Wiedza przydatna każdemu

Możesz w nich uczestniczyć... sam zorganizować...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

g:hmm
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17316
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

[hide]Podglądam , bo w starym polo nie mam klimy[/hide]
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
nocomments1957
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 268
Rejestracja: piątek 14 paź 2011, 08:58

Post autor: nocomments1957 »

[hide]
Atlas pisze:
Ostatni kilometr przed dojechaniem do garażu (nie tylko zimą) ustawiam nadmuch na max. temperaturę i zwiększam obroty wentylatora. W tak nagrzanym powietrzu trudno siedzieć, ale te 5 -10 min damy radę. Jak wysiadam to robię to migusiem bo w aucie mam suchutkie powietrze. Jak się będę guzdrał, to ucieknie a w jego miejsce pojawi się wilgotne.


Szerokiej drogi moi mili :beer:
Przepraszam, ale, czy bezwzględna zawartość wody w powietrzu, nie wzrasta wraz z temperaturą? To pozornie suchutkie powietrze, np. 25 - 30, czy więcej st. może zawierać więcej wody, niż to "mokre jesienne" o temp. zbliżonej do zera, oraz generować odparowywanie dodatkowej z dywaników i.t.p. .
Ja stosuję ten wspomniany myk z pozbyciem się nagrzanego powietrza przed zaparkowaniem. [/hide]
Bądźmy zdrowi

Krzysiek
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

I mamy zwycięzcę
[hide]
nocomments1957 pisze:Przepraszam, ale, czy bezwzględna zawartość wody w powietrzu, nie wzrasta wraz z temperaturą? To pozornie suchutkie powietrze, np. 25 - 30, czy więcej st. może zawierać więcej wody, niż to "mokre jesienne" o temp. zbliżonej do zera, oraz generować odparowywanie dodatkowej z dywaników i.t.p. .
Ja stosuję ten wspomniany myk z pozbyciem się nagrzanego powietrza przed zaparkowaniem.
:doh:
Toż to oczywista oczywistość, dlaczego mi to umknęło?
nocomments1957 pisze: To pozornie suchutkie powietrze, np. 25 - 30, czy więcej st. może zawierać więcej wody, niż to "mokre jesienne"
Za tą wypowiedź przyznaję punkt i gratuluję :brawo:

To powietrze nie tylko może zawierać więcej wody, ale ono praktycznie zawsze zawiera więcej wody, bo do auta dostaje się powietrze właśnie z zewnątrz a podgrzanie go powoduje, że może osuszać przedmioty w swoim otoczeniu, przez co wzrasta zawartość wody w tym powietrzu.

A już zacząłem się martwić, że na starość nie zdążę szybko z auta wysiąść i szyby będą mi zamarzać :lol:

Tak więc przed dojechaniem do celu podgrzewamy kabinę auta na max.
Po dojechaniu - szeroko otwieramy drzwi i wietrzymy auto ale nie za długo, bo chodzi tylko o wymianę powietrza, lecz kabina nie powinna się wychłodzić.

[/hide]
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105203
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

[hide]W kwestii tego jakie powietrze zawiera więcej wilgoci to taka ciekawostka - dlaczego moje przyrządy pomiarowe (no nie moje, te z których czerpię dane do prognoz pogody) w gorące, letnie dni pokazują wilgotność powietrza na poziomie 50 - 60% a na przykład w zimny, dzisiejszy dzień 90 - 100%?
W tej chwili odczytuję: 0 stopni (odczuwalna -4), wiatr 15 km/h płn/zach, ciśnienie 1011 hPa i rośnie, wilgotność 93%...[/hide]
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

[hide]
Piotrek pisze: dlaczego moje przyrządy pomiarowe (no nie moje, te z których czerpię dane do prognoz pogody) w gorące, letnie dni pokazują wilgotność powietrza na poziomie 50 - 60% a na przykład w zimny, dzisiejszy dzień 90 - 100%?

Bo Twoje przyrządy pokazują wilgotność względną czyli ile % wody w tej temperaturze jest w stosunku do tego ile maksymalnie mogłoby być
Zimą (tu dane z sufitu biorę) w 1m³ powietrza o temperaturze -4°C może max być 100 mg a jest 97 mg
Latem w 1m³ powietrza o temperaturze +24°C może być 200 mg a jest 100 mg

W pierwszym przypadku wilgotnościomierz pokaże 97%
W drugim 50%
[/hide]
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105203
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

[hide]To było pytanie "prowokacyjne" :wink:[/hide]
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Tak też sądziłem :D

Twoje :beer:
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1024
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

8)
I'm going off the rails on a crazy train
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Post autor: acer_75 »

8)
Awatar użytkownika
rojber1410
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4091
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2011, 23:07
Lokalizacja: ADELNAU

Post autor: rojber1410 »

8)
Nie wiem, ile wytworzyliśmy niedorzecznych kodeksów postępowania i bezsensownych wierzeń religijnych; nie wiem też, jakim sposobem wryły się tak głęboko we wszystkich krajach świata w umysł człowieka; warto jednak zaznaczyć, że wierzenie wpajane w pierwszych latach życia, gdy mózg jest wrażliwy, staje się niemal instynktem; a zasadniczą cechą instynktu jest to, że się go słucha niezaleąnie od tego, co mówi rozum. Karol Darwin
textor
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 272
Rejestracja: środa 07 sty 2009, 15:16
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: textor »

[hide]Najprostsza odpowiedź, to nieodpowiednie dbanie o samochód. Czynników jest wiele.[/hide]
PRINCZI
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 398
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:20

Post autor: PRINCZI »

:?:
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

[hide]duzo przyczyn ,
brak wentylacji , uciekający płyn z nagrzewnicy, zmiany temperatur, wozenie pijanych kolegów , używanie do zdejmowania pary rąk i potem zaparowane jest jeszcze bardziej[/hide]
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
ODPOWIEDZ