Zarządzenie w sprawie pożyczki na zakup samochodu.

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

borowiak

Post autor: borowiak »

Piotrek pisze:o ile wiem, nie było
Bywało, lat temu kilkanaście ;)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169957
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Piotrek pisze:Nie jest możliwe rozszerzenie katalogu zabezpieczeń aktem niższego rzędu niż Zarządzenie Dyrektora Generalnego a takowego, o ile wiem, nie było.
Bywają nadleśniczowie, którzy na podstawie zarządzeń DGLP, tworzą własne, a tam, to wszystko może być zawarte ... ;/
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

niektórzy chcą być świętsi od papierza?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169957
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wiele na to wskazuje ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Drewno
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: sobota 28 sty 2012, 15:36
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Drewno »

Piotrek pisze:
borowiak pisze:czy w oparciu o zarządzenie DG ktoś może żądać dodatkowych zabezpieczeń?
A ja uparcie tłumaczę, że AC nie jest żadnym dodatkowym zabezpieczeniem pożyczki. Tak jak pisze Sten, zabezpieczeniem pożyczki może być wyłącznie (jest to katalog zamknięty!) jeden ze sposobów podanych w §3 ust. 6 pkt a - c. Nie jest możliwe rozszerzenie katalogu zabezpieczeń aktem niższego rzędu niż Zarządzenie Dyrektora Generalnego a takowego, o ile wiem, nie było.

Ode mnie chcieli autocasco na początku, skoda felicja była roczna jak nowa z przebiegiem 26000 tyś km.Kupiona za 23000 zł , z wypłaty odciągali ok 500 zł. Plus był jeśli chodzi o odsetki wiadomo,minus że po 5 latach jazdy po terenie to jak ostatnią ratę spłacałem to z auta był już złom( wymieniłem prawie wszystko łącznie z silnikiem ,skrzynią biegów itd.) Sprzedałem za 3500 zł. Kupiłem golfa 2 i to było najlepsze rozwiązanie. Teraz to bym wziął Land rovera a nie felcie,no ale wtedy ciężko było kupić w cenie feli ,land rovera teraz inne czasy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:a tam, to wszystko może być zawarte ... ;/
Zawarte być może. Ale bezprawne, ze wszelkimi owego bezprawia konsekwencjami...
Drewno pisze:Ode mnie chcieli autocasco na początku
Ale miałeś expressis verbis napisane w umowie, że to na zabezpieczenie pożyczki?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

szanowni Państwo, zarządzenie jakie jest, takie jest. mogą się w nim podobać pewne zapisy lub nie. jeśli ktoś ich nie zaakceptuje zawsze można wziąć kredyt w autokomisie czy salonie samochodowym.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
borowiak

Post autor: borowiak »

filipesku pisze:zarządzenie jakie jest, takie jest. mogą się w nim podobać pewne zapisy lub nie.
Nie o tym tu mowa, nie doczytałeś do końca. Zarządzenie jest proste i logiczne, mniej logiczne jest wymaganie przez niektórych nadleśniczych dodatkowych zabezpieczeń nie wynikających z treści w/w zarządzenia.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

borowiak pisze:wymaganie przez niektórych nadleśniczych dodatkowych zabezpieczeń
Czemu uporczywie myślisz, że to wymaganie dodatkowe zabezpieczenia pożyczki? Przecie już tłumaczyłem, że to nie jest na ten cel zabezpieczenie...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kangurek18
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: środa 20 lut 2013, 15:59
Lokalizacja: z Lasu

Pożyczka

Post autor: kangurek18 »

Trzeba się cieszyć z tego co jest.
Nie wszyscy pracodawcy dają taki przywilej.
A warunki koledzy nie są takie przesadne:)
pzdr
borowiak

Post autor: borowiak »

Piotrek pisze:
borowiak pisze:wymaganie przez niektórych nadleśniczych dodatkowych zabezpieczeń
Czemu uporczywie myślisz, że to wymaganie dodatkowe zabezpieczenia pożyczki? Przecie już tłumaczyłem, że to nie jest na ten cel zabezpieczenie...
Tłumacz jeszcze...... wbrew Twemu wyobrażeniu zrozumiałem cel tego zabezpieczenia. Skoro jednak bez wykupienia AC (nie przewidzianego w zarządzeniu DG) gdzie nie gdzie nie można otrzymać w/w pomocy na zakup auta, to jest to dla mnie dodatkowe zabezpieczenie (choć teoretycznie słuszny cel temu przyśpiesza). Ot i tyle ;)
kasiek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 256
Rejestracja: wtorek 22 sty 2008, 21:43
Lokalizacja: z lasu

Post autor: kasiek »

Kochani mądrzy koledzy :-)

czy "baba z biura" ma możliwość uzyskania takiej pożyczki na samochód???
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kasiek pisze:czy "baba z biura" ma możliwość uzyskania takiej pożyczki na samochód???
W zasadzie nie bo raczej nie spełni warunku opisanego w § 3. ust. 1 Zarządzenia nr 17 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 lutego 2013 r. w sprawie zasad udzielania pomocy finansowej pracownikom Lasów Państwowych w nabywaniu samochodów prywatnych, używanych również do celów służbowych (EO-4020-2/13)
... § 3.1. Z pomocy finansowej, o której mowa w § 2, mogą skorzystać pracownicy jednostek organizacyjnych Lasów Państwowych, wykonujący zadania służbowe w terenie. ...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Jak to zwykle bywa. Przepisy przepisami, ich interpretacje interpretacjami, a życie życiem.
Niestety spotkałem się z pożyczką dla głównej księgowej, bo jej zadania w terenie to czasem pojechać do ZUS czy US, spotkałem się z pożyczką dla strażnika leśnego, bo musi mieć czym dojechać po samochód służbowy, który musi być garażowany w nadleśnictwie, spotkałem się z pożyczką dla nadleśniczego, który ma samochód służbowy, bo mu się wszystko należy.
A "baba z biura"... phi... w dupach się poprzewracało! To że musi np. pomierzyć jakieś tam działki do aktualizacji mapy, to że musi po szkołach i przedszkolach jeździć z majdanem celem uskuteczniania edukacji, czy inne sprawy służbowe załatwiać... kogo to?
Samochodu służbowego nie dostanie do dyspozycji, bo przecie badań psychotechnicznych nie ma. Kierowca jej nie zawiezie, bo musi być do dyspozycji szefa... itd... itp... szara rzeczywistość.
Ktoś kiedyś mądrze powiedział "chcesz coś zmienić - awansuj". Tylko często okazuje się, że awansowali jacyś dziwni ludzie, prawda? :?
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
kasiek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 256
Rejestracja: wtorek 22 sty 2008, 21:43
Lokalizacja: z lasu

Post autor: kasiek »

wiecie co, no jak się chce to zawsze jakiś powód do wyjazdu w teren się znajdzie... W sumie to chodzi żeby fajny kredyt otrzymać i mieć w końcu auto które nie stoi ciągle w warsztacie :-( Bo szczęście do takich mam wyjątkowe... Dopóki nie wskoczę w półkę wyżej posiadanego auta, to się nie zmieni :-(.
ale, to prawda punkt widzenia różny bywa.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

sosenka pisze:Tylko często okazuje się, że awansowali jacyś dziwni ludzie, prawda? :?
Bardziej "chcieli"? Nieee, wiedzieli jak "chcieć"! :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5577
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

kasiek pisze:czy "baba z biura" ma możliwość uzyskania takiej pożyczki na samochód???
dostają chopy z biura, mogą dostać i baby :lol: wszystko w rękach szefa, a i jeden drobiazg przynalezność do formacji SL :wink:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Blues Brothers pisze:i jeden drobiazg przynalezność do formacji SL :wink:
Po co? Kto i na jakiej podstawie wprowadza takie kryterium, skoro zarządzenie mówi o pracownikach PGL LP a nie o Służbie Leśnej wyłącznie?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169957
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Blues Brothers pisze:dostają chopy z biura, mogą dostać i baby :lol: wszystko w rękach szefa
Z tym się w pełni zgodzę. To główne kryterium. :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

kasiek, pisz kwit do szefa, to się przekonasz. W zasadzie nadleśnictwo na tym nie traci, a i może zyskać. Napisz podanie powołując się na ww Zarządzenie, drogą służbową. Jeśli pracujesz w DT, to pogadaj z zastępcą aby jakieś dwu zdaniowe poparcie Ci napisał.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
ODPOWIEDZ