Zawod i TL

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

Dziękuje za wsparcie Sten :)
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Andrzej1996 pisze:za rok robić technikum dla dorosłych zdać mature i ruszać na studia na wydziale leśnym ?
No tak :)
Andrzej1996 pisze:czy nie ma problemu dostać się na studia leśne po technikum dla doroslych ?
Oj, o tym to ja pojęcia nie mam :( Nawet nie wiem jakie są teraz zasady przyjmowania na studia, bo ja zdawałam jeszcze starą maturę, a potem na studia był normalnie odrębny egzamin...
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Nie będzie problemu znam wielu którzy tak doszli do pracy w LP.
Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

Miło czytać dosłownie , myślałem że żadnej szansu już nie będzie a jednak myliłem się . Teraz dzięki waszej pomocy mogę naprawdę spełnić moje marzenie :) I wszystko będę robił abym doszedł do lecu :)
Jeszcze raz Wam wszystkim bardzo dziękuje za pomoc . :)
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
seba-tau
leśniczy
leśniczy
Posty: 872
Rejestracja: środa 30 lis 2011, 22:37
Lokalizacja: Trzcianka

Post autor: seba-tau »

No to ja jeszcze dodam kilka słów pokrzepienia :roll:

Moje marzenia leśne zacząłem realizować w wieku 40 lat ucząc się w Zaocznej Policealnej Szkole Leśnej. Nauka trwała 2 lata i obecnie jestem Technikiem Leśnikiem. Od listopada
zaczynam staż w LP :roll: Jak więc widać marzenia są po to aby je spełniać..

Nasz rocznik był ostatnim, który mógł realizować naukę jako Zaoczna Policealna Szkoła .... Obecnie ta forma nauki realizowana jest jako Kursów Kwalifikacyjnych (są to dwa stopnie kursowe realizowane rok po roku czyli w 2 lata). Pewnie musiałbyś zrobić jeszcze szkołę średnią ale możesz ją zrobić w jeden rok w formie zaocznej lub wieczorowej dla pracujących).

Jak sam widzisz dróg jest wiele. Sam najlepiej znasz swoje możliwości i wiesz, z którą z nich możesz się zmierzyć. Chodzi o to abyś osiągnął założony cel nie marnując czasu na coś z czym możesz sobie nie poradzić i nie daj Boże jeśli będziesz musiał odpuścić. Jeśli czegoś nie możesz osiągnąć "z marszu" to może lepiej realizować to chociaż małymi kroczkami.

Życzę Tobie powodzenia - .... DARZ BÓR :wink:
Seba-Tau
Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

Dziękuje Seba , Pozdrawiam Darz Bór !
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Post autor: kamillo »

Nie ma rzeczy niemożliwych jeśli ktoś bardzo chce. Ze mną na roku, na Wydziale Leśnym w Poznaniu byli absolwenci przeróżnych szkół - a "najdziwniejsze" z nich to technikum samochodowe, elektryczne czy nawet gastronomiczne.
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

U mnie na ten przykład był magister pedagog, i po 33 latach dalej leśnictwa się trzyma :D
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

czyli nie widze problemu abym zrobił technikum dla doroslych { jeszcze nie wiem jakie } następnie matura i na studia :))
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Żadnego :-)
Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

a może ktoś podpowie jakie technikum dla dorosłych zrobić ?
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170009
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Przede wszystkim musisz się zorientować w których technikach są wydziały zaoczne, bo z tego co się orientuję, to nie we wszystkich. Moim zdaniem wybieraj te, które są podległe pod Ministerstwo Środowiska. Jest ich bodaj 10 w Polsce.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

Szukałem szukałem i ciężko znaleść , jest jedno Technikum dla dorosłych była możliwość dwa lata temu aby zrobić darmo matura i jest technik , a teraz zrobili kursy R3 M1 bez matury , hmm ciężko będzie coś znaleść :?
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Andrzej1996 pisze:Szukałem szukałem i ciężko znaleść , jest jedno Technikum dla dorosłych była możliwość dwa lata temu aby zrobić darmo matura i jest technik , a teraz zrobili kursy R3 M1 bez matury , hmm ciężko będzie coś znaleść :?
:) Znajdziesz na pewno... A w Miliczu gdzie się starałeś nie ma? W moich czasach były różne, zaoczne też. Teraz ponoć nawet miała być fila Wydziału Leśnego z Poznania? Będzie dobrze... Hej! :spoko:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
wolt
początkujący
początkujący
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 12:47
Lokalizacja: tuitam

Post autor: wolt »

Jeżeli nie masz opcji z leśnictwem, proponuje coś z geodezją. Wiedza zdobyta w szkole średniej o tym kierunku, może przydać się na studiach leśnych, a dodatkowo jeżeli planujesz tryb zaoczny możesz pracować jako pomocnik geodety :D
Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

Spróbuje zadzwonić do TL w Miliczu , może tam będzie jak doradził niziołek . Zapytam jeszcze znajomych którzy też robili napewno Technikum zaoczne , nawet jak będzie bardzo daleko jestem w stanie to zrobić . (Muszę) ;)
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
seba-tau
leśniczy
leśniczy
Posty: 872
Rejestracja: środa 30 lis 2011, 22:37
Lokalizacja: Trzcianka

Post autor: seba-tau »

Rozważ jeszcze możliwość zrobienia liceum dla dorosłych. Jest to alternatywa do zrobienia matury w jeden rok.
Seba-Tau
ODPOWIEDZ