Husqvarna 359

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Karciarz
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 23 kwie 2013, 11:24

Husqvarna 359

Post autor: Karciarz »

Witam,

Zapewne są tutaj specjaliści od eksploatacji pilarek, więc może ktoś odpowie na moje pytanie.

Czy normalne jest, iż w pilarkach Husqvarna 359 wycieka olej?
Chowając pilarkę i po kilku godzinach, jest plama oleju, który z niej wycieka.
Piła jest na gwarancji, a w serwisie nie potrafią nic z tym zrobić.
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Re: Husqvarna 359

Post autor: niziołek »

Karciarz pisze:Witam,

Zapewne są tutaj specjaliści od eksploatacji pilarek, więc może ktoś odpowie na moje pytanie.

Czy normalne jest, iż w pilarkach Husqvarna 359 wycieka olej?
Chowając pilarkę i po kilku godzinach, jest plama oleju, który z niej wycieka.
Piła jest na gwarancji, a w serwisie nie potrafią nic z tym zrobić.
:) Nie jestem specjalistą od pilarek, ale normalne to nie jest, nawet w chinszczyźnie, a co dopiero w najdroższej marce na rynku...Hej! :wink:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Karciarz pisze:Chowając pilarkę i po kilku godzinach, jest plama oleju, który z niej wycieka.
Piła łańcuchowa jest smarowana tym olejem. Rowek w prowadnicy jest głębszy niż ogniwa prowadzące, które rozprowadzają olej po całej prowadnicy. Ten rowek musi być trochę głębszy, bo podczas pracy prowadnica się zużywa a łłańcuch tnący (ogniwa prowadzące) nie powinny trzeć o dno rowka, bo to zwiększałoby niepotrzebnie opory związane z tarciem łańcucha o prowadnicę.
Olej podczas pracy gromadzi się w tym rowku prowadnicy, a po jej odożeniu niewielka jego ilość wycieka z prowadnicy - to jeden z powodów tego wycieku.

Podczas pracy łańcuch się wyciąga, więc prowadnicę co pewien czas trzeba wydłużyć. Do prowadnicy olej wplywa przez okrągłe otworki ale w pilarce kanał doprowadzający ten olej jest podłużny bo musimy wydłużać prowadnicę. W tym kanale też gromadzi sie olej. Po pracy z tego kanału powoli ścieka ten olej.

Takie niewielkie wycieki są normalne i prawidłowe (oloło łyżeczki do dwóch - na gazetach to już duża plama się zrobi)

Tym wyciekom można zapobiegać demontując prowadnicę i czyszcząc dokładnie pilarkę (okolice pompki olejowej )
Ja tego nigdy nie robię - czyszczę ją z brudu ale nie z oleju - kładę na kartony, szmaty i jest OK.
Karciarz pisze: w serwisie nie potrafią nic z tym zrobić.
Pierdoły jedne :) widać nigdy pilarką nie pracowali - uczono ich tylko handlu i wymiany części ...
bago
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 17 mar 2014, 11:56

Post autor: bago »

Olej Adwa, EKo 68, dobry? Piszą o bardzo dobrej przyczepności części. Ktoś testował? Pierwszy raz kupuję, w sumie nawet nie miałem pojęcia, że jest do tego potrzebny jakiś sepcjalny olej.
Karolka45
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 13:33

Post autor: Karolka45 »

A myślałeś, że taki jak do wszystkiego? Dobry olej. Powiedzmy, że mniej więcej od roku z niego korzystam, ale akurat produkty tego producenta znaliśmy już wcześniej - oni ogólnie mają oleje przemysłowe. Jak dla mnie przy tym oleju części zużywają się znacznie wolniej niż przy poprzednim, ale to musisz już sam ocenić na własnym przypadku.
bago
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 17 mar 2014, 11:56

Post autor: bago »

Zamówiłem już na necie. Procenta nie znałem, ale sprawdziłem co mówią na ten temat w sieci - klienci raczej zadowoleni. Kupiłem takie opakowanie, żeby mieć na dłużej święty spokój. Zależy mi przede wszystkim na tym, aby sprzęt bezproblemowo przetrwał jak najdłużej i zakładam, że będzie ok.
ODPOWIEDZ