Leśny portal informacyjny - Lasy polskie Forum dyskusyjne
nie tylko o lasach, nie tylko dla leśników

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
Warto zajrzeć: Encyklopedia leśna, Encyklopedia piwa, Dziennik Leśny

Poprzedni temat «» Następny temat
Zawod i TL
Autor Wiadomość
Andrzej1996 
Robotnik leśny
Andrzej1996

Wysłany: 2013-10-26, 09:32   Zawod i TL

Witam serdecznie , mam pewien problem , dwa lata temu starałem się dostać do TL w Miliczu lecz nie dostałem się z powodu braku miejsc , postanowiłem wybrać zawód cukiernik który zakończe edukacje za rok , i teraz jest pytanie mam dalej ochotę i chęci do TL w którym mogę zrobić 4 klasy i mieć wykrztałcenie srednie leśne .
Czytałem wiele postów na temat ukończenia szkoły zadowowej a poźniej wybrania technikum od tzw. poniedziałku do piątku wiele odpowiedzi prowadziło na NIE z powodu wieku , Teraz co mam zrobić ? chce zrobić TL lecz nie mogę . Proszę o odpowiedź czy może technikum leśne jest kótre przyjmie mnie od początku kl.1 ? Czy tylko mogę pozostawić wspomnienia ? :( Proszę o pomoc !

Sten 
Minister
Arcy Pierdoła

Wysłany: 2013-10-26, 11:26   

Andrzej1996 napisał/a:
Czy tylko mogę pozostawić wspomnienia ? :(
Na dzienne technikum leśne nie masz co liczyć po prostu zwyczajnie za stary będziesz.
Możesz spróbować w studium leśnym. Trwa to dwa lata i jest przewidziane dla absolwentów szkół średnich.

"Życie jest zbyt krótkie, by pić kiepskie piwo!"
- Tomek Kopyra
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa

Jenny 
Dyrektor Regionalny
jenny

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2013-10-26, 11:31   

Nie bardzo w temacie, ale spróbuje -dowiedz sie czy przypadkiem( jeśli juz znasz odp na nie)nie istenieje TL zaoczne, wieczorowe czy jakoś tam..dla dorosłych?
Jesli dobrze zrozumiałam robisz zawodówkę...czyli bez matury.Chciałma powoedzieć, ż esynek mojej kolezanki ukonczył Tech Gastronowmiczne w zawodzie kucharz a ostatecznie wylądowal na wydziale politechnicznzm :roll:

A na ten przyklad W Bialymstoku istnieje na PB Wydz mech z Te-elem...

:spoko:
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczu­jesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon

Andrzej1996 
Robotnik leśny
Andrzej1996

Wysłany: 2013-10-26, 20:08   

Szczerze jestem zawiedziony mam,teraz to chyba miałem takie piękne plany wujek lesnik i chcialem dalej tak samo prowadzic zostac lesniczym, poprostu juz brak mi słów :(( kurcze wszystko teraz legło i niech ktoś mi powie marzenia się spełniają guzik tak nie jest , nie ma technikum takie jak Milicz a tym bardziej wieczorowego dla doroslych teraz to tylko zostaje piekne wspomnienia o lesnictwie . Tak bardzo chciałem zostać leśniczym dostac prace w LP [wiem,ze jest ciezko] i wszystko jednak na NIE , i co teraz ? zrobic inne technikum mature i na studia lesne ? czy jest to mozliwe i czy bedzie łatwiej z praca w LP ? Sam juz nie wiem co robic to wszystko jest trudne .

Konrad83 
Robotnik leśny
drwal

Wysłany: 2013-10-26, 20:09   

Sten napisał/a:
Andrzej1996 napisał/a:
Czy tylko mogę pozostawić wspomnienia ? :(
Na dzienne technikum leśne nie masz co liczyć po prostu zwyczajnie za stary będziesz.
Możesz spróbować w studium leśnym. Trwa to dwa lata i jest przewidziane dla absolwentów szkół średnich.

Obecnie to chyba kurs kwalifikacyjny jest.

Sten 
Minister
Arcy Pierdoła

Wysłany: 2013-10-26, 20:10   

Owszem. Matura i po niej studia leśne to jedyne sensowne rozwiązanie. Fakt, że to w sumie ładnych parę lat, ale skoro to Twoje marzenie, to je realizuj.

- Tomek Kopyra

Agnieszka 
Dyrektor Generalny

Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2013-10-26, 20:12   

Andrzej1996 napisał/a:
Tak bardzo chciałem zostać leśniczym dostac prace w LP [wiem,ze jest ciezko] i wszystko jednak na NIE , i co teraz ? zrobic inne technikum mature i na studia lesne ? czy jest to mozliwe i czy bedzie łatwiej z praca w LP ? Sam juz nie wiem co robic to wszystko jest trudne .

No a nie myślałeś o tym, żeby zdać maturę i iść na studia leśne? Do pracy w LP technikum nie jest niezbędne :)
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)

Andrzej1996 
Robotnik leśny
Andrzej1996

Wysłany: 2013-10-26, 20:26   

Więc zapytam , jeżeli teraz koncze zawodówkę i pójdę do technikum zdam mature jest możliwość aby zrobić studia na wydziale leśnym i poźniej starać się dostać na staż ? Jeżeli jest taka możliwość to jest jedyne wyjście

Andrzej1996 
Robotnik leśny
Andrzej1996

Wysłany: 2013-10-26, 20:31   

Sten napisał/a:
Owszem. Matura i po niej studia leśne to jedyne sensowne rozwiązanie. Fakt, że to w sumie ładnych parę lat, ale skoro to Twoje marzenie, to je realizuj.

Nie patrz ile lat nauki , mogę mieć nawet 30 lat ale jeżeli mam robić studia będę robił . To jest moje marzenie i jeżeli to jest jedyne rozwiązanie to muszę pójść to drogą którą mi wskazujecie , a napewno chęci i wszystko się uda .

Agnieszka 
Dyrektor Generalny

Wysłany: 2013-10-26, 20:31   

No oczywiście, że jest taka możliwość :) Ja też robiłam staż dopiero po studiach, bo nie byłam w technikum tylko w LO :)
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)

Andrzej1996 
Robotnik leśny
Andrzej1996

Wysłany: 2013-10-26, 20:38   

Dziękuje Wam bardzo :) mam nadzieje , że teraz wszystko będzie oki matura studia i dalej w życie , wiadomo łatwo nie będzie .Może kiedyś napisze tutaj jako Leśnik ? Wszystko się okaże mam pozytywne nastawienie ;)

Agnieszka 
Dyrektor Generalny

Wysłany: 2013-10-26, 20:43   

Andrzej1996 napisał/a:
Dziękuje Wam bardzo :) mam nadzieje , że teraz wszystko będzie oki matura studia i dalej w życie , wiadomo łatwo nie będzie .Może kiedyś napisze tutaj jako Leśnik ? Wszystko się okaże mam pozytywne nastawienie ;)

Marzeniem mojego męża była medycyna. Pierwszy raz na nią zdawał będąc na 3 roku innych studiów, ale się nie udało. Potem zdawał jeszcze dwa razy i dostał się na tę swoją wymarzoną medycynę w wieku 24 lat.
Jednak kilka rzeczy poskładało się nam tak, że sam z tego marzenia zrezygnował. I mam wrażenie, że czasami się zastanawia czy dobrze zrobił...
Więc jeśli uważasz, że to jest coś czego naprawdę chcesz to się nie zastanawiaj tylko działaj :) Masz 17 lat i świat u stóp, więc kiedy jak nie teraz? :)

Andrzej1996 
Robotnik leśny
Andrzej1996

Wysłany: 2013-10-26, 20:54   

Dokładnie troche zawalilem sprawe , bo mogłem robić TL i na studia . Ale jestem pewny mimo wcześniejszych postów do wyboru szkoły i tak wybieram to co naprawdę chcę robić . Sam fakt zawaliłem sprawe ale nadal się nie poddaje i będę robić wszystko aby dokonać mojego marzenia.
Agnieszko jeszcze mam do Ciebie pytanie ,
za rok robić technikum dla dorosłych zdać mature i ruszać na studia na wydziale leśnym ? Tak mam wszystko zaplanowane , i czy nie ma problemu dostać się na studia leśne po technikum dla doroslych ?

Andrzej1996 
Robotnik leśny
Andrzej1996

Wysłany: 2013-10-26, 20:54   

:)

Sten 
Minister
Arcy Pierdoła

Wysłany: 2013-10-26, 21:10   

Andrzej1996 napisał/a:
mam pozytywne nastawienie ;)
I tego się trzymaj. Powodzenia Ci życzę i nie dziękuj, coby nie zapeszyć :)

- Tomek Kopyra

Odpowiedz do tematu