowo to do czynienia nie miałam... że się głupio spytam - trudna jest?
powiem tak nauczyć sie wszystkich roślinek zajmuje trochę czasu ale strasznie wciąga i przynajmiej mi sprawia wiele frajdy, na ten rok przerwy polecam program flora ojczysta - taki komputerowy klucz do oznaczania roślin oparty na zdjęciach fajna rzecz ;)
asiek
Awatar użytkownika
lesny_ludek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 252
Rejestracja: wtorek 03 paź 2006, 18:50
Lokalizacja: Północ

Post autor: lesny_ludek »

Kruszyna pisze:gleboznawstwo miałam i chyba nawet w tym dobra byłam, a fitosocjologia jest ciekawa... tak mi się wydaje :D
czyżbyś miała coś wspólnego z geografią? :>
Awatar użytkownika
Kruszyna
początkujący
początkujący
Posty: 166
Rejestracja: niedziela 08 paź 2006, 19:18

Post autor: Kruszyna »

asiek pisze: powiem tak nauczyć sie wszystkich roślinek zajmuje trochę czasu ale strasznie wciąga i przynajmiej mi sprawia wiele frajdy, na ten rok przerwy polecam program flora ojczysta - taki komputerowy klucz do oznaczania roślin oparty na zdjęciach fajna rzecz ;)
super, dzięki!
I ruszam szlakiem za cichym wołaniem...
Maszulka
początkujący
początkujący
Posty: 164
Rejestracja: środa 16 sie 2006, 17:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Maszulka »

Kruszyna pisze:AR w Krakowie Podyplomowe Studium Siedliskoznawstwa Leśnego
Czy są na Forum absolwenci tego studium? chętnie wysłuchałbym ich opinii na temat tego studium.
Awatar użytkownika
asiek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 371
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 17:11

Post autor: asiek »

Kruszyna i jak zdecydowalas się??
ja z kolegą od października idziemy na podyplomówkę z pedagogiki (taki "kurs nauczycielski") więc siedliskoznawstwo najwcześniej za dwa lata...
asiek
Awatar użytkownika
Kruszyna
początkujący
początkujący
Posty: 166
Rejestracja: niedziela 08 paź 2006, 19:18

Post autor: Kruszyna »

asiek pisze:Kruszyna i jak zdecydowalas się??
Jak znam życie, jeśli się zdecyduję to w ostatniej chwili... W międzyczasie szukałm czegoś innego, ale te ceny :/ troszkę ostudziły mój zapał...
asiek pisze:ja z kolegą od października idziemy na podyplomówkę z pedagogiki (taki "kurs nauczycielski")
A to jakiegoś konkretnego przedmiotu ma dotyczyć?
Ja zawaliłam sprawę na studiach, mieliśmy taką wredną babkę od dydaktyki, że kto nie musiał, to kursu pedagogicznego nie robił. Ja nie musiałam, no i teraz żałuję...
I ruszam szlakiem za cichym wołaniem...
Awatar użytkownika
asiek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 371
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 17:11

Post autor: asiek »

Kruszyna pisze:kto nie musiał, to kursu pedagogicznego nie robił
ja nie miałam okazji bo studiowałam zaocznie, a przydał by się na wszelki wypadek, w pobliżu technikum leśne, można by moze coś dorobić ;)
na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim jest podyplomówka (mam nadzieję że jeszcze będzie) a że do Olsztyna blisko...
sprawa mojej dalszej lesnej edukacji trochę od szefa zalezy i jakoś tak się nie mogę zebrać, żeby go zapytać ;)
asiek
Awatar użytkownika
Kruszyna
początkujący
początkujący
Posty: 166
Rejestracja: niedziela 08 paź 2006, 19:18

Post autor: Kruszyna »

asiek pisze:sprawa mojej dalszej lesnej edukacji trochę od szefa zalezy i jakoś tak się nie mogę zebrać, żeby go zapytać ;)
Ja mojego to nawet nie będę próbowała pytać :wink: Ale Tobie życzę powodzenia :D
I ruszam szlakiem za cichym wołaniem...
Awatar użytkownika
asiek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 371
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 17:11

Post autor: asiek »

Kruszyna je też stwierdziłam, ze jednak pytać nie będę, ale się rypło ;) bo mi promotor na tytułowej stronie mgr-ki napisał kilka sugestii ;)
no i szef zabrał do przeczytania... :/ raczej zauważy ;)
asiek
ODPOWIEDZ