Windows Vista

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Windows Vista

Post autor: maverick »

Co myślicie na temat tej nowości z Redmond?? Dla "spokojenia" dodam,ze jeszcze nie ma takich mocnych komputerów do tego systemu. :lol:
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Na szczęście żadne te nowości nie trafiają na mój komputer. Już dawno (5 lat) pożegnałem się w domu z produktami z Redmond.
Awatar użytkownika
Daniel_107
leśniczy
leśniczy
Posty: 713
Rejestracja: wtorek 02 maja 2006, 12:48
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Post autor: Daniel_107 »

Podsumuję to tak:
Vista=Viruses
Intruders
Spyware
Trojans
and
Adware

[ Dodano: 2006-09-24, 19:57 ]
Hmm, Linux to nie dla mnie, za cięzki w obsłudze
Google nie boli!
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Daniel_107 pisze: Linux to nie dla mnie, za cięzki w obsłudze
Ja myślałem,zeby sie przerzucić na niego,nie znam jego osługi.Jednak wciaż mało jest do niego programów. Sterowniki dołaczane do sprzetu sa kompatybilne do windowsa.
I MENSowi moge wyrzucić to,ze w szkole tylko uczno na Windowsie , a linux w nosie,kursów nie moge znależc na niego.

Dosam,ze do Visty pamięć jaką wykorzystuje sam system to 1024 MB (głowa boli)
Jak obserwuje to nie różnisie drastycznie od XP.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

mavericksn pisze:Sterowniki dołaczane do sprzetu sa kompatybilne do windowsa.
Bardzo wiele sterowników do sprzętu jest w samej dystrybucji Linuksa, reszta jest w sieci.
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Jarek pisze: reszta jest w sieci.
Problem w tym,ze czasem trzeba sie dłuuugo naszukać.
Która dystrybucja Linuxa ma "wygląd" podobni do Windowsa?? Nie pamiętam nazwy :wink:

[ Dodano: 2006-09-24, 20:42 ]
Daniel_107 pisze:Podsumuję to tak:
Vista=Viruses
Intruders
Spyware
Trojans
and
Adware
Ale żeś sie rozpisał ;/ .Nie jest takie złe.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

mavericksn pisze:Która dystrybucja Linuxa ma "wygląd" podobni do Windowsa??
Każda, którą sobie upodobnisz, wystarczy zanstalować któreś ze środowisk graficznych: KDE lub GNOME, a potem robisz co chcesz z wyglądem pulpitu.
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Dzięki :]
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Daniel_107
leśniczy
leśniczy
Posty: 713
Rejestracja: wtorek 02 maja 2006, 12:48
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Post autor: Daniel_107 »

Daniel_107 pisze:Podsumuję to tak:
Vista=Viruses
Intruders
Spyware
Trojans
and
Adware
Mavericksn pisze:Ale żeś sie rozpisał ;/ .Nie jest takie złe.
Kiedyś znalazłem w internecie obok informacji o podatności nowego Wina na wirusy
Google nie boli!
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Daniel_107 pisze:Kiedyś znalazłem w internecie obok informacji o podatności nowego Wina na wirusy
Czytaj bardziej niezależne źródła. Wirusy są i bedą!!
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Radek
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 17 paź 2006, 07:04
Lokalizacja: Blue Lake, CA
Kontakt:

Post autor: Radek »

Bawilem sie tym systemem przez jakis czas i skonczylo sie na tym ze poszedlem do sklepu i kupilem w koncu XP! Mimo ze zbudowalem sobie calkiem niezly komputer (AMD 3200+) Vista byl tak powolny, ze musialem sie pozbyc tych wszystkich bajerow i wygladal znow jak Win95 czy 2000. Wiec co za pozytek z aero? A co do wirusow... Microsoft w koncu dodal firewall ktora byc moze bedzie jakims plusem, ale przed wirusami to sie bron sam... tzn musisz zainstalowac wlasny program. Co najbardziej irytujace w Vista to wszystkie ostrzezenia i uwagi ktore wyskakuja co chwila: Czy na pewno chcesz otworzyc ten folder?! No jasne :x przeciez po to klikam!!! Ech. A teraz Linux... Jest takie jedno distro: ubuntu lub kubuntu (ubuntu.com lub kubuntu.org) ktore jest niesamowicie przystosowane do wiekszosci potrzeb uzytkownika. Tzn. przychodzi z OpenOffice, Firefox i wieloma innymi dodatkami. Instalacja jest bardzo szybka, lub dla tych ktorzy nie chca instalowac - istnieje opcja LiveCD - uruchamiasz system z plyty i bawisz sie az do znudzenia. Za darmo... Problem jaki widze to, ze niestety wiekszosc programow naukowych jest bazowana na tradycyjnym Windows. Nie wiem tez jak jest z polskim tlumaczeniem. I stad te XP na mojej polce. A szczerze powiedziawszy, to sobie spokojnie klikam teraz na moim macintosh, a z moich wedrowek po internecie dowiedzialem sie "az" o DWOCH nowych wirusach w tym roku na mac.
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Vista zauważyłem,zę jest systemem troche tylko odnowionym doXP, cos w rodzaju nowej skórki. Komputer do wisty powinien byc RAKIETA!- czyli minimum 1024ramu i procek2,6GHz. Porażka z Redmont. Jeszcze długą przed premierą można kupić wersje piracka. Włączając jakiś program w viscie to trzeba czekac z 10 minut,eby sie uruchomił:(
Idetycznie jest z Interenet Explorerem 7. przy pamięci 512MB ramu chodzi bardZo wolno.
Moze jest i zaleta- wymusza kupnno i inwestycje w nowy sprzęt :wink:
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Horrorek
początkujący
początkujący
Posty: 156
Rejestracja: piątek 27 paź 2006, 16:59
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: Horrorek »

Wedlug mnie nie oplaca sie kupywac Visty lepiej miec tego Xp :wink: A na moje jezeli chcialbys miec Windows Vista to wymagania minimum 2048 ram a procek 4,0 lub 4,2 ghz :] Wiadamo 4,2 ghz lepszy :P hehe
[scroll]Pozdrawiam Gorąco Horrorek :wink: [/scroll]
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Horrorek pisze:Wedlug mnie nie oplaca sie kupywac Visty lepiej miec tego Xp A na moje jezeli chcialbys miec Windows Vista to wymagania minimum 2048 ram a procek 4,0 lub 4,2 ghz
Racja, można wtedy pracowac na graficznych narzedziach, bez sppwolnienia. Co do Visty informatycy nie zalecaja na razie. Trzeba poczekać na łatki. XP juz ma SP2, sterowniki posiada, a Vista jak na razie cierpi na problem wieku młodzienczego. Juz na grudzien wiele poprawek powinno byc.
Awatar użytkownika
Daniel_107
leśniczy
leśniczy
Posty: 713
Rejestracja: wtorek 02 maja 2006, 12:48
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Post autor: Daniel_107 »

mavericksn pisze:Vista jak na razie cierpi na problem wieku młodzienczego. Juz na grudzien wiele poprawek powinno byc.
No i co najgorsze nie działa na nim praktycznie NIC :/ Znajomy kupił, to pluł sobie w brodę, bo nie mógł nawet internetu używać przez brak sterowników.
Google nie boli!
Awatar użytkownika
czklott
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1026
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: czklott »

Gdzieś w sieci znalazłem info, że pojawiły sie łaty do Visty. Wszystkie płatne. Minimum to 122 zł + VAT. Swoją droga to paranoja, żeby płacić za niedoróbki M$. W czasie obowiązywania gwarancji.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105123
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

czklott pisze:Gdzieś w sieci znalazłem info, że pojawiły sie łaty do Visty. Wszystkie płatne. Minimum to 122 zł + VAT. Swoją droga to paranoja, żeby płacić za niedoróbki M$. W czasie obowiązywania gwarancji.
Z przykrością muszę stwierdzić, że to nieprawda. Wszystkie oficjalne update M$ są dla Visty tak samo darmowe jak dla poprzednich wersji Windows i dostępne w taki sam sposób czyli z Microsoft Download. To o czym piszesz wzięło sie z nieprawdziwego info na portalu dobreprogramy.pl. Info jak widać zostało sprostowane (widać do redakcji przyszedł ktoś kto umie czytać i wytłumaczył autorowi co to jest pomoc płatna) ale wieść poszła w świat. Daleki jestem od kochania M$ ale jak się jest autorem tak opiniotwórczego medium jak Net to trzeba być chyba trochę bardziej odpowiedzialnym...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
czklott
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1026
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: czklott »

Z tegoż artykułu (komentarza doń)

BlackMan©™® | IPHASH : GU-08-ZY-0T | 29.03.2007, 11:27
Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.8.0.8) Gecko/20061107 Firefox/1.5.0.8
{{{W przeciwieństwie jednak do zwykłych poprawek hotfiksy mają to do siebie, że nie są publicznie dostępne i aby je zdobyć należy skontaktować się z Microsoftem telefonicznie w celu ich uzyskania. Ponadto korzystanie z pomocy technicznej jest płatne. Opłata może być anulowana w przypadku zadziałania hotfiksa. Można też skorzystać z okresu bezpłatnego, który trwa przez 90 dni od aktywacji Visty. Potem cena wynosi 115,00 + 22% VAT za zgłoszenie}}}

=====================================================================
Niech Ci będzie, że masz rację. Mam tylko linuxa i problemy M$ mało mnie obchodzą.
Z mojej strony EOT
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

czklott pisze:Niech Ci będzie, że masz rację. Mam tylko linuxa i problemy M$ mało mnie obchodzą.
To nie zabieraj głosu.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105123
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

czklott pisze:Z tegoż artykułu (komentarza doń)

BlackMan©™® | IPHASH : GU-08-ZY-0T | 29.03.2007, 11:27
Mimo twego EOT-a muszę zwrócić twą uwagę na datę i godzinę komentarza oraz analogiczne dane sprostowania:
Aktualizacja, 2007.03.29 15:44
Microsoft poinformował, że opłaty za samo pobieranie hotfiksów nie są pobierane. Dotyczą one dodatkowych pytań i kwestii niezwiązanych z opisywanym problemem.
Jak widać ludzie wypisują różne bzdury choć wystarczy wejść na strony Pomocy Technicznej M$ aby sprawę wyjaśnić... Cóż, nie wszystko co złe z M$ pochodzi :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ