ZUL - co z nimi nie tak??

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelw
początkujący
początkujący
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 28 sie 2006, 09:28
Lokalizacja: polska

ZUL - co z nimi nie tak??

Post autor: pawelw »

witam, chciałbym poruszyć pewien temat, chodzi o prace jakie sąwykonywane prze ZULe. obserwując ich podejscie do pracy i do wykonania to strach mnie ogarnia, :( nie chce uogólniać ale wydaje mi sie że jest kiepsko. o usługi mi chodzi.niedbalstwo i olewawcze podejście. a wy jakie macie zdanie na ten temat??? pozdrawaim :mg: :mg:
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

a konkretnie to co tak olewają?

poza tym to mozesz tak samo powiedzieć o pkp, urzędnikach, pani stasiakowej z mięsnego, policji (100% więcej niż zule), leśnikach, maszynistach, budowniczych, portierach..........

konkrety chłopie napisz
mechanizator
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 13 lip 2006, 18:02
Lokalizacja: bieszczady

Post autor: mechanizator »

zgadzam sie z ta opinia w 50% fatalne jest wykonastwo prac w lesie ,Zul-owcy pozanozali stawki, brak mlodych ludzi do praca bo kto bedzie robil za takie pieniadze.Wyzysk, brak wyobrazni , zatrudnia sie ludzi nie przeszkolonych z kursami na przezynke w Strazy pozarnej.Zrywka pozal sie , a ty martw sie kiedy przyjedzie kierowca po drewno ,nadlesnictwo tylko liczy i liczy kase, brak egzekucji umow zawartych z zul.A jak jest mlody wyksztalcony z doplywem gotowki po TRiL-u chcacy zalozycz zula to musi jako powykonawca robic u dziada(brak mu doswiadczenia i ukladow towarzyskich :D :D twierdzi nadlesnictwo. Beda problemy ludzie odejda z lasu bo ich sie nie szanuje.Trzeba bedzie wejsc w mechanizacje jest to nie uchronne, ile bedzie twala epoka pilarki rowera, zdezelowanej C-360. Harvestery Forwardery to jest przyszlosc.Nowe technologie,lesnicy sie boja nowego :lol: :lol:
ps. Lesnicy znaja sie na wszystkim???????? ( TRiL gÓra)
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

mechanizator pisze:zgadzam sie z ta opinia w 50% fatalne jest wykonastwo prac w lesie ,Zul-owcy pozanozali stawki, brak mlodych ludzi do praca bo kto bedzie robil za takie pieniadze.Wyzysk, brak wyobrazni , zatrudnia sie ludzi nie przeszkolonych z kursami na przezynke w Strazy pozarnej.Zrywka pozal sie , a ty martw sie kiedy przyjedzie kierowca po drewno ,nadlesnictwo tylko liczy i liczy kase, brak egzekucji umow zawartych z zul.A jak jest mlody wyksztalcony z doplywem gotowki po TRiL-u chcacy zalozycz zula to musi jako powykonawca robic u dziada(brak mu doswiadczenia i ukladow towarzyskich :D :D twierdzi nadlesnictwo. Beda problemy ludzie odejda z lasu bo ich sie nie szanuje.Trzeba bedzie wejsc w mechanizacje jest to nie uchronne, ile bedzie twala epoka pilarki rowera, zdezelowanej C-360. Harvestery Forwardery to jest przyszlosc.Nowe technologie,lesnicy sie boja nowego :lol: :lol:
ps. Lesnicy znaja sie na wszystkim???????? ( TRiL gÓra)
może i na wszystkim się nie znają, ale przynajmniej z ortografii lepiej u nich kolego "trolu"- ale może tą dyskusje przełóżmy na inne forum
a jeśli chodzi o kiepska jakość wykonywanej pracy to przypominam, że większość ogromna obecnych pracowników firm leśnych ma swój począte leśnej kariery w czasach PRL- może to da wam coś do myślenia
poza tym nie ma szans żeby za takie pieniądze kogośdo lasu do roboty przyciągnąć
Awatar użytkownika
pawelw
początkujący
początkujący
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 28 sie 2006, 09:28
Lokalizacja: polska

Post autor: pawelw »

, nawet nie wiedzą co to jest TRiL. wiec jak mozna wprowadzać nowe technologie???zreszta kadra w lasach jest już troche stara ..... :D i to mi daje do myślenia. mechanizacja to jest przyszłość!!
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

TRiL- technika rolna i leśna, obecnie Wydział Inżynierii Produkcji, najgorzej oceniony kierunek na SGGW (polecam raport audytorow wyższych uczelni- dostępne w necie lub prasie)
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

formicarufa pisze:TRiL- technika rolna i leśna, obecnie Wydział Inżynierii Produkcji, najgorzej oceniony kierunek na SGGW
Na AR we Wrocławiu też :P Ponoć istnieje nawet powiedzonko którego nie przytoczę ale mogę wysłać na pw ;)
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
mechanizator
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 13 lip 2006, 18:02
Lokalizacja: bieszczady

Post autor: mechanizator »

oceny mozesz sobie zawiesic na .........
TRiL- Technika rolnicza i lesna specjalnosc; mechanizacja lesnictwa ok

[ Dodano: 2006-08-28, 21:54 ]
formicarufa, a z kim ty kolego miales maszyny lesne , praktyki w rogowie

[ Dodano: 2006-08-28, 21:57 ]
czeremcha, ze TRil na AR wroclawiu to co , a specjalnosc mechanizacja lesnictwa maja????
Na SGGW WTRiL - to byl WYDZIAL TANCA ROZRYWKI I LIBACJI :lol: :lol:
Awatar użytkownika
pawelw
początkujący
początkujący
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 28 sie 2006, 09:28
Lokalizacja: polska

Post autor: pawelw »

jak bym chciał wierzyć w to co pisza gazety tom usiałbym uwierzyć że nasz nasz rząd jest wspaniały (kaczorki), bezrobocie spadło itd. Ja skończyłem ten kierunek i nie wstydzę się tego. A osądzać to może ten kto to skończył. Zresztą leśnicy to się na wszystkim znają i są naj naj…
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

mechanizator pisze:formicarufa, a z kim ty kolego miales maszyny lesne , praktyki w rogowie
niejaki debil Georg co mu się mózg zawiesił, nojgebałer-nigdy nie wiedziałem jak to się pisze
no i gwiazda katedry -WUJU, ale z nim akurat mam świetne wspomnienia, co prawda kawał chama(co potwierdząwszystkie kobity z leśnego i nietylko) ale jeśli chodzi o kolesi to dobrze sięz nim na balety chodziło nie tylko w rogowie

[ Dodano: 2006-08-28, 22:31 ]
choć trzeba powiedzieć że więsik ma łeb jak sklep
Awatar użytkownika
pawelw
początkujący
początkujący
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 28 sie 2006, 09:28
Lokalizacja: polska

Post autor: pawelw »

dla mnie najlepszy na wydziale to był dr. kozłowski, zresztą moim promotorem był. więsik tez spoko tylko ma swój świat. ogólnie kadra była fajna,a najlepsze to były praktyki w Wipsowie gdzie mieliśmy kurs pilarza. oj działo sie :)
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

mechanizator pisze:ze TRil na AR wroclawiu to co , a specjalnosc mechanizacja lesnictwa maja????
NIe wiem :oops: ale sie dowiem :)
pawelw pisze:Ja skończyłem ten kierunek i nie wstydzę się tego. A osądzać to może ten kto to skończył.
Jejku nie chodzi o to, zeby kogoś wyśmiewać :) o moim kierunku też chodzą różne dowcipy ;) ale to nie ten temat :)
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

pawelw pisze:o usługi mi chodzi.niedbalstwo i olewawcze podejście. a wy jakie macie zdanie na ten temat???
W cenie Trabanta nie kupisz Mercedesa. A jeśli ktoś kupuje Trabanta niech nie narzeka, że mu z rury dymi. Widać taka sytuacja komuś (komu?) pasuje. Moim zdaniem firma olewająca, niedbała powinna być usunięta, choćby przy najbliższym przetargu.
mechanizator pisze:Harvestery Forwardery to jest przyszlosc.
Noo, ja pracuję w leśnictwach górskich. U nas to nie przejdzie, a szkoda :(
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

pawelw pisze:dla mnie najlepszy na wydziale to był dr. kozłowski, zresztą moim promotorem był.
kiedy kończyłeś?
jak ja jeszcze byłem tam to miał kłopoty ze zdrowiem- najlepsze historie z kozłem były jak był dziekanem- 30% chłopaków dziekanki dostawało pomimo warumków, komisów
siedziałem w norwegi z kolesiam z trilu co na 3 dni do polski wracali na komis
fajnie z nim było
choći tak wója i jego wyczynów w rogowie nikt nie pobije
Awatar użytkownika
egri
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 10 sie 2006, 07:26
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: egri »

Policz ile kosztuje m3 pozyskany Harvesterem? ZUL e są na powierzchni bez nadzoru!Leśniczemu zdaje się że On za Ich prace nie odpowiada.Nic błędniejszego.
ZUL e zostawiają dużo śmieci i bałaganu po sobie!

[ Dodano: 2006-08-29, 20:42 ]
Największym problemem Lasów jest zmowa milczenia.Także w sprawach ZUL.
Jutro to dzień tyle że jutro.
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

egri pisze:Leśniczemu zdaje się że On za Ich prace nie odpowiada.
prawnie to on za prace zula nie odpowiada (kodeks pracy 269-271),
a śmieci to jedynie kara finansowa na nich działa-oczywiscie przez szefa firmy nałożona- w różnorakiej postaci- nie ma szans ich tego oduczyć, szczególnie palaczy fajek, że o butelkach nie wspomne
Awatar użytkownika
pawelw
początkujący
początkujący
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 28 sie 2006, 09:28
Lokalizacja: polska

Post autor: pawelw »

no własnie - ta zmowa milczenia. i mylse że jeszcze coś powinno sie zrobic z umowami aby nie były na rok tylko np na 10 lat, wtedy wiadomo że ZUL bedzie miał prace i mógłby np. zinwestowac w maszyny i koszty zakupu maszyn by zwróciły sie. . :P no i może wtedy poprawiłaby sie jakość usług. choć wiem że praca w lesie jest trudna i ciężka.

[ Dodano: 2006-08-29, 21:34 ]
zulus pisze:Moim zdaniem firma olewająca, niedbała powinna być usunięta, choćby przy najbliższym przetargu.
zgadzam sie z ta opinią

[ Dodano: 2006-08-29, 21:44 ]
formicarufa pisze:kiedy kończyłeś?
- w 2005 roku. w wipsowie był wujo z nami ale był wyjątkowo spokojny. jasiek dał czadu hehehe

[ Dodano: 2006-08-30, 06:30 ]
na chwile obecna nie wiem ile kosztuje pozyskanie m3 harvesterem, policzenie tego wymaga troche czasu i odpowiednij wzorów,polecam książke zbigniewa laurowa "pozyskiwanie drewna" tak troche jest fajnych wzorów i ogólnie jest to dobra książka. napewno jest tak że koszt pozyskania 1m3 pilarka spalinową jest większy niz harvesterem natomiast zrywka konna prawie o połowe niższa niz forwarderem. za to jest to zrywka wleczona i robiaca wieksze szkody. chyba najlepsza jest zrywka forwarderem bo jest to zrywka nasiębierna i powoduje takich szkód, naukowo zostało udowodnione że nacisk kół harvestera czy forwaredera na glebe jest mniej szkodliwe niż nacisk kobiecych szpilek, tak wiec kobitki nie chodzić do lasu w szpilach :D .
mechanizator
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 13 lip 2006, 18:02
Lokalizacja: bieszczady

Post autor: mechanizator »

formicarufa, Kolega polonista się znalazł, swoich blędów pilnuj. :lol: :lol:
Awatar użytkownika
egri
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 10 sie 2006, 07:26
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: egri »

pawelw pisze:koszt pozyskania 1m3 pilarka spalinową jest większy niz harvesterem natomiast zrywka konna prawie o połowe niższa niz forwarderem
No tak tylko ile kosztuje maszyna ? i jakie stawki za pozyskanie należy skalkulować aby się ona zwróciła?
Co do zasadności użycia tych maszyn w pozyskaniu na dzień dzisiejszy to wydaje mi się to nierentowne.Harvester to kwota wydatku około 1 mln zł. I znając życie nawali.Jeżeli damy ZUL-ą stawki pozyskania skalkulowane dla Harvestera to pownie się ucieszą. :)
Jutro to dzień tyle że jutro.
Awatar użytkownika
Kuna
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek 26 gru 2005, 12:05
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Kuna »

zulus pisze:W cenie Trabanta nie kupisz Mercedesa. A jeśli ktoś kupuje Trabanta niech nie narzeka, że mu z rury dymi. Widać taka sytuacja komuś (komu?) pasuje.
No właśnie komu pasuje ? A nie leśnym bonzą przypadkiem ? :wink:
zulus pisze:Moim zdaniem firma olewająca, niedbała powinna być usunięta, choćby przy najbliższym przetargu.
Jak to usunięta , chcesz sterować ręcznie przetargami ? A może by tak odwrócić myślenie i skierować je w kierunku administaracji LP wszystkich szczebli ? :wink:
egri pisze:Leśniczemu zdaje się że On za Ich prace nie odpowiada.Nic błędniejszego.
ZUL e zostawiają dużo śmieci i bałaganu po sobie!
Leśniczy nie odpowiada za pracę zuli . Bo jak pracownik LP może odpowiadać za pracowników obcej firmy ? Leśniczy odpowiada za jakość odebranej pracy . A czyja to wina , że zule zostawiają bałagan - czy aby tylko Zuli ?
egri pisze:Największym problemem Lasów jest zmowa milczenia.Także w sprawach ZUL.
O tu dotknąłeś sedna sprawy .
ODPOWIEDZ